[#1] Hired Guns CD32
Ostatnio podczas wywiadu z Steve Hammondem niejaki Zapiy dowiedział się, iż Steve posiada źródła i dane do Hired Guns CD32. Wspomniany fragment poniżej.

Zapiy

Do you have any code or graphics from unfinished games lying around in your collection?

Steve

Mostly it’s graphics and photos from those days, quite a few design and proposal documents for games which didn’t get much further than that. On the other hand I have the complete source code and assets for an unfinished version of Hired Guns for the Amiga CD32. It was basically a rescue attempt. Scott Johnston, who was writing it, no longer had an Amiga and so he sent the hard drive to me so that I could take a back up and ensure that it wasn’t lost forever. I’d love to release it if I was allowed to. If you have any contacts within Sony - who I think own the IP - then please let me know…


Mam nadzieję iż ktoś tymi źródłami się zaopiekuje. Martwi mnie troche ta sprawa z prawami Sony.
[#2] Re: Hired Guns CD32

@Solo Kazuki, post #1

W międzyczasie okazało się iż możliwe że ta wersja wyjdzie.

[#3] Re: Hired Guns CD32

@Solo Kazuki, post #2

Fantastyczna wiadomość. Znane są jakieś szczegóły?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:31:27 przez baderman
[#4] Re: Hired Guns CD32

@baderman, post #3

Jedyne co wiem, to to co na EAB. Ponoć Steve w Retro Hour Podcast powiedział że mu zależy na wydaniu tej wersji. Widocznie się z kimś dogadał żeby to poskładać i to są tego skutki.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:55:32 przez Solo Kazuki
[#5] Re: Hired Guns CD32

@Solo Kazuki, post #4

No grubo, kurcze fajnie jak by wypaliło OK
[#6] Re: Hired Guns CD32

@Solo Kazuki, post #2

ale coś wiadomo więcej ? czy to wersja ECS na CD ? czy może 256 kolorowa ?
[#7] Re: Hired Guns CD32

@AmigaPL, post #6

Jedna z lepszych gier jakie widziałem mając Amigę. Fajnie jak by wyszła poprawiona wersja AGA, do tego większa rozdzielczość to by już był wypas. Muzyki z tej gry słuchałem wielokrotnie.
[#8] Re: Hired Guns CD32

@Adinfo, post #7

Jak to wyjdzie to jprld! Jedna z najlepszych gier w jakie grałem, muza miażdzy! Czasem odpalam wersje PC pod DosBOXem na PowerBooku ale to nie to więc chętnie pograłbym w wersję AGA.
[#9] Re: Hired Guns CD32

@Adinfo, post #7

Duzej roznicy miedzy wersja PC a Amigowa nie ma. W PC troche bardziej kolorowe tla i postacie ale bez rewelacji.
Na wersje HD nie ma szans, bo nigdy takiej grafiki nie bylo w tej grze.
[#10] Re: Hired Guns CD32

@waldiamiga, post #8

Porównywałem wersję PC i wersję na Amigę, wersja PC jest zupełnie (w moim odczuciu) okrojona z klimatu i nastroju... nie wyobrażam sobie jak można było tak okaleczyć tą grę.
[#11] Re: Hired Guns CD32

@Nasedo, post #10

Klimat i nastrój to bardzo subiektywne elementy a czego konkretnie brakuje lub jest inne?
[#12] Re: Hired Guns CD32

@ZbyniuR, post #11

Bazując na:



Wystarczy obejrzeć pierwsze dwie minuty, czołówka i jej dźwięk zostały totalnie wyprane ze wszystkiego. Ekran mapy... również. Jeżeli porównamy to z oryginalną, starą wersją amigowską to wersja PC wręcz odrzuca.
Oczywiście, że wypowiadam się subiektywnie.
[#13] Re: Hired Guns CD32

@Nasedo, post #12

Oczywiście masz w 100% rację, port na PC wykonywał nie DMA Design tylko jakaś mało znana grupa.
Muzyka w wersji PC krótko mówiąc... męczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem