[#1] Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)
Witam,

Szukam oryginalnej dyskietki nr 3 do gry Lemmings 2: The Tribes. Posiadam oryginał gry. Jak ktoś ma prosiłbym o udostępnienie obrazu. Dziękuję!

Pozdrawiam
[#2] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #1

To w końcu posiadasz czy poszukujesz?
[#3] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@ZbyniuR, post #2

Posiadam oryginał gry (pudełko + 3 dysketki + instrukcja) kupione legalnie. Jednak mam niewielki problem z dyskietką nr 3, więc poszukuję kogoś, kto również posiada oryginał, ale ma sprawną dyskietkę nr 3, żeby udostępnił mi obraz tej dyskietki.
[#4] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #3

Tu jest cała gra na WHDLoad [link do wareza] OK

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 14:09:54 przez recedent
[#5] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Amigo-A1200-040, post #4

Ja potrzebuję tej dyskietki głównie dlatego, że chcę sobie zrobić backup swojej oryginalnej dyskietki (robię backup wszystkich ważnych dyskietek). Ta sprawia problem, bo:

1. Dyskietka ma jeden błąd w 2-im cylindrze.
2. W tej chwili gra wymaga oryginalnej dyskietki, żadnej kopii nie chce zaakceptować!

Błąd odczytu nie wpływa w tej chwili w ogóle na rozgrywkę (gra wczytuje się), ale kto wie czy później nie będzie grymasić.

Wczoraj dostałem prywatną wiadomość od kolegi z forum, który wskazał mi plik IPF z 3-cią dyskietką do Lemingów 2. No i zaczęło się...

Najpierw spróbowałem zgrać za pomocą odpowiedniego pakietu (diskimage.device) plik IPF i udało się.

Jednakże mogłem co najwyżej przegrać pliki (bo ta dyskietka jest DOS-owa). Zapytam tu: czy ktoś wie czy można za pomocą tego pakietu zgrać IPF bezpośrednio na ścieżki na dyskietce?

Jako, że lubię wyzwania, postanowiłem dzisiaj wziąć sprawy w swoje ręce i zgrałem sobie pakiet capsimage.device dla programisty (odpowiada za czytanie IPFów). Napisałem program, który zapisuje na dyskietce ścieżki znalezione na w pliku IPF.

Przy okazji nauczyłem się obsługi trackdisk.device.

Zgrałem dyskietkę nr 3 do Lemingów z pliku IPF i niby wszystko OK - dyskietka zgrywa się wydaje się poprawnie (drzewo katalogów i plików jest poprawne), jednak gra nie chce zaakceptować tej dyskietki.

W grę wchodzą zapewne niuanse dot. zgrywania surowych danych bezpośrednio na ścieżki. Mam tu małe doświadczenie i jeszcze nie znalazłem rozwiązania.

Póki co dałem sobie spokój, ale chciałbym mieć oryginalną dyskietkę nr 3 i myślę, że wrócę jeszcze do tego. Chyba, że ktoś z kolegów ma oryginalną dyskietkę, lub - tak jak pytam w treści wypowiedzi - wie jak poprawnie zapisać IPF na dyskietkę, by gra to zaakceptowała?

Wiem, że mogę bez problemów grać z dysku twardego (wersja HD oraz WHDLoad działa bez zarzutu), ale chciałbym po prostu mieć ten obraz by oryginalna gra z nim działała, oczywiście jeśli jest to możliwe.

Pozdrawiam.
[wyróżniony] [#6] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #5

A może ten błąd odczytu jest częścią jej zabezpieczenia przed kopiowaniem a jednocześnie sposobem sprawdzenia czy to jest oryginał?
[#7] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@ZbyniuR, post #6

Raczej nie.

Ja próbowałem ratować dysk DiskSalvem (żeby uratować jak najwięcej z oryginalnej dyskietki) i z tego co pamięam coś było nie tak z którymś z plików (choć mogę się mylić). Będę musiał jeszcze raz sprawdzić.

Uruchomiłem DiskSalva na dyskietce wyprodukowanej przez mój program.
Sypie błędami, więc mój program źle zgrywa dyskietkę.
Będę musiał go poprawić.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 16:18:38 przez Hexmage960
[#8] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@ZbyniuR, post #6

Hej, chyba masz rację! Okazało się, że jeden cylinder ma typ 3 (zmienna gęstość), a wszystkie pozostałe typ 2 w obrazie IPF. Sprawdziłem, bo mój program spisuje sprawozdanie. Pytanie tylko czy można odwzorować ten cylinder.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 16:36:46 przez Hexmage960
[#9] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #8

Już udało mi się zgrać prawidłowo dyskietkę z pliku IPF za pomocą mojego programu. Pozostała kwestia tego cylindra ze zmienną gęstością. Na bank odpowiada za zabezpieczenie. Udało mi się wczytać mapę gęstości i rzeczywiście są pola o wartości różnej niż 1000. Przejrzałem dokumentację, ale jeszcze nie do końca zrozumiałem co z tym fantem zrobić - jak nagrać na dyskietkę taki cylinder. Czy ktoś wie?
[#10] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #8

Widać się nie da i dlatego powstawały kraki do gier, aby tego typu problemy ominąć. Gdyby się dało normalnie skopiować, to po co robić kraka ?

Ja mimo że posiadam oryginał gry na PC Transformers - Wojna o Cybertron po polsku wydaną przez Licom to obecnie z płyty nawet się nie da zainstalować. Dopiero musiałem poszukać kraka do gry. Skopiować zawartość płyty na dysk do katalogu, z niego zainstalować i podmienić plik wykonywalny. Na tym te zabezpieczenia polegały. Gra ma jedno z zabezpieczeń: SafeDisc lub SecuROM, ale Microsoft usunął obsługę ich.
[#11] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #9

Witam,
Z tego co wiem obrazu ipf nie da sie zgrac na dyskietke 1:1 do tego jest potrzebne takie urzädzenie jak KryoFlux.
Tak na marginesie moja orginalna dyskietka jeszcze dziala, i jezeli chcesz moge zrobic obraz ADF. gra powinna sie wtedy uruchamiac z pakietu WHDLoad, jednak czy z dyskietki bezposredni poleci tego nie gwarantuje (jest zabezbieczenie na 2 cylindrze).
Moze wystarczylo by tylko owä diskietke troche spiritusem przemyc, czasem to tez pomaga.
[#12] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Irek´72, post #11

Gdybyś zgrał obraz tej dyskietki w ADF i mi podesłał to byłbym wdzięczny. A nuż zadziała.
E-mail: robert.szacki(a)gmail.com

Co do KryoFlux - rzeczywiście chyba jest potrzebny by nagrać dysk z zachowaniem tych trików z gęstością zapisu.

Pozdrawiam
[#13] Re: Trzecia dyskietka do Lemmings 2: The Tribes :)

@Hexmage960, post #12

Ok, obraz w ADF jest w drodze,
Ale jak juz wspomnialem gra bedzie prawdopodobnie chodzic tylko pod WHDLoad, z graniem z dyskietki mogä byc problemy.
Przed kopiowaniem wyprobuj jeszcze spirytusu + paleczka z wacikiem, tym sposobem udalo mi sie wiele dyskietek znowu odzywic OK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem