[#1] [szukam] Spolszczone gry na amige
Cześć, macie może jakieś spolszczone gry na amige?
Najbardziej interesują mnie tytuły przygodowe gdzie jest sporo czytania ale inne także.

Zdaje sobie sprawę że tłumaczenia będą amatorskie ale to mi nie przeszkadza.

Narazie mam the settlers pl
[#2] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@kataklysm, post #1

Może zamiast spolszczonymi zainteresuj się polskimi grami.
[#3] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@PopoCop, post #2

Polskie oczywiście znam, angielskie wersję też nie robią mi problemu ale fajnie by było mieć coś takiego
[#4] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@kataklysm, post #3

Za starych dobrych "giełdowych" czasów pamiętam że była gra "Gobliiins", spolszczona a jakże. Natomiast czy dziś jest gdzieś do dostania to nie mam pojęcia.
[#5] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@kataklysm, post #1

Program Hex Edytor i można samemu tłumaczenie zrobić :)

Wysłałem Ci na priv linka - zobacz czy jest coś tam co Cię interesuje.
[#6] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@Stoopi, post #4

Tylko jedynka? Masz to może gdzieś?
[#7] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@Stoopi, post #4

Pamiętam też spolszczenia Civilization i Colonization. W Civilization podmiana niektórych liter w czcionce na polskie skutkowała tym, że zamiast "EXIT" było "EŁIT", a w Colonization "spolszczacz" popełnił parę błędów, które skutkowały m.in. komunikatami w stylu "Widzimy, że przywiozłeś na handel najwyższej jakości rzecz: Cukru!"
[#8] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@kataklysm, post #1

[#9] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@forge, post #8

jest 151
[#10] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@Dorian3d, post #9

IMO azzorek robił spolszczenie do Elite
[#11] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@WojT_GL, post #10

Azzorek zrobił świetne, jak nie najlepsze, spolszczenie do Elite II Frontier: First Encounters. Kawał dobrej roboty...

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 21:46:03 przez posylus
[#12] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@posylus, post #11

To na pc pod dos ?
[#13] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@posylus, post #11

No tak, ale to nie jest "na amige".
[#14] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@Sokok, post #6

Nie... Już nic nie posiadam z tamtych czasów jeśli chodzi o dyskietki.To była taka moje reminescencja na temat tamtych czasów.Pewno "fanowskie" o regionalnym zasięgu spolszczenie.Dostępne było na giełdzie "Karlik" w Krakowie.
[#15] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@Stoopi, post #14

Szkoda, chętnie bym takie spolszczenie zobaczył. Mimo to dzięki za ciekawostkę!
[#16] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@grxmrx, post #13

Hmm, ale tu: link
jest:

Frontier: ELITE II Amiga

Frontier: ELITE II PL - Polska wersja FE2 na Amigę w formacie .adf (420 kb)

jak donosi (dość stary) news:

Frontier: ELITE II PL na Amigę wydany! Cmdr. Azzorek zrealizował swój kolejny projekt i wydał Amigową wersję FE2 PL. Gra jest dostępna w dziale Downloads w formacie adf (amiga disk floppy) na jednej dyskietce. Plik .adf można uruchomić na PC za pomocą emulatora Amigi, np.WinUAE. Istnieje też możliwość zgrania obrazu .adf na dyskietki MF2DD i odpalania na Amidze. Wymagania min. A-500, Kickstart 1.3, 1MB RAM.
[#17] Re: [szukam] Spolszczone gry na amige

@WojT_GL, post #16

Frontiera ze dwadzieścia lat temu pierwszy spolszczył niejaki Sobol :) I to całkiem fajnie mu wyszło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem