[#1] Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski
Mam 3 z 4 oryginalnych dyskietek. Brakuje mi pierwszej i chciałbym ją sobie nagrać. W sieci znalazłem wyłącznie scrackowane wersje obrazów ADF. Mowa o wersji angielskiej.
Zakładam, że jedyne zabezpieczenie oryginałów to koło kodowe, które zresztą posiadam, więc nie powinno być problemu ze skopiowaniem dyskietki.
Czy ktoś dysponuje oryginalnym obrazem, lub nośnikiem i mógłby pomóc w nagraniu takiej dyskietki?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 08:46:12 przez michomis
[#2] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #1

Cześć
Myślę, że nie będzie problemu - można zawsze nagrać po prostu całą wersję ADFową. Wtedy masz pewność, że to na pewno jedna wersja.
A nagrać pomoże każdy, kto ma stacje dysków ;) A jak rozumiem - masz Amigę i stację. Potrzeba Ci w takim układzie tylko programu do nagrywania ADF. Ja używałem adf2disk.
Wątek jest tutaj:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=60751
[#3] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@kashinho, post #2

Tak, tylko problemem jest odnalezienie obrazów oryginałów - są jedynie scrackowane wersje, które pomijają zabezpieczenie kodowe - tego nie chcę. Jeśli ktoś miałby oryginalne wydanie i mógłby udostępnić obrazy dyskietek tych oryginałów (należałoby jakoś skopiować te dyski do adf'a) to potem bym sobie poradził. Zakładając oczywiście, że dyski te nie są zabezpieczone przed kopiowaniem.

Mam Amigę 1200 z "dyskiem" CF, stację i HxC.
[#4] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #1

[#5] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@Sokok, post #4

Już pytałem, powiedział że z małpami nie chce mieć nic do czynienia. Tylko nie wiem czy miał na myśli mnie, czy grę.
[#6] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #5

:D
[#7] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@Sokok, post #6

To może od innej strony. Czy można jakoś przywrócić te archiwa:

[Odnośnik usunięto]

lub

[Odnośnik usunięto]

Aby dało się je przegrać na dyskietkę? Może być z pominięciem formatu ADF o ile to możliwe.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 16:21:42 przez mailman
[#8] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #7

Myślę, że w TOSEC-u będą wersje z crackami..
[#9] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #5

Hehe.
Hmm, może zagadaj ładnie z gostkiem od tego ogłoszenia.
Powodzenia.
[#10] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@deez, post #9

Niemiecka wersja. Na nic się nie przyda.
[#11] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michalmarek77, post #10

Aaa, chyba, że, nie patrzyłem dokładniej, my fault.
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski
[#14] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #1

Powinienem mieć ale dam rady sprawdzić dopiero w weekend, jak coś to PW.
[#15] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@Rembrand, post #14

Ok, dzięki bardzo - nie spieszy się aż tak :)
[#16] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@michomis, post #15

No, na TOSEC jest to samo co na emuplanet, angielskie wersje maja
mają cracki. Szukalbym właścicieli oryginału.
[#17] Re: Secret Of Monkey Island - oryginalne dyski

@Rembrand, post #14

Na Tosec są angielskie wersje oryginalne. Pokombinowałem i udało się. Metoda jest następująca:

1. Ipf zamontować w WinUAE (z biblioteką SPS).
2. Utworzyć obraz dyskietki adf dowolnym programem.
3. Przekonwertować adf na hfe.
4. Zamontować w HxC na żywej Amidze.
5. Skopiować pod Workbenchem na dyskietkę 3,5".

Dyski, tak jak myślałem, nie są zabezpieczone (ze względu na koło kodowe), ale z pewnością jest to wyjątek i nie każdą rzecz da się przegrać w ten sposób.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem