kategorie: Szukam gry, WHDLoad
[#1] Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.
Witam,

Pracuje nad instalką WHDLoad dla Atlantydy i w związku z tym szukam oryginalnych obrazów tej gry. Mam w posiadaniu 5 różnych wersji. Oto ich sumy kontrolne crc32.

Oryginalne od Haynora.
1) 1703627B
2) 0B260F27

Złamane wersje (są one źle złamane, bo drugie zabezpieczenie nie zostało złamane)
1) FD5D3BE2
2) 3470E515
3) 8E6D035A

Jeśli ktoś ma obraz o innej sumie kontrolnej to proszę o kontakt. Sumę kontrolną najwygodniej sprawdzić pod WinUAE. Po umieszczeniu obrazu w DF0: klikamy na ikonę z zapytajnikiem i tam między innymi jest crc32.

Jeszcze jedno, czy ktoś ma kontakt (mejla) do Korina, dawno temu pisałem do niego mejle i coś nie mogę znaleźć do niego tego mejla i przydałoby się porozmawiać o Atlantydzie.

pozdrawiam
asman
[wyróżniony] [#2] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #1

Wysłałem na maila obraz oryginalnej dyskietki gry "Atlantyda".
[#3] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@MacGregor, post #2

Dzięki wielkie. Najbardziej mnie interesuje w jaki sposób (za pomocą jakiego oprogramowania) został wykonany obraz dyskietki.
[#4] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #3

Jeśli to bylo proste zrobienie adf, to gra nie zadziała. Tzn zadziała ale krótko.
[#5] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Norbert, post #4

Ja nie do końca rozumiem co masz na myśli piszać "proste zrobienie adf". W jaki sposób zrobić taki adf.
I przez co rozumiesz że zadziała krótko. Ta gra nie ma zabezpieczeń innych niż opisanych w manualu, który to można znaleźć na hol.
[#6] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #3

Czy dyskietka z tego linku zrobi wlasciwy/dobry obraz?
https://www.kryoflux.com/?page=download

KryoFlux FREE

A software based imaging solution for MFM encoded 3.5" DD disks for the Amiga, no additional hardware required. Get it, it's free!

AmigaOS (v3.7, 68020+ processor and 2MB of RAM required), imaging only, no writing

[#7] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Norbert, post #6

Owszem
Chociaż jakiś program zrzucający do adf powinien być ok

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 23:24:27 przez asman
[#8] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Norbert, post #6

Dubel


Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 23:25:06 przez asman
[#9] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #3

Obraz dyskietki wykonałem programem TrackSaver GUI Version 2.
[#10] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@MacGregor, post #9

Dzięki.

Obecna sytuacja wygląda tak. Mam trzy oryginalne obrazy i każdy ma inny CRC32.
Wygląda na to wydawca kopiował z dyskietki matki za pomoca DiskCopy, który poza kopiowaniem całych dysków, zmienia niektóre bajty w sektorze 880. A ponieważ w tym sektorze (dysk jest typu NDOS) leżą dane do gry, to pozostaje mi żmudna analiza kodu gry i dociekanie czy aby te dane nie wpływają na rozgrywkę
[wyróżniony] [#11] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #5

To i ja się udzielę - pisałem już Ci na e-mailu ale powtórzę się, żeby inni widzieli:

Ja posiadałem oryginał Atlantydy od TSS, który w załączeniu nie zawierał broszury o odblokowaniu pełnej wersji Atlantydy za pomocą myszki (jaka jest różnica między okrojoną a odblokowaną rozgrywką?).

Moja wersja była zabezpieczona przed kopiowaniem w taki sposób, że jak zrobiliśmy zwykły ADF, to czegoś brakowało, ponieważ po rozpoczęciu gry dostawaliśmy komunikat: "Nie ukończysz gry. Podziękuj piratom" i w niedługim, losowym czasie nasza postać traciła całą energię ginąc.
Oczywiście również u mnie było drugie zabezpieczenie z kodem 486.

Niestety - dyskietka mi się zapodziała :(

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 14:51:33 przez Lucas
[#12] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@sVC6MWEk, post #11

Dzięki za mejla.

Jeśli masz ten adf to mi podeślij, ja go sobie obadam.

I pytanie czy na tym adfie nie działał ten trick z prawym przyciskiem myszy a później fire w joysticku ?
[#13] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #12

Ok, poszukam.
Odnośnie tricka nie wypowiem się - będąc nieświadomym nie miałem sposobności przetestować go - wątpliwości rozwieją się jak znajdę obraz ADF albo samą dyskietkę :)
[#14] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #1

Witam,
Orginalnej dyskietki Atlantydy niestety nieposiadam, ale mialbym malä uwage do wersji beta z EAB. A mianowicie, na pierwszym obrazku intra, gra zawiesza sie, po ponownym ukazaniu sie tekstu….




Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:58:38 przez Irek´72
[#15] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Irek´72, post #14

Nie wiem czy dotykałeś klawiatury po uruchomieniu. Odpal grę i nie dotykaj klawiatury - no chyba że chcesz wyjść. To wtedy powinno działać.
[#16] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #15

Nie, klawiatury wcale niedotykalem. Gre wywala kiedy tekst zaczyna sie ponownie ukazywac na ekranie. Gre mozna oczywiscie uruchomic , kiedy intro zostanie szybko przeläczone przez przycisk myszki.

BTW: Mam tu kilka ikonek do tej gry, jezeli potrzebujesz jakies do pakietu whd, to daj znac na pm.
[#17] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Irek´72, post #16

Jutro podeślę Ci nowszą wersję slave'a, pewnie na EAB. Dzięki wielkie za testy i za ikony też
Ukłony.
[#18] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Irek´72, post #16

Na EAB (The Zone) zamieściłem nową wersję slave.
[#19] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@asman, post #18

Dzieki, narazie gra chodzi bez zarzutow (pod WinUAE) pozniej sprawdze na prawdziwej Amidze. OK
A obiecane ikonki sä w drodze.
[#20] Re: Atlantyda - oryginalny obraz dyskietki.

@Irek´72, post #19

Dzięki wielkie za testy i za ikonki. Ukłony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem