[#1] [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030
Po sieci krąży port Quake'a, który nie wymaga koprocesora, przeznaczony do testów Vampirka. Czy komuś udało się go odpalić na np. ACA 030? Ustawiłem duży stos, dodałem parametr -nosound ale u mnie jest zwis, zaraz po naciśnięciu ENTER w Shellu.
[#2] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #1

Ja odpaliłem wersję 1.09 Quake na ACA1233 z FPU. Porywające to nie było - efekt możesz zobaczyć tutaj.
Pozdrawiam,
Zbyszek
[#3] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@zzielinski, post #2

Mam dziwne wrażenie że wersja ClickBoomu była jakby szybsza.
Wersji no-fpu nie udało mi się odpalić, uruchamiam w shellu z parametrem -no sound a konsola wywala mi że nie może załadować czegoś tam z pak0.pak

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 20:20:05 przez waldiamiga
[#4] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@waldiamiga, post #3

Jak ci podeśle prawidłowy ID1, to sprawdzisz?

EDIT: OK, zobaczyłem filmik zzielinski. Chyba nie ma sensu próbować



Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 20:48:55 przez _arti
[#5] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #4

Pliczki mam chyba OK bo zarówno Quake pod MorphOSa jak wersja pod AmigaOS 4 działa z nimi bez problemów.
[#6] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@waldiamiga, post #3

Mam dziwne wrażenie że wersja ClickBoomu była jakby szybsza.


Wersja z Clickmoomu jest najlepsza. Mam oryginalną grę na płycie CD. Pozwala odpalić grę na AGA np. w co drugą linię, itp. Polujcie na oryginał!OK

Ostatnio na gadaczu robiliśmy test z sigma2pi na pecetach pod WinUAE. Wersja bez koproca noopt jest 3x wolniejsza od aminetowego portu 68k 1.30.
[#7] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #1

Mi też się nie udało odpalić na Apollo 040/40 MHz, AGA, 32 MB fast.
[#8] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@Andrzej Drozd, post #7

Czyli pewnie sobie coś tam z Vampirka wykorzystuje. A jeśli chodzi o oryginalny port - chyba jednak nie był najszybszy ale za to możliwości konfiguracji (np. wspomniana interlinia) miał najlepsze. Ten Cosmosa (AmiQuake zdaje się) jest naprawdę nieźle zoptymalizowany.
[#9] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #8

Quake nofpu działa na Morphosie, więc vampirek nie jest wymagany
[#10] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@Norbert, post #9

No to coś źle odpalamy...
[#11] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #10

Masz karte graficzną? To jest wersja tylko RTG.
[#12] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@zzielinski, post #2

Odpowiedź na:

Ja odpaliłem wersję 1.09 Quake na ACA1233 z FPU. Porywające to nie było - efekt możesz zobaczyć tutaj.


Ale tej wersji link nie odpalisz na AGA.
[#13] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

No ale ja mam kartę graficzną...
[#14] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #13

No to widocznie wymaga co najmniej 68040.
[#15] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

[#16] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #15

No i tak zostajesz i się poddajesz? Ej no!
Ileż to ja wam się natłumaczyłem, że tylko 040 gra w tej roli. Grochem o ścianę i zardzewiałe A500...? No ileż mogłem? Ale nie przetłumaczyłem? ? ? ;)
[#17] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #8

chyba jednak nie był najszybszy ale za to możliwości konfiguracji (np. wspomniana interlinia) miał najlepsze. Ten Cosmosa (AmiQuake zdaje się) jest naprawdę nieźle zoptymalizowany.


Na słabe konfiguracje, czyli 030 i 040 Quake od ClickBoom jest najlepszy (wspomniane opcje konfiguracyjne- super motyw z interlinią OK) i jest najszybszy ok, racja

AmiQuake jest od NowaCodera.
Cosmos też robił swoje patche do quake ok, racja
[#18] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@BULI, post #17

Ah, pomerdało mi się. Racja - NovaCoder. OK
[#19] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@_arti, post #18

Panowie z tego co wiem "Vampirkowy" Quake chyba nie wymaga 040. Chociaż na 100% pewny nie jestem.... popytam czy komuś się udało uruchomić na np. 040+RTG bo z 030 to chyba nikt nie ma RTG w Teamie.
[#20] Re: [quake] wersja bezkoprocesorowa i 030

@pisklak, post #19

Udało mi się odpalić tego Quake'a na 040/25MHz. 320x240, pełny ekran - 1 klatka na 3 sekundy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem