kategoria: Szukam gry
[#1] Walki robotów - jaka to gra ?
Witam,

Z 25 lat temu miałem na Amigę grę, która polegała na sterowaniu robotem (jakby transformer) i strzelaniu do przeciwnika - też robota. Roboty dość wolno się poruszały, stały na przeciw siebie, widziane z boku po lewej i prawej stronie ekranu. Można było strzelać rakietami i chyba z działka. Robot po ostrzale miał uszkodzenia, które potem można było naprawiać. Niewiele więcej pamiętam. Próbowałem znaleźć tę grę po latach ale nie pamiętam tytułu. Chyba w nazwie było coś jak "metal"... Może ktoś kojarzy ?

Pozdrawiam,

Paweł
[#2] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@pawelsz, post #1

moze Metal Masters ?
[#3] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@selur, post #2

Tak, to ta gra. Brawo! Dzięki za pomoc.
[#4] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@selur, post #2

A kojarzysz jeszcze jakies gry o robotach?
Ja miałem podobną grę, tyle że roboty poruszały się jakby na gasienicach. Nie wiem czy gra nie była na jakiejś skladance PD. Pamiętam tylko, że w grze było dużo stalowego koloru :)
[#5] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@SuperBuster, post #4

Metal Mutant

Inna gra gdzie kierowaliśmy robotem to: Under Pressure.
[#6] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@Hubez, post #5

Nie nalezy zapominac o polskiej produkcji Metal Kombat - tworcy mieli wene i ciekawy pomysl na gre ale niestety wyszlo jak zawsze... po polskiemu szeroki uśmiech
[#7] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@selur, post #6

Jeszcze bodajże, również PL - Walker
[#8] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@SuperBuster, post #4

Ja kojarzę taką grę z robotami: Rise of The Robots ;)
[#9] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@Hellena, post #7

Walker i PL nie sądze:)
[#10] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@Mowcaumarlych, post #9

Racja, Polacy to co najwyżej dystrybuowali ten tytuł na giełdach komputerowych :P

Walker na Hall Of Light
[#11] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@agrajek, post #10

Hehe, true.
Szkoda, że druga część nie wyszła, chyba były takie plany. A może to tylko plotki...
[#12] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@Hellena, post #7

Robotami walczyło się też w Steel Empire ale to był już element gry strategiczej.
[#13] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@agrajek, post #10

Hmm to coś mi się złe skojarzyło, ale była jakaś PL gra w której sterowało się robotem z jego wnętrza czy się mylę ?
[#14] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@Hellena, post #13

"Miasto Śmierci"?
[#15] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@recedent, post #14

No dokładnie
[#16] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@Hubez, post #5

Niestety to zadna z wymienionych gier. No cóż, ostatni raz moglem w to grać z 20 lat temu i po prostu nie pamiętam tytułu, a i samą grę pamiętam jak przez mgłę. Dodatkowo komplikować sprawę może to, że była to gra Public Domain. Jak i reszta gier z tej dyskietki. O ile dobrze pamiętam, to była tam też m.in. gra Battle Cars.
[#17] Re: Walki robotów - jaka to gra ?

@SuperBuster, post #16

Przy okazji znalazłem inną grę w którą też kiedyś próbowałem grać
Glassback
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem