[#1] The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Poszukuję informacji odnośnie pewnej gry. The Rookies (miks Lemmings z MegaLoMania czyli najprawdopodobniej coś na kształt RTSa) które miało być wydane jesienią 1992 roku na Amigę, później na ST/PC, przez Virgin Games. Gra była mocno promowana w prasie, robiono ją dwa lata by na moment przed jej premierą całkowity słuch o niej zaginął. Tworzona była głownie przez Andrew'a Greena (kilka mniej znaczących amigowych gier, testowanie Lemmings3D) i Andy'ego Jonesa (Populous 1 i 2, Space Hulk, Dungeon Master 2, Warhammer:Shadow of the Horned Rat etc). Ktoś wie cokolwiek, poza tym, co było publikowane w prasie? Ktoś widział grę w akcji? Rookies prześladuje mnie od ponad dwóch dekad, a w sieci informacje o grze praktycznie nie istnieją...







[#2] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@michalmarek77, post #1

Wg tej strony gra nie została wydana ani na ST ani na Amigę.
[#3] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@PopoCop, post #2

To, że nie została wydana jest oczywiste. Piszę o tym...Pytam czy ktokolwiek ma dodatkowe informacje, może ktoś widział jej demo, cokolwiek. Gra była promowano, sporo o niej mówiono i nagle, pyk. Wyparowała. Gdzieś czytałem, że był problem z jej enginem, gra sobie nie radziła na Amigach, przerastała twórców, acz nie potrafię ponownie dotrzeć do tych materiałów.
Tak czy inaczej, ciekawostka. Wiele gier, nawet tych niewydanych, pozostawia po sobie jakieś wersje alfa, wywiady z twórcami, różnego rodzaju ciekawostki. A Rookies? Kompletnie nic. Gra po prostu nic po sobie nie pozostawiła oprócz tych kilku "previewów" z dawnej prasy.
[#4] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@michalmarek77, post #3

Widać słabo szukałeś.. po kilku minutach googlania wychodzi na to, że programista tej gry odszedł z zespołu tworzącego Rookies i grę przestano rozwijać.

link
[#5] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@ntx, post #4

Zawsze to coś, choć ciągle mało :) Link mniej więcej potwierdza, iż o grze praktycznie nic nie wiadomo. Skądinąd, Andy green, który kodował grę po pracach nad Rookies rozstał się z Amigą. Ciężko mi jednak uwierzyć, by jego odejście było powodem zaprzestania prac na moment przed jej premierą. Tym bardziej, że gra była w produkcji przez dwa lata, co w tamtych czasach było wręcz szalone! Virgin, inwestując w tę grę, raczej bez powodu jej nie skasował.
[#6] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@michalmarek77, post #5

Jak można wyczytać w powyższym linku, gra wymagała jeszcze kilku miesięcy prac, ponadto Virgin wydało niedługo później Cannon Fodder, który w pewnym sensie był zbliżony do Rookies. Ale zawsze najlepiej dopytać u źródła, wydaje się, że np. Andy Green jest moderatorem poniższej grupy:
link
[#7] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@ntx, post #6

Dzięki. Przyjęto mnie do grupy i właśnie zadałem tam pytanie odnośnie Rookies. Może coś z tego wyjdzie :)
[#8] Re: The Rookies - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

@michalmarek77, post #7

Daj znać jak coś się dowiesz OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem