[#1] Prototypy gier od Bloodhouse
Zapewne wszyscy wiedzą że Bloodhouse zrobił Stardust'a i Super Stardusta, a po bardzo długim czasie zmienił nazwę na Housemarque i wydał Super Stardusta na PS3 :)
Dziś jednak chciałbym cofnąć się do samego początku, kiedy deweloperzy postanowili wejść na rynek gier komputerowych pracowali nad trzema prototypami gier. Pierwszy był Stardust, klon asterodiów, musiał najlepiej rokować skoro został wybrany w pierwszej kolejności, a pozostałe projekty odeszły na dalszy plan prac.
Pozostałymi projektami były dwie strzelanki "Agression" i "Alien Wars", jakiś czas po wydaniu Stardust'a w prasie (niemiecki "Amiga Games" 11 1994) ukazały się zapowiedzi tych dwóch gier i słuch po nich zaginął.


Ponieważ prócz tych krótkich zapowiedzi nie ukazało się nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć nic o zaawansowaniu prac, czy istniały działające wersję czy były tylko graficznymi mock-up'ami. Podobnie jak Stardust widać pewne podobieństwo w sposobie tworzenia grafiki, najpierw robiono rendery trójwymiarowych obiektów a następnie przerabiano je na dwuwymiarowe sprite'y. Osobiście sądzę że Bloodhouse nie miał wystarczającej liczby pracowników do prac nad tyloma grami na raz i przesunął ludzi z tych projektów do prac nad Super Stardust'em.

Czy interesują was tego typu informacje i czy chcielibyście poznać inne niewydane gry?
[#2] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #1

Tak, bardzo lubię taką archeologię - poproszę o więcej OK
[#3] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #1

Czy interesują was tego typu informacje i czy chcielibyście poznać inne niewydane gry?


Tak, najlepiej jako artykuł, w którym zbierzesz takie informacje o różnych grach do kupy. To moim zdaniem lepszy wariant niż dawkowanie po jednym na forum.
No i warto też zajrzeć na AGTW, czy nie będzie dublowania informacji.
[#4] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@PopoCop, post #3

AGTW od dłuższego czasu był nie aktualizowany, tak samo RACK, a amigowych pism których tam nie ma jest cała masa. Gdybym pisał artykuł musiał bym ograniczyć się do kilku gier, zrobić takie top10, a ja nie lubię na siłę ograniczać treści, albo z drugiej strony o niektórych grach jest bardzo mało informacji.
[#5] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #4

Aggression do konca nie przepadla mozna zobaczyc grywalne demko OK wiec pewnie i binarki na amige sa
[#6] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@HOŁDYS, post #5

Wygląda to raczej kiepsko w porównaniu do grafiki z prasy, jeśli to ta sama gra to nie dziwię się że pracę nad nią przerwano.
[#7] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #4

Możesz robić kolejne części artykułów, które będą zbierać informacje. Artykuły można by aktualizować gdy znalazłoby się coś ponadto niż to już zaprezentowane.

Ja tak robiłem, gdy przeglądałem dema gier (są na PPA). Opisywałem krótko dostępne wersje, prototypy.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 08:37:56 przez mailman
[#8] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #1

Housemarque to mariaż dwóch "postamigowych" firm -Terramarque i Bloodhouse. Wydali też znacznie więcej gier niż wspomniany SS na PS3 (same kraszery skądinąd).
Wczoraj zapowiedzieli swą kolejną grę - Stormdivers.
[#9] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@michalmarek77, post #8

Grywalne demo które było pokazane na YT można znaleźć na FTP'ie EAB'a pod ścieżką:
ftp://grandis.nu/~Uploads/Aladin/WHDLOAD%20generic/ pod nazwą AggressionAGA


Leci się korytarzem w prawo i strzela do dużych i małych ufo, czasami gra przyśpiesza i sterowanie staje się trudniejsze, trzeba uważać aby nie zderzyć się z ścianami. W odróżnieniu od innych gier takich jak R-type kiedy lecimy do góry/dołu również podnosi się dziób naszego statku i strzelamy wtedy po skosie góra/dół. Nie znalazłem jakichś innych wyróżniających tą grę mechanik, nie ma żadnych power-up'ów, tylko ściany i 3 rodzaje przeciwników, po pewnym czasie kończy się labirynt i leci się przez puste ekrany. Jak na mnie był to kiepsko rokujący prototyp który został porzucony na rzecz lepszej gry. Próbowałem skontaktować się z Harri Tikkanen'em, może on coś więcej będzie wiedział.
[#10] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #9

Jeśli mam być szczery to cieszę się że projekt STAR DUST wygrał i został ukończony a pozostałe odrzucone. SD to gra która wyciska mega dużo z poczciwej Amigi 500 a jak widać Atari STE w 16 kolorach nie daje rady dorównać pierwowzorowi , i karygodne jak można było usunąć rewelacyjne intro ??

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 12:36:45 przez AmigaPL
[#11] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #9

Zdziwiłbym się gdyby to była ta sama gra co w zapowiedzi - obstawiam zbieżność tytułów.

Tym, którzy nie są na bieżąco z grami Housemarque - http://www.housemarque.com/ourgames/ - polecam świetną Nex Machinę z ub. roku:
[#12] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@Gżegżółka, post #1

... i później na Ps Vitę,Ps4 i Playstation VR , zawiodłem się na tej grze ,nie wiadomo dla czego wyleciało to co najlepsze , w tych wersjach nie ma tuneli ,więc najlepszą wersja pozostaje Amigowa .

Super Stardust ma bardzo skromnie animowane tło w porównaniu z wersją zwykłą .

jak są binarki to jest szansa .
[#13] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@mailman, post #7

Bardzo chętnie, tylko jak to by wyglądało organizacyjnie? Do kogo wysłać złożony materiał?
Forum ma tą zaletę że każdy może się szybko wypowiedzieć i wnieść coś do tematu tak jak Hołdys z linkiem do YT, byłem pewien że ten gameplay gdzieś widziałem, ale nie pamiętałem nazwy gry (nawet miałem to demo).
[#14] Re: Prototypy gier od Bloodhouse

@lod20, post #11

Zdziwiłbym się gdyby to była ta sama gra co w zapowiedzi - obstawiam zbieżność tytułów.


Też tak obstawiam.

Na screenie z gazety widać, że statek pod czas strzelania podniósł się do góry, ale "pociski" tradycyjnie lecą nadal równolegle, więc to nie ta mechanika ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem