[#1] Cywilizacja AGA
Witam
Zainstalowałem na HDD Cywilizację i nie mam w niej dźwięku.
Puszczam playerem moduł to gra:)
Puszczam grę z dyskietek - muzyka gra
Dzwięk w Ami chodzi.
Odpalam z HDD - cisza :(
Co poradzić na to?

Pozdrawiam
Łukasz
[#2] Re: Cywilizacja AGA

@Lukasz1977, post #1

Być może zwyczajnie brakuje pamięci dla modułów po załadowaniu systemu i uruchomieniu gry.
Jaki masz konfig?
Odpal grę z wyłączonym startup-sequence i zobacz czy to coś pomoże.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 17:56:05 przez lekarz_med
[#3] Re: Cywilizacja AGA

@Lukasz1977, post #1

mozliwe ze to standardowy problem po przeniesieniu vbr do fast ramu :)

wtedy pozostaje Ci albo wylaczenie tej opcji (np. w mcp) albo granie bez startup-sequence

druga sprawa - nigdy nie uzywalem wersji agowej poniewaz tamtejszy fade jest strasznie wolny ze wzgledu na 24 bitowa palete - strasznie to wydluza rozgrywke
[#4] Re: Cywilizacja AGA

@juen, post #3

Co do fade, nigdy nie zauważyłem że "jest zbyt wolny"... może dlatego że w grę grałem na 040@40MHz. ok, racja
[#5] Re: Cywilizacja AGA

@juen, post #3

Mam standardową Ami1200 z 4Mb Fastu i HDD więc pamięci chyba nie brakuje.
Nie wszystkie skróty jeszcze rozkminiam - napisz mi coś więcej o vbr i mcp :)
[#6] Re: Cywilizacja AGA

@Solo Kazuki, post #4

ja tez gralem na 040 :) jest duza roznica miedzy wersja ECS a AGA w tempie tych fejdow, tylko mnie wkurzaly :)
[#7] Re: Cywilizacja AGA

@Lukasz1977, post #5

sa programy, ktore przenosza vbr do fastu, w celu malego przyspieszenia amigi, wtedy jesli autor programu nie uwzglednil tego i na sztywno odwoluje sie do vbr to takie odtwarzanie muzyki na przerwaniu nie bedzie dzialalo..
[#8] Re: Cywilizacja AGA

@juen, post #7

A na whdload tez muzyki nie będzie ? pytam z ciekawości

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 18:52:39 przez HanSolo
[#9] Re: Cywilizacja AGA

@HanSolo, post #8

odpaliłem z ciekawości i wersje zwykłą i aga i wszystko gra i buczy z whdload.
[#10] Re: Cywilizacja AGA

@ponior, post #9

a czym vbr masz do fast ramu zremapowane ? MMULib , mcp czy czymś innym ?
[#11] Re: Cywilizacja AGA

@HanSolo, post #10

Mów do mnie jeszcze, mam mmu.library w libs, ale nawet nie wiem co ona robi
[#12] Re: Cywilizacja AGA

@ponior, post #11

A weź zobacz czy też będzie muzyka w whdload gdy takie coś będziesz miał w startup-sequence(na samym początku). Te narzędzia masz w pakiecie MMULib zmień ściężkę sobie ja mam tak:

SYS:Utilities/EXPANSION/MuTools/MuMove4K A1200 PrepareEmul
C:SetPatch QUIET
SYS:Utilities/EXPANSION/MuTools/MuFastZero ON FastExec MoveSSP >NIL:

spowoduje to przeniesienie supervisor stack, VBR, expansion.library i exec.library do fast ramu ale źle/niedbale napisane programy mogę nie działać lub mieć inne efekty uboczne.

Zobacz jak będzie u Ciebie, ok ?
[#13] Re: Cywilizacja AGA

@HanSolo, post #12

Nie mam takich wpisów w SS. Mam gotowca classic workbench postawiony + blizkikiem kopniete co się da do fast ramu. Nic nie kombinuje bo znowu system mi sie przestanie uruchamiać a dopiero co zaczął działać jako-tako.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem