kategorie: Instalacja gier, WHDLoad
[#1] WHDLoad pytania różne
Przy instalacji paru gier dostaję komunikat:
This installed program requires at least MC68020 CPU
ale z FDD odpalają normalnie na A500
Jak to przewalczyć?
[#2] Re: WHDLoad pytania różne

@softiron, post #1

Gra pod Whdload wymaga mocniejszego proca - to normalne.
[#3] Re: WHDLoad pytania różne

@Hubez, post #2

hmm... czyli że ni dy rydy.... No nic, myślałem że da się to jakoś... ale jak nie to nie. Dobrze że niektóre z nich mają normalne instalki na HDD :)
[#4] Re: WHDLoad pytania różne

@softiron, post #1

Jakich gier, podaj tytuły ?
[#5] Re: WHDLoad pytania różne

@asman, post #4

Z dzisiaj to Colonization ECS wersja oraz Eye of Beholder 2. Jeszcze kilka bylo ale usunalem instalki z hdd. Dopisze jak tylko do nich wroce.
[#6] Re: WHDLoad pytania różne

@softiron, post #5

Dzięki. Sprawdziłem na szybko tylko Colonization ECS, o ile można nazwać to sprawdzeniem, przeczytałem readme z instalki. Być może winny jest tu obraz kicka który jest używany w slave. Ja nie widzę powodu dlaczego miałby być używany obraz kick3.1 z a1200 dla wersji ECS.
Musiałbyś porozmawiać z twórcą slave JOTD, co faktycznie jest przyczyną że slave wymaga 68020, najlepiej by było stworzyć odpowiedni wątek na EAB.
[#7] Re: WHDLoad pytania różne

@softiron, post #1

Witam
mam zainstalowany WHDload 18.6 (W3.1.4) gry normalnie działają wszystko się odpala, ale po otwarciu katalogu z grą nie widzę ikonek (tzn obrazka/miniaturki z gry)
Ktoś miał podobny problem ?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 17:46:25 przez mike100
[#8] Re: WHDLoad pytania różne

@mike100, post #7

Show all files ...pliki nie maja .info
[#9] Re: WHDLoad pytania różne

@mike100, post #7

gry normalnie działają wszystko się odpala, ale po otwarciu katalogu z grą nie widzę ikonek...

A jak odpalasz te gry skoro nie mają ikonek? A może widać tylko 'kropki' zamiast ikonek?
[#10] Re: WHDLoad pytania różne

@HOŁDYS, post #8

Zle się wyraziłem pliki są widoczne, nie widać hmmm tej miniaturki / obrazka / zdjęcia:)
[#11] Re: WHDLoad pytania różne

@mike100, post #10

Tak jak napisał Hołdys, jeśli masz Opus'a lub FileMaster'a to sprawdź czy do plików są dodane pliki .info. Powinny być conajmniej dwa: do slave'a, np Banshee.info i ReadMe.info.
Jeśli nie, to pytanie skąd masz takie 'okrojone' instalki?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 18:29:18 przez AmiClassic
[#12] Re: WHDLoad pytania różne

@mike100, post #10

A może chodzi o to że są to na przykład pliki .info dla newicons a nie masz zainstalowanych newicons i nic nie widać, bo tak jest zrobiona ta ikona (czasem widać kropkę). Podobnie z glowicons i romicons. Jeśli to jest przyczyną, musiałbyś pobrać odpowiedni plik z instalki i zmienić nazwę. na przykład dla ikony normalnej jest to nazwagry.inf.
[#13] Re: WHDLoad pytania różne

@asman, post #12

Też pisałem o 'kropkach', ale jeśli ma 'kropki' to podejrzewam, że w preferencjach Workbench OS'a 3.1.4 ma wyłączone NewIcons.
W takim przypadku wystarczy odptaszkować odpowiednie ustawienie: link

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 19:50:28 przez AmiClassic
[#14] Re: WHDLoad pytania różne

@AmiClassic, post #13

a ja mam problem z grą Nicky Boom z whdload. Ta wersja co jest darmowa na PPA wywala mi błąd. Ściągnąłem różne inne z WHD i JST i żaden gotowiec się nie uruchamia na A 1200 4mb fast ks 3.1 : ( WHD load mam najnowszy i wszystkie inne gry działają normalnie - nie wiem czemu tak jest. Nawet ściągnąłem instalator WHD dla gry Nicky Boom i sam zgrywałem różne wersje Nicky Boom do WHD na dysk ale żadna nie działa - dziwne
Chciałem tą grę mieć, bo była to moja druga gra jaką kupiłem do amigi wieki temu...
[#15] Re: WHDLoad pytania różne

@KoFi, post #14

Spróbuj dopisać różne switche: NOCACHE, CHIPNOCACHE, NOVBRMOVE (to może powodować problemy z wyjściem z gry).

Inną metodą jest użycie starszej wersji WHDLoad pod którą będzie działać gra. Ja to robię tak że mam całą kolekcję WHDLoad (nie wywaalam starych wersji, tylko zmieniam im nazwę) np WHDLoad.16.2, WHDLoad.12.1 itd. Jeżeli gra nie działa to w narzędziu wpisuje zamiast WHDLoad np WHDLoad.16.2.
[#16] Re: WHDLoad pytania różne

@Solo Kazuki, post #15

aha dobry pomysł - dzięki.
[#17] Re: WHDLoad pytania różne

@KoFi, post #16

próbowałem z tymi metodami i nie zadziałało - ale znalazłem w necie dobrze zrobionego gotowca i działa bez problemu. Jak by ktoś chciał Nicky Boom dobre to tu
[odnośnik usunięto]

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 06:40:13 przez mailman
[#18] Re: WHDLoad pytania różne

@KoFi, post #17

Nie ogarniam.
Postawiłem WB3.1.4 hyperion, zainstalowałem betterwb i mui i całą masę pierdół. Pobrałem najnowszą wersję WHLOAD, zainstalowałem i co dalej ?
A pobieram ze strony whload np cannon fodera instalator, no nic rozpakowywuję i odpalam instalator - na początku mu się nie podoba wersja instalera, no dobra pobieram instaler NG i instaluję.
Odpalam ponownie instalator cf .... krzyczy że mu napędu Work brakuje - zapewne ma na sztywno wpisany, ok daje mu inny, wybieram partycję, dodaję katalog i..... d... otwiera się okno cli z wykonywanymi operacjami, pojawia mi się tylko copy mode/whdinstpath ... copied i amiga wisi, po restarcie guru...
No nic skoro kupiłem kiedyś goteka i dostałem z nim pena z zawartością to próbuję tam. Po rozpakowaniu zipa mam kilka plików i katalog CF_DATA, jak mnie mam są tam zapewne pliki samej gry a na zewnątrz plik cf.exe cf.slave, readme i cannonfodder. Odpalam cannonfodder i ... wisi, guru i od początku
Biorę inny dysk z systemem, nie instaluję whload a przerzucam pliki co SYS:C i klucz do SYS:S
odpalam Cannon fodera z dysku, wisi , guru i od nowa.
No to wyciągam swojego blizzarda na 68030 i wkładam acę na 68020 .... to samo
Zmieniam zasilacz z itx na org ... to samo
Odpalam tytuł poprzez cli z uwzględnieniem pliku slave.... to samo
Kondensatory na płycie nowe
Mogę jeszcze 2 turbiny przerzucić ale to nic nie da będzie też to samo....
Odpalam z ram .... to samo
Odpalam z innej partycji .... to samo

Jakieś pomysły ?
[#19] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #18

nie instaluję whload a przerzucam pliki co SYS:C i klucz do SYS:S

Jaki tam dajesz klucz? WHDLoad jest już darmowe. Może to jakiś piracki klucz?
Jaka to wersja WHDLoad?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 01:34:10 przez nostrum666
[#20] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #18

Spróbuj na początek coś innego niż Cannon Fodder.

Poza tym - czy instalowałeś z oryginalnych dyskietek?
[#21] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #18

Mam wrażenie, że sam sobie skomplikowałeś życie i fakt, że Ci nie działa jest tylko i wyłącznie wynikiem Twoich działań.

Wszystko pięknie, że zdecydowałeś się na "nowinki" - ale raczej narobiłeś w tym bałaganu.
Zacznij od czegoś prostszego:
Zainstaluj sobie prostszy system - ale za to mający wszystko co potrzeba - mam na myśli ClassicWB - zrób to na WB 3.1
ClassicWB ma już zainstalowanego WHDLoad - przetestuj na nim jakąś grę w WHDLoad - albo nawet demo, które jest "w komplecie" - wtedy zobaczysz czy to działa czy nie.
[#22] Re: WHDLoad pytania różne

@Nasedo, post #21

Nie chcę gotowca, po to kupowałem org wb wraz z Romem aby z niego korzystać. Wstawienie gotowca nie pokaże
mi w czym problem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 12:19:03 przez rootspk
[#23] Re: WHDLoad pytania różne

@mailman, post #20

Sprawdzałem na kilku i jest to samo, piszesz o instalacji no ale żeby coś zainstalować, to chyba powinienem wiedzieć że whdload czegoś potrzebuję ?

Ze stacji aktualnie nie korzystam, jest gotek
Jeśli pobieram instalator jakiegoś tytułu to chyba powinien wykonać jakąś operację ewentualnie zapytać się o dyskietki a nie od razu zrobić zwis ?
[#24] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #23

Raczej watpie zebys zainstalowal Cannon Fodder z Goteka, chyba ze masz oryginal na nim w jakims formacie gotekowym. Instalator nie powinien sie wyburaczac od razu, wiec to moze byc problem instalatora, systemu lub goteka. Nie napisales jaka Amige masz, a nie wszystkie wersje Instalatora dzialaja na 68000. Ja uzywalem jakiejs starszej wersji instalatora na A2000 jak juz musze nim cos instalowac. A tak to zwykle recznie odpalalem RAWdica z nazwa imagera.
[#25] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #18

Sama instalacja whdload nie jest kłopotliwa, to tylko przekopiowanie kilku plików do bodaj trzech katalogów.

Wydaje mi się, że problem może dotyczyć oryginalności tych dysków, z których instalujesz grę - instalatory wymagają oryginalnych dysków.

Na początek proponuję ściągnąć i sprawdzić archiwum z zainstalowanym już poprawnie przez kogoś Cannon Fodderem. Wtedy tylko wystarczy wypakować archiwum i uruchomić grę.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 15:09:37 przez Splavinho

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 15:09:52 przez Splavinho
[#26] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #23

W takim razie na początek proponuję przeczytać instrukcję do programu (jest po polsku) oraz ten artykuł.
[#27] Re: WHDLoad pytania różne

@Splavinho, post #25

Instalacja gier whdload wymaga najczęściej oryginalnych gier.
A mając już zainstalowana grę potrzebny jest tylko plik whdload w katalogu C
[#28] Re: WHDLoad pytania różne

@rootspk, post #18

To bardzo dobrze

Postawiłem WB3.1.4 hyperion, zainstalowałem betterwb i mui i całą masę pierdół. Pobrałem najnowszą wersję WHLOAD, zainstalowałem i co dalej ?

A resztę to po prostu sciagnij whdload games i wgraj na dysk i graj
jak nie masz w devs/kickstart to musisz dograc ten katalog z kickami i nic wiecej nie potrzebujesz

Ewentualnie edycja pliku konfig whdloag wlacz opcje novac czy cos podobnego
[#29] Re: WHDLoad pytania różne

@mailman, post #26

Czytałem.
[#30] Re: WHDLoad pytania różne

@JacK_Swidnik, post #28

Kików nie wrzucałem , sprawdzę.

Gdzieś mogę znaleźć działający pakiet kicków ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem