kategoria: WHDLoad
[#1] WHDLoad i uruchonienie gry Ivanhoe
Witam

Proszę o pomoc w uruchomieniu gry Ivanhoe z instalatorem WHDLoad. Gra wymaga WDHLoad w wersji 7. Zainstalowałem ją według instrukcji z poradnika z ppa.pl. Zmieniłem właściwość gry, tak aby uruchamiała starą wersję WHDL.

Po uruchomieniu pojawia się oczywiście wersja 7, a potem komunikat

Exception "Illegal instruction" ($ 10) at $16AF6 occured

Tak się dzieje i pod WinUAE i pod prawdziwą A1200. Romy mam oryginalne od Cloanto 3.x. Workbench 31. Klucz do WHDload też mam kupiony imiennie. Amiga ma kartę CF (ten parametr MAX Transfer mam ustawiony na 001FE00). Amiga, ma także akcelerator ACA 1221 (z procesorem 68020)

Mimo to jest lipa.

Co robię źle?

pozdrawiam i dziękuję za ewentualne wskazówki
[#2] Re: WHDLoad i uruchonienie gry Ivanhoe

@yugorin, post #1

Instalowales grę z oryginalnej dyskietki czy skorzystales z gotowcow z sieci?

Sprobuj innej wesji whdload.
[#3] Re: WHDLoad i uruchonienie gry Ivanhoe

@Norbert, post #2

Znalazłem coś w sieci. Oryginału nie mam. Chcę się nauczyć jak się "je" tego WHDL, zanim zacznę kupować na potęgę. Dziwne jest to, ze ADF z grą działa jako dyskietka.

Co do innej wersji WHDL - próbowałem z najnowszą. Ten sam rezultat ale inne miejsce w pamięci z błędem.

Dziękuję za odpowiedź.
[#4] Re: WHDLoad i uruchonienie gry Ivanhoe

@yugorin, post #3

Wersje "z sieci" to cracki, które rzadko kiedy współpracują z WHDLoad. Zdobądź oryginalną dyskietkę i WHDLoad na pewno zadziała.
[#5] Re: WHDLoad i uruchonienie gry Ivanhoe

@Norbert, post #2

Znalazłem jeszcze konieczne flagi

Disk NoError EmulTrap

Ale nie wiem, gdzie je wpisać. W aktualnym opisie WHDL nie ma nic o tych flagach.

pozdrawiam
[#6] Re: WHDLoad i uruchonienie gry Ivanhoe

@mailman, post #4

I miałeś rację. Zła wersja. Już wszystko działa. Już rozumiem (mniej więcej tego WHDL)

Dziękuję. Idę szukać na ebayu Maniac Mansion i reszty.

pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem