kategoria: WHDLoad
[#1] All Terrain Racing - nie nagrywa wyników
Według dokumentacji do instalki WHDLoad dla ATR gra powinna nagrywać rekordy, jeśli gra się bez oszustw. Gram uczciwie, wpisuję się na tablicę rekordów, ale nie są one nagrywane.
Mam WHDLoad 17.1 i slave'a 1.2, a plik z wynikami jest na dysku.
Grał ktoś żeby potwierdzić, że ATR nagrywa albo nie nagrywa wyników?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 13:54:45 przez PopoCop
[#2] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #1

Postaram się w domu sprawdzić, na Amigowisku sobie trochę pograłem. Z tym że mam WHDLoad 18.3.
[#3] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #1

U mnie nagrywa bez kłopotów (nawet wersja dyskietkowa nagrywała). Sprawdź czy plik z zapisami (AllTerrainRacing.save - rozmiar 33280 bajtów) lub cały katalog nie mają atrybutu READ ONLY.
[#4] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #1

Tak jak wspomniałem, WHD 18.3 beta (ze strony whdload), slave 1.2. Ale niestety też nie nagrywa :) Flagi slave'a to RWED, czyli powinno być dobrze.
[#5] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@mailman, post #3

Atrybuty plików są w porządku, ale mniejsza z tym, bo wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie. Przedtem w pewnym momencie przerywałem grę wciskając Esc (bo nie miałem szans na przejście dalej) i komputer nie nagrywał rekordów. Teraz zrobiłem test: przejechałem jedną trasę w dobrym czasie (był wpis w tabeli rekordów), a następną celowo przegrałem, ale nie przerywałem gry wciskając Esc, tylko dojechałem jako ostatni do mety i oficjalnie było Game Over. Potem wyszedłem z gry i wyniki nagrały się.
[#6] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #5

Gra już nagrywa wyniki, ale... czy ktoś może wie ile tras trzeba przejechać w trybie jednego gracza (instrukcja tego nie podaje)? W opcjach jest możliwość ustawienia poziomu trudności - czy to ma wpływ na liczbę tras do przejechania, czy na poziom umiejętności przeciwników?
[#7] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #6

1. Dla każdego świata jest 7 tras, a światów jest 6. W każdym z pierwszym światów musisz przejechać 3 trasy, aby awansować do następnego. Od czwartego świata, należy już pokonać 4 trasy, aby przejść dalej.

2. W zależności od tego, od którego świata zaczynasz, tak będą się zmieniać trasy, po których przyjdzie jeździć. Na pierwszych trzech światach trasy zawsze są ustalone, czyli jeżeli za każdym razem będziesz zaczynać od lasu, to będziesz mieć zawsze te same trzy trasy leśne, te same górskie i sportowe, a jeżeli zaczniesz od sportowych, to również zawsze będą te same trzy trasy sportowe, górskie i leśne (choć inne, niż gdybyś zaczął od lasu). Reguła tych samych tras przestaje obowiązywać od świata czwartego, gdzie już występują losowo.

3. Światy 4, 5, 6 musisz odkryć. Raz odkryte stają się dostępne w trybie Battle i treningowym (o ile wyjdziesz prawidłowo z gry i zostanie to zapisane).

4. Od poziomu trudności zależą ceny w sklepie przed etapem oraz liczby punktów i pieniędzy przyznawanych za zwycięstwo. Przeciwnicy wraz z każdym etapem zyskują na umiejętnościach oraz bardziej dopasowanych do trasy pojazdach (np. w świecie szóstym wszyscy mają wyścigówki, gdyż to są najbardziej nadające się w tym świecie maszyny, które słabo się sprawdzają na przykład na księżycu czy w lesie). Poziom trudności zależny również od wybranego samochodu (każdy jest inny).
[#8] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@mailman, post #7

Zatem, jeżeli dobrze zrozumiałem, są 42 trasy, ale w trybie jednego gracza nie trzeba przejechać wszystkich tylko 3*3+3*4=21 tras. I w zależności od wybranego na początku świata mam różne zestawy tras do przejechania.
[#9] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #8

Tak
[#10] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@mailman, post #9

Dziękuję za wytłumaczenie. Szkoda, że Team 17 nie zrobił tego w instrukcji...
[#11] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #10

Czy ja wiem? Grasz, aby wygrać. Mnie nigdy nie interesuje w grach ile mam do końca. O ile cały czas jest coś nowego, to znaczy że trzeba kontynuować. Gorzej gdyby wszystko toczyło się w kółko. Wtedy faktycznie należałoby dowiedzieć się czegoś więcej.

ATR to dla mnie najlepsze amigowe wyścigi pod każdym względem. Tej grze spokojnie można wystawiać najwyższe noty. Tylko trzeba ją należycie docenić i poznać wszystkie jej smaczki.
[#12] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@mailman, post #11

Ja wolę jednak mieć dokładnie wyjaśnione ile jest etapów do przejścia. Bo jak np. gra ma 100 etapów, które trzeba przejść przy jednym posiedzeniu (nie ma haseł, save) i zajmuje to 5 godzin, to z góry sobie daruję taką atrakcję.
[#13] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@mailman, post #11

W mojej opinii Nitro było dużo lepsze, no ale o gustach lepiej nie dyskutować.
[#14] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@Fest3r, post #13

All Terrain Racing, ma genialną grafikę ok, racja No i mechanika jazdy też jest OK OK
[#15] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@BULI, post #14

Nie piszę, że ATR jest złe/brzydkie, zagrywałem się w to swego czasu sporo, Nitro bardziej mi podeszło po prostu, pewnie dlatego że było pierwsze szeroki uśmiech
[#16] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@Fest3r, post #15

Owszem, nasze pierwsze razy odciskają na nas swe piętno!
[#17] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@BULI, post #16

Zdaje się, że odkryłem błąd w grze.
Na jednej z tras na księżycu można wpaść w miejsce, z którego nie da się wydostać. Jedyne co wtedy można zrobić to wcisnąć Esc.
[#18] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #17

Dokładnie chodzi o trasę nr 2 i miejsce na obrazku:

[#19] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #18

Dopiero jak zobaczyłem obrazek to mi się też to przypomniało, że ja też tam wpadłem i to kilka razy ale to nie zawsze. Właśnie dlatego nie przepadam za tą planszą i jak grałem to wolałem przywalić niżej niż jechać wyżej. I jak przypominam sobie to sporo trenowałem by przejść grę na trybie ekspert (zaczynając levele od kanion) - na wypasie się jeździ wtedy na levelach sports, o ile masz już odpowiednio podpicowany wóz.
[#20] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@asman, post #19

Innemu graczowi przydarzyła się też inna ciekawostka.
[#21] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #20

Kolejny "kwiatek" z księżycowych tras. Tym razem trasa 7: można wylecieć przez dziurę z barierce, ale wrócić tą dziurą się nie da i trzeba nadrobić kawałek drogi.



Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 12:33:34 przez PopoCop
[#22] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #21

Dziś odkryłem nieprzyjemną cechę ATR. W grze mamy możliwość kontynuacji po nieudanym wyścigu, ale tylko raz. Niby wszystko w porządku, ale jeśli tym nieudanym wyścigiem jest ostatni, czyli nr 21, to za karę musimy przejechać dodatkowy wyścig.

Wygląda to na nieczyste zagranie ze strony autorów, bo w ten sposób gracz zostaje ukarany za to, że dobrze mu idzie i przegrał dopiero ostatni wyścig, zamiast np. dziesiątego (jeśli przegrywamy wcześniejszy wyścig i korzystamy z kontynuacji, to żadnego dodatkowego wyścigu w danej scenerii nie ma).
[#23] Re: All Terrain Racing - nie nagrywa wyników

@PopoCop, post #22

A może to nie kara, tylko nagroda, w końcu gra się dla przyjemności a im więcej tym lepiej ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem