kategoria: Szukam gry
[#1] Poszukiwany RTS
Nie wiem czy wyszły takie tytuły na amigę 1200 jak red alert 1 (choć gdzieś widziałem chyba jakiś port) ale szukam RTSa podobnego właśnie do RA. Aktualnie mam K240 (polecam) i Theme Park, ale mało mi :P Poratuje ktoś jakimś tytułem? I od razu zapytam offtopem czy kultowy XCOM wyszedł na amigę? Bo nigdy w to nie grałem a ponoć to klasyk.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 10:44:33 przez Szynsz
[#2] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #1

X-com jest na ami. Z RTS to Dune 2, Napalm,setlerso podobne Foundation.
[#3] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #1

X-Com Terror From The Deep nie wyszedł na ami z tego co mi wiadomo.
Natomiast Ufo: Enemy Unknown jest nawet w dwóch wersjach: AGA i ECS.
[#4] Re: Poszukiwany RTS

@void, post #3

A to było ufo enemy unknown. Pokićkały mi się tytuły, pewnie za sprawa remake'a który ostatnio wyszedł. No to spróbuje Diune 2, a co do Settlersów to tez pamiętam z dzieciństwa. Zaś Fundation nie znam, ale sprawdzę. Ktoś jeszcze pamięta jakieś tytuły?
[#5] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #1

Jest port RA.
Polecam polski Exodus OK
[#6] Re: Poszukiwany RTS

@BULI, post #5

No właśnie nie mogę znaleźć plików portu RA a jest chyba darmo dostępny. Exodus coś tam mi się kojarzy
[#7] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #6

RA jest na aminecie, ale zważywszy na Twój konfig, nie ściągaj.
[#8] Re: Poszukiwany RTS

@cholok, post #7

Rozumiem że nie pójdzie na gołej A1200? To i pewne exodus tak samo. No nic pozostaje Diuna 2
[#9] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #8

No na gołej A1200 to tylko diune 2 ok, racja
[#10] Re: Poszukiwany RTS

@BULI, post #9

No cóż może kiedyś uzbieram na ACA :P Choć w sumie wolałbym FAST RAM pod klapkę, bo rozumiem że oto się rozchodzi? Znaczy o RAM?
[#11] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #10

Minimalne wymagania to 30 i 16 Ram
[#12] Re: Poszukiwany RTS

@Dorian3d, post #11

Amiga OS mam 3.1 jeśli o tym mówisz ale RAMu w gołej amidze to chyba brakuje. Tak przy okazji znalazłem przeglądając aminet port OpenTTD niestety po rozpakowaniu paczki, mam tylko plik .exe jak to odpalić? Grałem w to na moim PC i fajnie byłoby zobaczyć to na amidze. Czy to tez za mocne?
[#13] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #12

Ja ci polecam Reunion w wersji AGA. Szkoda, że na Amidze nie była dalej rozwijana tak jak na PC.
Sprawdź również Centurion, a jeśli podobało ci się K240 to zagraj w jego prekursora Utopia.

Pozdrawiam,

Azz
[#14] Re: Poszukiwany RTS

@Azzorek, post #13

Reunion to super gra, ale taka dosc eklektyczna:) Ja polecilbym stara dobra Megalomanie:)
[#15] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #12

Przeczytaj dokumentację. Napisano tam, że OpenTTD wymaga oryginalnych plików z grą z wersji PC, a w archiwum jest tylko plik wykonywalny. Poza tym w dokumentacji znajdziesz również minimalne wymagania. Goła A1200 to za mało. Potrzebujesz nie tyle więcej pamięci, ale też szybszego procesora 68030 lub 68040.
[#16] Re: Poszukiwany RTS

@mailman, post #15

Na emulacji maca mozna tez pograc chociazby w Civilisation II , Settlers II, Warcraft I i II. Ale wymagane jest co najmniej szybkie 030 i najlepiej karta graficzna.

Na 1200 z Fastem rządzi UFO, Dune II, Civilisation AGA, Colonization. Polecam tez History Line i Battle Isle.
[#17] Re: Poszukiwany RTS

@twardy, post #16

Civilization, Civilization II, Colonization i UFO to nie RTSy. Nie wiem jak jest z History Line i Battle Isle ale to też chyba nie są RTSy.
Jak już wywołałeś do tablicy emulator MACa i ogólnie gry strategiczne to dodam, że można też zagrać w Heroses of Might and Magic II (pierwszej części jeszcze nie sprawdzałem) i Allied General (dzisiaj mam w planie przetestować Panzer General).
Na emulatorze PCta można podobno też zagrać w XCOMa ale tego nie sprawdzałem.
[#18] Re: Poszukiwany RTS

@Azzorek, post #13

Centurion jest nawet wersja Pl
[#19] Re: Poszukiwany RTS

@dolek, post #17

Wszystkie tytuły które wymieniłeś to strategie turowe
[#20] Re: Poszukiwany RTS

@sebbb, post #19

dune 2 to pierwsza strategia czasu rzeczywistego
[#21] Re: Poszukiwany RTS

@Dorian3d, post #20

Jak już ktoś wspomniał do emulatorów potrzebny lepszy sprzęt, za to patrzyłem na youtube megalomanie i jakoś nie kumam o co w niej chodzi. Za to Foundation wygląda ciekawie takie powiedziałbym settlersy. Jak widzę to nie wiele jest tytułów RTS więcej jest strategii turowych na amige (przynajmniej czystą). Zerknę jeszcze inne tytuły które wymieniliście. Dzięki za odzew. Co do dokumentacji OpenTTD to kiepsko u mnie z angielskim. Jednak jak już wspomniano za mocne to dla mnie a szkoda bo fajny tytuł.
[#22] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #21

W Fundation na gołej A1200 też nie pograsz.
[#23] Re: Poszukiwany RTS

@BULI, post #22

Trudno ale spróbować spróbuje :P
[#24] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #21

Jeśli chodzi o "miastówki" czasu rzeczywistego to możesz jeszcze popróbować SimCity, A-Train, czy SimCity 2000 (ale na gołej A1200 nie polecam!).
[#25] Re: Poszukiwany RTS

@recedent, post #24

Tak przy okazji, poczytałem kilka artykułów a propos kart turbo, i moje oczka świeca się do ACA, myślałem o jakiejś z procesorem 30 jak rozumiem ta karta ACA 1230 (68030, 25 MHz, 128 MB Ram) rozwiąże moje wszystkie problemy? Tylko nigdzie jej nie mogę znaleźć (strona retroami szwankuje a tam widziałem ja ostatnio). Jakie jeszcze są karty (w miarę dostępne) z procesorem trzydziestką?

Edit: Znalazłem jeszcze coś takiego ACA 1233/40MHz, idzie to dostać?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 16:12:36 przez Szynsz
[#26] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #25

Idzie. W RetroAmi też powinni mieć, tylko chyba teraz kolega na ferie pojechał. Ale czy ta karta rozwiąże wszystkie problemy? W przypadku emulacji Maca śmiem wątpić. Do Heroes of Might and Magic 2 z AGA bez 040 nie podchodź, podobnie sprawa się miewa z SimCity 2000 (tzn. grałem na 040 i gra nie była jakimś demonem prędkości).
[#27] Re: Poszukiwany RTS

@recedent, post #26

Niestety 40 pewnie kosztuje powyżej 1000 zł. Bardziej mnie zastanawia czy pójda na tym gry typu wspomniany wcześniej exodus, openredalert i tym podobne. A także gry typu doom (nie wiem jak nazywa się amigowa wersja) plus internet i tak dalej i tak dalej. Co do emulacji maca to może na razie odpuśćmy.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 16:30:03 przez Szynsz
[#28] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #27

Być może powinieneś się w takim razie zapoznać z tym artykułem.
[#29] Re: Poszukiwany RTS

@recedent, post #28

Czytałem, go (choć pobieżnie) jak rozumiem powinienem celować w tą kartę ACA 1230 (68030, 33 MHz, 128 MB Ram). Tylko jak rozumiem wspomniana przeze mnie A1233 jest lepsza?
[#30] Re: Poszukiwany RTS

@Szynsz, post #29

Nie mogłem edytować więc...
Rozszerzenie pamięci SIMM które jak rozumiem można zamontować w niektórych kartach turbo działa jak wbudowany w kartę fastram? Czy jak np dokupię do karty turbo z procesorem 30 ale tylko np 64 Fast ram drugie 64MB simm to tak jakbym miał 128 Fast?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem