[#1] Dune II tylko jeden slot save
Cześć mam taki problem, dune II pokazuje mi tylko jeden slot na savy chyba stało się tak po instalacji mui, wcześniej było ok ktoś wie jak to naprawić? Oczywiście usunąłem i zainstalowałem grę jeszcze raz ale jest to samo

PS. Czy whdload pozwala na robienie save ów? No w alien breed
[#2] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #1

Nie spotkałem się z takim problemem w Dune 2.

Odnośnie WHDLoad - jeżeli gra obsługuje wykonanie save, to tak. Jeżeli gra nie ma punktów save (Alien Breed nie ma), to nie obsługuje.
[#3] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #1

A zapisałeś już coś? Dune II ma "elastyczną" liczbę slotów i jeżeli nic jeszcze nie zapisałeś masz tylko jeden "nowy" slot. Zapiszesz to pojawi się poprzedni + "nowy".

Co do save w AB Mailman już sie wypowiedział.
[#4] Re: Dune II tylko jeden slot save

@Solo Kazuki, post #3

No właśnie wcześniej było ich kilka i działały przynajmniej 3 pierwsze miałem sprawdzone teraz widać tylko jeden i kolejny się nie pojawia...
[#5] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #4

Korzystasz z czego? Oryginalny sprzęt czy emulator? Czy masz na partycji wystarczającą ilość miejsca? Bo to co piszesz wygląda jakby Dune II miało miejsce tylko na 1 save.
[#6] Re: Dune II tylko jeden slot save

@Solo Kazuki, post #5

Realny sprzęt, partycja 4gb prawie pusta :) ewidentnie po wgraniu mui tak się zrobiło
[#7] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #6

hmm... tylko 1 partycja 4GB? Jaki masz KS/OS?

MUI nie ma tu raczej nic do rzeczy, bo Dune II nie korzysta z MUI.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 00:25:22 przez Solo Kazuki
[#8] Re: Dune II tylko jeden slot save

@Solo Kazuki, post #7

Partycje mam 3 po 4gb wb dopiero co zainstalowany, ks 3.1 wb 3.1
Ale właśnie dotarło do mnie ze jeszcze ks zmieniłem z 3.0 na 3.1 może to mieć wpływ?
[#9] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #8

Mam dokładnie ten sam problem (A1200/060 64MB KS3.1 WB3.1), doraźnym rozwiązaniem jest ręczne utworzenie nowych slotów przez skopiowanie pliku bodajże _SAV001 i utworzenie w katalogu instalacyjnym DUNE plików-kopii: _SAV002, _SAV003 itd, ale to oczywiście nie wyjaśnia przyczyny błędu, natomiast działa i pozwala korzystać z większej liczby slot`ów.

Niestety Dune II jest grą "upierdliwą" na A500 z A590 miałem problem taki, że trzeba było odłączać Gotka bo jak był podpięty to po wyborze języka (1/2/3) kończyło się czarnym ekranem. Dodatkowo gra nie chciała się zainstalować do podkatalogu, tylko bezpośrednio w katalogu na dysku.
[#10] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #8

A masz kontroler (np FastATA) albo połatane scsi.library? Jaki system plików? FFS ma problem z partycjami powyżej 2GB, zobacz ile ci wolnego widzi Workbench na tych partycjach.
[#11] Re: Dune II tylko jeden slot save

@Solo Kazuki, post #10

Mam ffs nic nie ruszenie świeży system jedynie z mui i magic wb ale wygląda na to ze ks 3.1 to powoduje bo wcześniej robiłem format kilka razy i zawsze bbyło ok a kolega wyżej ma ten sam problem
[#12] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #11

A próbowałeś wersję WHDLoad?
[#13] Re: Dune II tylko jeden slot save

@RaNGuN, post #9

A ja niegdyś na A1200 z kickiem 3.1 i WB 3.1 nie miałem z Dune II najmniejszych problemów. Sejwów zawsze miałem ile tylko chciałem. Wątpię czy to kicek jest przyczyną problemu.
[#14] Re: Dune II tylko jeden slot save

@recedent, post #13

U mnie na dysku w wersji zainstalowanej jest po prostu ikonka make save game i można sobie dorobić ile się chce slotów na stan gry.
[#15] Re: Dune II tylko jeden slot save

@flops, post #14

Dzięki, krótko, zwięźle i na temat rozwiązanie problemu Choć pamiętam, że były wersje Dune II które na liście save miały opcję make new slot czy coś takiego, może to zależy od rev. gry.
[#16] Re: Dune II tylko jeden slot save

@recedent, post #13

Ja podejrzewam że gra ma problem z odczytaniem ilości wolnego miejsca na partycjach powyżej 2GB, stąd ten bug.
[#17] Re: Dune II tylko jeden slot save

@RaNGuN, post #15

Żadna opcja, tylko po prostu nowy slot się pojawia za każdym razem jak robisz zapis. Możesz nadpisać stary lub stworzyć nowy.
[#18] Re: Dune II tylko jeden slot save

@Solo Kazuki, post #12

Wersja whdload ma tak samo, ewidentnie zmieniło się to po zmianie na rom 3.1

kiedy zrobię save kolejny slot się nie pojawia nie ma opcji zrobienia nowego zapisu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 17:39:15 przez kataklysm
[#19] Re: Dune II tylko jeden slot save

@kataklysm, post #18

U mnie na A1200 działa masa sejwów.
Gram w Diune 2 od kilku dni i ciągle robię nowe sejwy na HDD

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 17:57:38 przez Vato
[#20] Re: Dune II tylko jeden slot save

@Solo Kazuki, post #17

Dokładnie o tym mówię, ale ponieważ od dawna mi to nie działa w ten sposób zdążyłem zapomnieć co dokładnie było tam napisane - w opcji/kafelku/oknie - zwał jak zwał tworzenia nowego slotu. Pamiętam, ze tak to działało, niestety aktualnie u mnie to nie działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem