kategoria: WHDLoad
[#1] WHDLoad i błąd kickstartu
Nie gram dużo, prawie w ogóle, a jeśli mi się zdarza, to zamiast chwili przyjemności i rozrzewnienia WHDLoad robi mi psikusy...

Chciałem wczoraj pograć w Dune, odpalam, wywala mi błąd, że invalid kickstart file.

OK. Aktualizuję więc pakiet do najnowszej wersji ze strony www, wrzucam pliki z skick'a oraz image z ROM'em kick34005.A500 (mam cały pakiet tych ROM'ów, próbuję po kolei i udaje się na którymś tam sprawnie odpalić grę). Wszystko działa. Gram sobie godzinkę, jest fajnie, wyłączam kompa i w nastroju "po szkole AD 1994" idę sobie spać.

Dzisiaj odpalam tą samą Amigę, ten sam WHDLoad, grę itd. i Amiga wywala mi invalid kickstart file.

No i pytanie jest: WTF?

Amiga to nic szczególnego. A1200 + 060 + 64MB KS3.1, najbardziej podstawowy pakiet ClassicWB, workbench bez wodotrysków, prawie bez commodities, ascetyczne 8 kolorków MagicWB.

(kondensatory wymienione)

(sorry, jeśli to było poruszane milion razy na forum)
[#2] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@mccnex, post #1

A masz twardy dysk czy kartę CF? Czasami uruchamiając z Ce-eFki wyskakują różne kwiatki.
[#3] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@Ferin, post #2

No mam cf ale wszystko z niej chodzi jak trzeba.
[#4] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@mccnex, post #3

Miałem to samo. Niby właściwe pliki były na karcie, a wyskakiwały informacje o ich braku. Żeby było śmiesznie przekopiowałem zawartość karty na dysk 2,5" a z niego wszystko już działało. Magia. Karty cf są kapryśne. Czasem wydaje się, że wszystko jest ok, a tymczasem tak nie jest. Od tamtej pory nie używam już cf jako twardego dysku.
[#5] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@misiek2, post #4

Dokładnie tak jak misiek2 napisał, zrób próbę z talerzowca i zobacz czy pomogło, mi swojego czasu pomogło, tylko ten hałas ;p
[#6] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@Ferin, post #5

Na razie zrobiłem tak, że wywaliłem ROMy z "paczki", a zamiast niej zgrabbowałem świeże z moich A500 i A1200 i wrzuciłem do WHDLoad.

Póki co jest OK.
[#7] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@mccnex, post #6

Heh, nie wiem co ten whdload wyprawia ale po każdym nowym odpaleniu kompa kick jest znowu invalid. Skopiowanie świeżego na miejsce starego pomaga, wszystko działa. Zrobiłem sobie więc skrypt, który robi to przy starcie Amigi. Jest git
[#8] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@mccnex, post #7

U mnie na problemy z WHDLoad pomogło ustawienie maxtransferu dla karty CF na 0x1FE00, ale już nie pamiętam jaki błąd miałem. Wiem, że niektóre gierki się ładnie odpalały, a inne chciały.
[#9] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@Jield, post #8

Taa.. te maxtransfery, CF-ki, SFS, wszystko mam skonfigurowane elegancko od dawna, robiłem to tyle razy, że mógłbym dostać certyfikat instalatora :)

Ta Amiga generalnie chodzi jak trzeba, odpala demka, nagrywa dyskietki, wszystko chodzi jak należy. Żadnych problemów. Tylko to co opisałem.

Tutaj pewnie jest jakiś temat, że następuje jakaś zmiana w pliku, nie mam pojęcia o co może chodzić. Ważne jednak, że działa patent - dalej nie wnikam, działa to działa, mogę sobie odpalić Superfroga =)
[#10] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@mccnex, post #9

Ustaw bity protekcji do kickstartow tylko DO ODCZYTU.
Ciekawe czy pomoże to w Twoim przypadku.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 12:52:37 przez Norbert
[#11] Re: WHDLoad i błąd kickstartu

@mccnex, post #9

Tak jak koledzy wcześniej pisali zmień na zwykły dysk i problem pewnie zniknie. Karta CF to tylko leszy lub gorszy emulator dysku i o to się wszytko rozbija. Ja walczyłem długo z problemami związanymi z kartą CF, wróciłem do tradycyjnego dysku i problemy zniknęły. Dysk 20Gb wyjąłem ze starego laptopa, działa bez problemów i cicho.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem