[#1] Lista games top 10
Proste pytanko.Czy mozna wznowic liste top 10?Bo ostatnia aktualizacja widze jest ze 4 lata temu.Nikt juz nie gra? Zastanawiam sie tez czy by nie mozna stworzyc takie np.amiga top 10 music. Co Wy na to? Pozdrawiam.
[#2] Re: Lista games top 10

@Judzin, post #1

Gra pewnie mnóstwo ludzi, tyle że byli tak zajęci tym graniem że nie głosowali na swoje ulubione gierki w Top 10.
[#3] Re: Lista games top 10

@Judzin, post #1

Był artykuł o likwidacji Top10 - zbyt mała liczba głosujących.

Myślę jednak, że warto wznowić TOP10.
[#4] Re: Lista games top 10

@waldiamiga, post #2

Zgadza sie.
Ja ciagle gram i chyba moze z raz zaglosowalem. No bo po co glosowac ciagle na to samo, skoro gram niezmiennie w te same gry?
Do tej pory nie wyszla zadna nowsza amigowa gra, ktora by pobila moje top 100 gier na Amige a co dopiero top 10. Wiec moja lista poki co sie nie zmieni.

Zamiast glosowac w kolko na to samo Top 10, lepiej powystawiac oceny ogolne grom, tak jak jest to zrobione na lemonamiga.com
[#5] Re: Lista games top 10

@selur, post #4

Może Hexmage960 wypuści coś nowego niebawem.
[#6] Re: Lista games top 10

@Hubez, post #3

Sens takiej listy widze tylko w zmianie trybu glosowania i urozmaiceniu.

Np. w danym miesiacu glosujemy na najlepsza przygodowke, innym razem na najlepsza strategie a jeszcze innym na najwiekszego krapa. Mozna tez np. zrobic co pol roku glosowanie na najlepsza gre, ktore ukazaly sie po 2010 roku.
Ale to juz decyzja moderacji.
[#7] Re: Lista games top 10

@selur, post #6

Sens jest tylko wtedy gdy ludzie będą głosować. Lista nie została zamknięta dlatego, że nie było komu robić, ale ta robota nie miała sensu. Jeżeli miesięcznie, cyklicznie swoje głosy będzie oddawać 50 różnych osób, to można o tym pomyśleć robiąc początkowo na przykład podsumowania kwartalne. Ludzie muszą być jednak konsekwentni. Na tym forum jest jednak więcej roszczeniowców niż realizatorów. Zaraz w tym wątku będzie 200 postów i 100 opinii, ale głos odda 5 osób.

A więc liczę na Wasze głosy. Formularz nadal działa.
[wyróżniony] [#8] Re: Lista games top 10

@mailman, post #7

Jak lista dzialala to wypelnialem raz na jakis czas (strzelam ze pewnie raz na kwartal). Po zamknieciu top 10 tez kilka razy zdarzylo mi sie formularz wypelnic i wyslac z nadzieja ze lista ruszy ponownie, wiec potwierdzam ze dziala.

Po glebszym zastanowieniu stwierdzam jednak ze w dzisiejszych czasach lista ma raczej niewielki sens. Jesli glosowanie dotyczyloby najlepszych gier jakie ogralismy w danym miesiacu to jeszcze jako tako widze tu logike ale pytanie ilu z nas wciaz zglebia amigowa biblioteke gier szukajac czegos nowego? Druga sprawa czy jestesmy w stanie ograc te 10 gier miesiecznie zeby sensownie te gry ocenic? Sprowadza sie wiec to wszystko do tego ze kazdy wpisuje swoje 10 ulubionych gier ktore co miesiac w zasadzie wyglada tak samo. Jesli stala liczba osob by wysylala (bo doplyw swiezej krwi jest raczej znikomy) to wyniki powinny w zasadzie pozostac niezmienne z miesiaca na miesiac. Takie tam moje gdybania... Ogolnie uwazam ze wznowienie top 10 to fajny pomysl ale jestesmy i tak skazani na mielenie tych samych 20 tytulow w czolowce. Taki stan bedzie trwal dopoki nie zaczna powstawac porzadne nowe gry ktore moglyby smialo konkurowac ze starymi.
[#9] Re: Lista games top 10

@Axi0maT, post #8

Ano wlasnie, trzeba poczekac na wysyp nowych gier a lista sama ozyje.
[#10] Re: Lista games top 10

@selur, post #9

A może by brać gry które wyszły w danym roku, bo tych w sumie jest całkiem sporo jak się popatrzy na RK i inne game compo i je rankingować? W 2017 mieliśmy w jakimś stanie mniej lub bardziej wydane:

1. Blask
2. Crazy Priest Extra
3. Impsbru
4. Terrahawks
5. Project Lila
6. Highway spirit
7. Reshoot R
8. Grę logiczną od Phibrizzo z RKGDC17
9. Worthy
10. Roadtrip
11. OpenFire
12. Mój krap na LD40
13. Merry Amiga XMas 2017
14. Shokaku 68020
15. Jak liczymy porty to Q3A na WOSa
16. Mirror
17. Alarcity
18. Golden Wing
19. Schütze Mike and the treasure of the Inkas
20. Alco-copter
21. Retro Wars
I wszystko inne co zostało wydane, dojechałem wstecz do listopada i tyle tytułów zebrałem!

Z tego trzeba by odfiltrować to, co jest tylko w postaci filmików, trochę tego zostanie. Jak zacząłem przeglądać wątek z zapowiedziami żeby tę listę złożyć to okazuje się że jest tego sporo. Oceniana byłaby gra w stanie dostępnym na dzień 31.12.2017. W razie dalszych update'ów nie widzę problemu żeby gra startowała w rankingu 2018 itd.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 11:18:00 przez teh_KaiN
[#11] Re: Lista games top 10

@teh_KaiN, post #10

8. Grę logiczną od Phibrizzo z RKGDC17

Ta gra sie nazywa AmiBOX. Jesli Ci chodzi o gre z RK/LE 2017
[#12] Re: Lista games top 10

@teh_KaiN, post #10

Idac w tym kierunku to powstaloby cos na ksztalt atarowego KazKompo, gdzie wlasnie glosuja na najlepsze gry powstale w danym roku. Calkiem snesowny ten ranking przy takiej ilosci amigowych gier (pomijam jakosc wiekszosci z nich).
[#13] Re: Lista games top 10

@teh_KaiN, post #10

Coś takiego już jest i organizowane jest przez Obligement. Informujemy o tym każdego roku. David zapewne wkrótce podeśle wiadomość o nowym głosowaniu.
[#14] Re: Lista games top 10

@mailman, post #13

Az milo popatrzec,jak az tyle osob z calej Polski poruszylo ten watek top 10 na forum. Gdyby wszyscy forumowicze co tu odpisali zaglosowali juz bylby sens takiej listy. Poza tym fajnie,ze cos ciagle powstaje...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem