kategoria: Instalacja gier
[#1] gry na kilku dyskietkach
Witam mam pytanie jak sie wczytuje gry z kilku dyskietek? otoz np mam pinballa na 2dyskietkach, wiadomo odpalam pierwszą i wladowalo jakies napisy na cala strone (z gry) i druga jak wsadze to nie czyta dalej...-dlaczego? musze cos nacisnac czy co? -dyskietki sa ok bo np mam dune II na kilku dyskietkach i tez pierwsza zaladuje a nastepne nie wiem jak odpalic- prosze o pomoc
[#2] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #1

Poczekać aż gra sama poprosi o zmianę dyskietki
[#3] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #1

Zazwyczaj gry dokładnie powiadamiają o tym, ze należy włożyć inna dyskietkę .... wciskaj guziki w myszce (port 1) lub fire w joysticku (port 2) aby wyskoczyć z intra lub dentra lub cracka w stylu All unlimited ... aby gra zaczęła się lądować dalej aż poprosi o wymianę dyskietki.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 19:27:34 przez Oxyron
[#4] Re: gry na kilku dyskietkach

@Oxyron, post #3

takie cos wali i stoi i nie pisze nic o wlozeniu dysku 2 http://postimg.org/image/fsygg617n/
[#5] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #4

No cobra ale jaka to amiga? jaki kick? ile ram ? Stacja jest DF0, normalne floppy??
Masz pewność 100% że dobre dyskietki?? Sprawdz sobie dany tytuł na emulatorze i .adf np. WinUAe i zobacz jak tam jest.
[#6] Re: gry na kilku dyskietkach

@zeter, post #5

A600 Kick 2.0 ram standard- nic nie rozbudowywana stacja oryginalna mam ta ami od nowosci wiec wiem ze nic nie zmieniane bylo
[#7] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #6

a próbowałeś użyć emulatora kicka 1.3 ? Może akurat ten tytuł wymaga?? Rozumiem że te dyskietki też już swoje lata mają więc raczej nie możesz mieć pewności że są dobre :) a wygląda na to że wczytuje troche z dyskietki i dalej nic...
[#8] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #4

Kliknij lewym przyciskiem myszy
[#9] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #4

Jeżeli klikanie myszką/joyem nie działa to zazwyczaj oznacza to uszkodzoną dyskietkę.
[#10] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #1

Przeważnie przez lewy klawisz myszy lub fire w joyu, padzie. Ciekawy jest sposób w CDTV z rozszerzeniem - moje gry Silmariils np, Ishar I-III, Transarktica wymagają przełączenia na CDTV (na łapkę nie pójdą). Inne pójdą na kawiaturkę z oryginalnego joypada (z klawiatury nie ruszą np. wybór języka). Spotkałem się również z startem kolejnych dyskietek przez Enter, Spację a nawet ESC. Powodzenia
[#11] Re: gry na kilku dyskietkach

@erhlik, post #4

To jest ekran informacyjny dołączony przez grupę, która złamała grę, zazwyczaj przechodzi się dalej poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Niektóre takie wstawki nie chcą działać na kickstarcie 2.0 tylko na 1.3 pomimo, że sama gra oryginalnie działa na 2.0.

Gry zawsze informują, że chcą abyś włożył kolejny dysk do stacji.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 22:06:27 przez sanjyuubi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem