kategoria:
[#1] A1200 Ufo problemy
Mam problem z ufo, wersja dyskietkowa po instalacji jest jakas obcięta i nie widać wszystkiego, znowu whdload jest do dupy, mam w toltypie preload a przy zapisywaniu stanu gry lub przy przejsciu z mapy w misje obraz miga i trzeba zaczekac jakies 5 minut, po.....oli mnie z tym szitem
Miałem ochote zagrac a juz jestem tak w...ny że dupa z grania :/
[#2] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #1

To obcięcie jest na monitorze amigowym czy na tv?
[#3] Re: A1200 Ufo problemy

@Norbert, post #2

Na vga, obraz idzie przez scandoubler indivision

Podlaczylem benq co wyswietla natywnie i jest to samo

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 22:11:28 przez QUAD
[#4] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #3

U mnie jest wszystko ok scandubler Micronic wew. 😁
Pozdrawiam
[#5] Re: A1200 Ufo problemy

@mwb113, post #4

Gierka jest chyba w ntsc, bo jak dogralem sterownik to ruszylo
[#6] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #1

PRELOAD nie pomoże na momenty, gdy gra zapisuje dane. A to właśnie czyni, gdy przeskakujesz z mapy na część taktyczną. Wydaje mi się jednak, że w nowej wersji slave robi to tylko, gdy plik zapisu nie istnieje (czyli tylko za pierwszym razem) i opuści się następnie grę dedykowanym klawiszem.

Z jakiej wersji slave korzystasz? Ostatnio była aktualizacja.

P.S. UFO to chyba jedna z niewielu gier, w których nie widzę osobiście sensu w korzystaniu z WHDLoad. Gra jest tak dobrze napisana, że uruchamia/uruchamiała się u mnie na różnych konfiguracjach.
[#7] Re: A1200 Ufo problemy

@mailman, post #6

A, i jeszcze jedno. Ile masz pamięci FAST przy uruchamianiu WHDLoad?
[#8] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #5

Gra ma własną instalkę, nie polecam WHDLoad przy niej. Druga sprawa, to są dwie wersje - instalowałeś wersję AGA?
[#9] Re: A1200 Ufo problemy

@mailman, post #6

Wersja 1.0, no i chyba masz rację, mam 1,7MB chip i jakieś 30MB fast, jak odpalę bez ss to działa normalnie. Przy pierwszej misji świruję i miga ekranem ale przy kolejnych już jest ok.
Dodatkowo miałem jednego sava i na nim teraz jak zapisuję to trwa sekunde, ale jak wybiorę pusty slot to wywala mnie z gry z jakimś błędem "dos-error #205 (object not found) on writing "game_2/loc.dat""
Normalną instalkę udało mi się odpalić,obraz już nie jest ciachnięty, ale musiałem dograć do Devs/Monitors driver ntsc, instalowałem wczoraj 2 różne wersje i czy to oznacza że obie są NTSC ?
[#10] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #1

Tak jak piszą inni - nie używaj UFO z WHDLoad. Długie przechodzenie między mapą świata, a walką, save trwa nawet kilka minut. Zainstaluj normalnie na dysku.
[#11] Re: A1200 Ufo problemy

@Jenot, post #10

Jasne, nie upieram się żeby odpalać pod whdload bo już znalazłem przyczynę kiepskiego działania zwykłej instalki, praktycznie zawsze jak gra ma swoją instalkę to nie korzystam z whdload bo i po co ?

Np. Black Crypt też mam zainstalowany normalnie bo mam więcej slotów na savy a nie tylko 2, settlers też mam normalnie zainstalowane

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 08:48:30 przez QUAD
[#12] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #9

Zacznij używać 1.1, bo po pierwsze nowszy, a po drugie błąd zapisu w drugim slocie jest wyeliminowany (podobno). Przy czym wydaje mi się, że trzeba użyć skryptu instalacyjnego, a nie podmienić slave.
[#13] Re: A1200 Ufo problemy

@mailman, post #12

testuję z czystej ciekawości bo pewnie będę grał w normalną wersję zainstalowaną na HDD, chociaż też jest wnerwiająca bo jak się przechodzi do misji i odwrotnie to wywala do wb i trzeba kliknąć w górnym prawym rogu
[#14] Re: A1200 Ufo problemy

@QUAD, post #13

A to masz coś skopane w swoim systemie (jakaś nakładka?). UFO jako gra sama w sobie zawsze to robi, nawet gdy grasz z dyskietek, ale automatycznie przełącza ekrany. Grałem i z dyskietek i HD i czegoś takiego nigdy nie doświadczyłem.
[#15] Re: A1200 Ufo problemy

@mailman, post #6

Zgadzam się. U mnie ufo biega z dysku bez whd. Grą która jest jeszcze lepiej napisana, to Colonization i z nią używanie whd również nie ma specjalnego sensu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem