kategoria: WHDLoad
[#1] Civilization WHDLoad problemy
Mam problemy z Civilization WHDLoad. Pobrałem z sieci pełną grę i wszystko działa prawidłowo - sama gra, oraz zapis/odczyt. Po pewnym czasie, gdy rozgrywka jest już na zaawansowanym etapie i wczytuję zapis gry, na mapie nie widać większości miast, oraz żadnych irygacji i torów kolejowych. Miasta są widoczne na minimapie i w spisie miast, ale na mapie świata ich nie ma. Od tego momentu nie mogę grać w jedną z moich ulubionych gier. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Samo zapisywanie w wersji whdload jest dosyć irytujące. Nowy zapis to minuta migania obrazu, nadpisywanie to 30 sekund migania.

Testowałem wersje Civilization_v1.1_AGA_1633.lha i Civilization_v1.1_AGA_CD.lha
na amidze 1200 z ACA 1221ec.

Mam gdzieś w piwnicy pudło z dyskietkami, a na nich między innymi Civilization AGA, ale wolałbym uniknąć kolejnej próby poszukiwań. Czy szukanie adfów w sieci i instalowanie ich to dobry pomysł?
[#2] Re: Civilization WHDLoad problemy

@xylaz, post #1

Ze sie tak zapytam... Jaki jest sens uzywania WHDLoad do tej gry????? Przeciez ta gra ma wlasny instalator i dziala o niebo lepiej jak sie ja normalnie zainstaluje na HD przy pomocy skryptu instalacyjnego z pierwszej dyskietki.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 15:56:07 przez Axi0maT
[#3] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Axi0maT, post #2

Miałem pisać to samo :D
[#4] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Drakon, post #3

małs pointer nie flikeruje w WHDLoad :)
jakiś font się też instaluje chyba przy oryginalnym instalatorze.
[#5] Re: Civilization WHDLoad problemy

@softiron, post #4

Z tego co pamiętam to da się poprawić, trza pogrzebać w którymś pliku
[#6] Re: Civilization WHDLoad problemy

@xylaz, post #1

To jest raczej problem kompatybilności ACA z WHDLoad i napisanym pod niego slave dla Civilization (słabe zarządzanie pamięcią). Spróbuj użyć tooltypów w stylu NOCACHE, NOVBRMOVE lub podobnych (zachęcam do lektury dokumentacji - jest po polsku). Co do zapisu - tak to wygląda pod WHDLoad. Poczytaj o tym, jak działa ten program, a zrozumiesz.
[#7] Re: Civilization WHDLoad problemy

@QUAD, post #5

ale to akurat nie jest złe że kursor nie mryga co chwile ;)
[#8] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Axi0maT, post #2

Tak też zrobiłem, nagrałem adfy na dyskietki i zainstalowałem na twardym dysku. Trochę obawiałem się używać ponad dwudziestoletnich dyskietek noname po przejściach, ale okazało się, że każda której użyłem działała bezbłędnie.
[#9] Re: Civilization WHDLoad problemy

@xylaz, post #8

Kiedyś to sie robiło dyskietki i dyski, które działały, a teraz to szmira straszna ok, racja
[#10] Re: Civilization WHDLoad problemy

@xylaz, post #8

Na przyszlosc, jak potrzebujesz na Amidze zrobic cos z adf doslownie na chwile (czyli np. zainstalowac gre na HDD), to korzystaj z RAD, szczegolnie ze z ACA pamieci masz pod dostatkiem i nie powinno przeszkodzic ci to w pracy pod workbenchem. RAD to wydzielona czesc pamieci chip ktora traktowana jest jak stacja dyskietek - wszystko przebiega w trybie ekspresowym. Pewnie jest tez jakas alternatywa ktora robi cos takiego w pamieci fast, moze ktos z innych forumowiczow cos takiego zaproponuje. Dyskietek w dzisiejszych czasach uzywa sie juz tylko wylacznie jak chcesz poczuc feeling dawnych lat. Poczytaj o tym RAD, z pewnoscia niejednokrotnie z tego skorzystasz w przyszlosci

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 07:41:04 przez Axi0maT
[#11] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Axi0maT, post #10

Albo DiskImage...
[#12] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Axi0maT, post #10

RAD może mieć dowolną wielkość w zależności od mountlisty.
Domyślnie jest to wielkosc dyskietki 880kb.
Można zmienić wielkosc jak i filesystem

Polecam pakiet xfs i mountliste FILE0.
Obrazy dyskietek wybiera się po wciśnięciu kombinacji klawiszy i zaznaczeniu ich requesterze.
Takich "dyskietek" można mieć kilka
[#13] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Axi0maT, post #10

[#14] Re: Civilization WHDLoad problemy

@Axi0maT, post #10

RAD to wydzielona czesc pamieci chip ktora traktowana jest jak stacja dyskietek - wszystko przebiega w trybie ekspresowym. Pewnie jest tez jakas alternatywa ktora robi cos takiego w pamieci fast


RAD może być również w pamięci FAST wystarczy zmienić odwołanie do tej pamięci w mountlist ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem