[#31] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #30

Nieporozumie. Sprawdziłem na whdload i DoW nie obsługuje
2 przycisków. Niejasno się wyraziłem.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 21:39:43 przez mmarcin2741
[#32] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@mmarcin2741, post #31

Dlatego nie ma jej na mojej liście. Wyraziłeś się bardzo niejasno i zapewne większość czytających odebrała to jako brak na liście jakiegoś tytułu, który ma obsługę 2+.
[#33] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@mmarcin2741, post #31

Właśnie zaktualizowałem listę i polecam co poniektórym ją przejrzeć, gdyż pojawiło się kilka nowych pozycji. Dodam że wersje WHDLoad lada dzień powinny się pojawić na WHDLoad.net.
1
[#34] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@mmarcin2741, post #31

W czasie kolejnych aktualizacji nie tylko doszło trochę nowych tytułów, ale także uzupełniłem listę o informacje związane z wykorzystaniem przycisków. W związku z tym obecnie zaktualizowana lista ma odnośniki i informacje do prawie wszystkich tytułów na niej.

Jednocześnie informuję że na niektórych kontrolerach niedokładnie przystosowanych z innych sprzętów mogą nie działać drugi i/lub trzeci przycisk.
[#35] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #1

Dzisiaj zrobiłem większą aktualizacje listy. Poza nowymi tytułami doszły opisy do tych co już były na liście ale ich nie miały.

Dodałem też Hired Guns oraz opis do Flashback, które to gry pozwalają na używanie wszystkich czterech (!) przycisków joypada z Sega MegaDrive za pomocą specjalnej przejściówki.

Jednocześnie ponawiam prośbę, iż jeżeli ktoś zna gry które to umożliwiają a nie ma ich na liście, lub ma informacje do tych gier bez niej, to proszę się podzielić wiedzą na ten temat.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 13:30:58 przez Solo Kazuki
2
[#36] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #35

Payback ma zaszytą obsługę pada PSX (przez specjalny interface).
[#37] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@BULI, post #36

Owszem... tyle że on od dawna jest na liście. Ale dziękuję że w ogóle napisałeś. OK
1
[#38] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #37

Ha, ha -no oczywiście że jest, nie wiem jak patrzyłem
Chyba SKS

Apropos kontrolerów PSX, to standardowo Wipeout2097 ma obsługę PADA CD32 (lowlevel.library) o padzie od PSX nic nie ma w guide ani w ustawieniach samej gry.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 22:43:17 przez BULI
[#39] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@BULI, post #38

To akurat mam z informacji o grze na HoL.
[#40] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #39

Tak jak pisałem, w dokumentacji gry nic nie ma o padzie PSX i w samej grze też nie ma żadnych ustawień do tego, więc puki ktoś nie potwierdzi, że działa sprawdzając to organoleptycznie, to moim zdaniem tego nie ma.
[#41] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@BULI, post #40

Odpowiednią przejściówkę można złożyć i joypad z PSX jest obsługiwany już przez kilka gier, a możliwe że i w WHDLoad dojdzie taka opcja. Problemem jest znaleźć odpowiednio mocną Amigę PPC, aby "pociągnęła" tą grę. Można to więc sprawdzić bo nie był by to pierwszy przypadek gdy instrukcja nie zawiera na jakiś temat wspomnienia o nim.
[#42] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #41

No właśnie o tym pisałem- że brak jest źródła tej wiedzy poza wzmianką w HOL (może gdzieś jeszcze w internecie są jakieś konkrety, ale pobieżnie sprawdzając ja ich nie znalazłem), więc warto było by to zweryfikować i póki takiej weryfikacji nie będzie wpis o padzie PSX usunąć.
Ja grę i Amigę mam, nie mam przejściówki żeby to zweryfikować- trzeba by o niej pomyśleć.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 12:51:55 przez BULI
[#43] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@BULI, post #42

Jeżeli masz jak złożyć to wspomniane to jest w tym wątku na EAB. Wymieniony jest też WipeOut 2097.
[#44] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #43

Schemat wydaje się banalny nawet dla mnie- "zbuduję" i chętnie sprawdzę OK
[wyróżniony] [#45] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #35

Virtual GP obsługuje drugi przycisk Fire/niebieski przycisk w padzie od CD32. W trybie jazdy z automatyczną skrzynią biegów przyciskiem Fire dodaje się gazu, a drugim przyciskiem hamuje.
2
[#46] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@PopoCop, post #45

Dzięki za informację, zaraz dodam wspomniany tytuł z opisem.
[wyróżniony] [#47] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #46

Amigowy port Heart of the Alien obsługuje wg. instrukcji dwa przyciski. Nie mam jak tego sprawdzić i muszę się przełączać na bicz spacją. ;)
[#48] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@kempy, post #47

Port Heart of the Alien pod WOSa obsługuje pada CD32 ok, racja
[#49] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@kempy, post #47

Zgadza się. Przeszedłem grę i używałem drugiego przycisku.
[wyróżniony] [#50] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@PopoCop, post #49

Rally Championships ma opcję wyboru dwuprzyciskowego joya.

link
[#51] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@kempy, post #50

Dziękuję w obu przypadkach, a z Heart of the Alien to aż się dziwię że zapomniałem go dodać, bo sam w niego na joypadzie od CD32 grałem. Dodaję zaraz oba tytuły na listę.
[#52] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #1

Jako że dostępna jest już gra Devil's Temple: Son of the KungFu Master zaktualizowałem listę.
1
[#53] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #1

Po raz kolejny zaktualizowałem listę, znalazło się na niej kilka nowych tytułów.


Prosiłbym także o kciuk w górę przy pierwszym wątku jak moja lista się Tobie jakoś przydała lub po prostu podoba Ci się ten pomysł. OK
1
[#54] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #53

Bardzo dobrze że ją opracowujesz, ale przydałby się w takich podbijających postach też krótki changelog żeby nie trzeba było wracać do pierwszej strony i szukać co się zmieniło :D
2
[#55] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@teh_KaiN, post #54

Zgadzam się, świetna sprawa, że jest taka lista i że dbasz o nią OK, a z chociażby pogrubiona/ wytłuszczona informacją o nowych wpisach bardzo by ułatwiła wyłapywanie "nowości" na liście ok, racja
[#56] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@BULI, post #55

Wszystko fajnie, ale ja nie mam 48 godzin w dobie, żeby jeszcze pilnować co pogrubić, co odgrubić. Bym musiał szukać po całej liście co jest pogrubione żeby usunąć pogrubienie a dodać w nowych. Często też coś zmieniam, dopisuje, poprawiam więc dodatkowo wybierać co pogrubić a co nie...

Dziękuję ta zabawa nie dla mnie. Nie wnosi to kompletnie nic do celu tej listy, a wymaga dodatkowej pracy przy tym.

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 17:02:53 przez Solo Kazuki
[#57] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #56

Zgadza się, na PPA, edycja to zwykły tekst + znaczniki HTML, więc nie można sobie jednym kliknięciem usunąć pogrubień z zaznaczonego tekstu- więc sporo energii idzie w gwizdek..
[#58] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@BULI, post #57

Myślałem nad tym i jeżeli już będzie gdzieś o tym co nowego doszło, to w informacji o aktualizacji, co co jakiś czas robię.

Robienie tego na samej liście to proszenie się o dodatkowe błędy, których i tak jest już sporo. Na dodatek co jest z wspomnianym związane, jest to sporo roboty zupełnie tak naprawdę niepotrzebnej nikomu.
2
[#59] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #58

Dzisiaj nastąpiła kolejna aktualizacja listy. Doszło kilka nowych gier (Boxx (Scorpion), DragonStrike, Escape from the Planet of the Robot Monsters, Venus: the Flytrap), jak i uzupełniłem lub zmieniłem informację do kilku już będących na tej liście gier.
2
[#60] Re: Lista gier obsługujących 2 lub więcej przycisków

@Solo Kazuki, post #43

Miałem chwilkę i złożyłem sobie ten interface pada PSX (podłączany do Amig prze SERIAL port) i działa to bardzo ładnie z Amigą na sterowniku psxport.device (testowałem na emulatorze PSXa na Amidze- FPSE) OK
Jak wcześniej sygnalizowałem, VipeOut2097 nie obsługuje natywnie padów PSX przez serial port, obsługuje pady CD32 (przez lowlevel.library). ok, racja
Dla kontrastu sprawdziłem Paybacka i ten zgodnie z dokumentacją gry, obsługuje pady PSX- działa to wyśmienicie, łącznie z obsługą grzybków/analogów OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem