[#1] Boulderdash
Znalazłem w piwnicy zaginione pudełko z dyskietkami, a na nich między innymi jakiś klon Boulderdasha. Gra wygląda bardzo podobnie do Emerald Mines, ale różni się wyglądem niektórych obiektów i brakiem paska informacyjnego o czasie, punktach i ilości potrzebnych diamentów. Na dyskietce znajduje się też edytor poziomów.

Mam pytanie do forumowiczów: Czy ktoś z Was grał w tę gierkę, lub zna jej dokładny tytuł?
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, może będą pomocne.


Po włożeniu dyskietki, z bootblocka odpala się programik wyłączający pamięć fast (tak mi się wydaje). Gra działa na kickstarcie 1.3 bez pamięci fast.



później mamy ekran informacyjny z możliwością wyboru gry lub edytora



tak wygląda menu gry



tak wygląda gra właściwa



edytor poziomów


Najbardziej interesuje mnie, czy tę grę można udostępniać innym. Gdzieś widziałem info, że edytor Headcrasha ma status freeware, ale nie wiem jak jest z samą grą. Zrobiłem kiedyś (ze 20 lat temu) do niej jeden poziom i on jest na tej dyskietce Nie jest to zwykły poziom... Pamiętam, że planowałem go najpierw na papierze, wykorzystując wszelkie możliwości jakie daje gra, aby złapać gracza w pułapkę, utrudnić jego przejście. Nie chodzi o trudność w sensie częstych zgonów, tylko o łamigłówki, które wymagają doskonałej znajomości gry. Kilka łamigłówek, połączonych w jedną całość, przez co można się zablokować na wiele sposobów. Gdy odpaliłem ten poziom po latach, mimo że sam go zrobiłem, przejście zajęło mi około 2 godzin, ponad 10 prób. Mózg mi się przy tym trochę zagrzał Jeśli ktoś lubi takie wyzwania, to chętnie bym się podzielił grą, w zamian za opisanie wrażeń.
[#2] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Mój syn lubi tego typu gry chociaż ostatnio ma szlaban na granie ze względu na złe wyniki w nauce ale czy grę nożna udostępnić to nie wiem.
[#3] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

słaby klon , szacun że ci te dyskietki z pwinicy zadziałały
[#4] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Rób adf`y szkoda żeby to przepadło ,niezależnie od jakości.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 12:21:18 przez damianx
[#5] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Zapytaj lepiej na EAB. Tam szybciej znajdzie się ktoś zorientowany (może nawet autor?) co z tym fantem zrobić.
[#6] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Najlepszy klon jaki w zyciu gralem, bardzo grywalny i zabawny szczegolnie na multiplayerze. Gralem setki razy lata temu z bratem i tworzylismy swoje levele, ale wszystko gdzies mi przepadlo razem z gra. Bylbym wdzieczny jakbys podeslal gre na @, mozna go znalezc w profilu uzytkownika, dzieki!
[#7] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Mi też wyślij please szeroki uśmiech
[#8] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Mnie też Proszę wysłać i Dziękuję.
[#9] Re: Boulderdash

@sordan, post #6

Ja za dzieciaka grałem w takiego klona. Bodajże miałem na jakimś CD z MA albo ACS.
[#10] Re: Boulderdash

@Jield, post #9

Diamond Caves 2 to mega grywalny i przepiękny klon Boulder Dasha na Amigę AGA. Pokazuje świetnie możliwości układów graficznych Amigi.
[#11] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

I mi :)
[#12] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Ta gra dostępna jest w necie
Wystarczy w Google wpisac:
boulder dash level generator amiga
[#13] Re: Boulderdash

@Norbert, post #12

Potwierdzam, to jest ta gra. Różni się tylko tekstem przy wyborze gry i animacją z bootblocka. Chyba trzeba też dłużej czekać na możliwość wybrania gry/edytora.

W każdym razie przygotowałem już adf'a i wyślę chętnym. Pamiętajcie, żeby podzielić się wrażeniami z mojego poziomu Jeśli będzie nie do przejścia, to zawsze można zrobić własny w jego miejscu... ale nie poddawajcie się za szybko
[#14] Re: Boulderdash

@xylaz, post #13

Ja też poproszę, chętnie przetestuję.
[#15] Re: Boulderdash

@xylaz, post #13

Wrzuć linka do adf'a, na pewno więcej osób chciałoby przetestować Twoje poziomy(ja jestem chętny:))
[#16] Re: Boulderdash

@xylaz, post #1

Grzebie noca po moim dysku i chyba mam to ;) DiamondCaves o ile to to ale wygląda identycznie :)
Miodnosc ogromna :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem