[#1] Gry Amiga 500
Witam wszystkich Szanownych amigowców, zwracam się z pytaniem (a zarazem prośbą) czy ktoś posiada na sprzedaż gry na amige 500 ? Oczywiście nie mówię już o oryginalnych grach, ale o standardowych kopiach gier. Mam nadzieję, że nikt mnie nie zruga w związku z tematyką :).

Po długim niebycie z amigą i zbliżającymi się urodzinami brata, udało mi się wczoraj zakupić upragniony przez niego prezent czyli zestaw Amigi 500. Brat choruje na amigę od wielu lat i bardzo dobrze wspomina stare dobre czasy kiedy grywaliśmy razem w North & South, Canon Fodder, Moonstone itp. Niestety zestaw nie posiada ani jednej dyskietki/gry i nawet nie będę miał czym sprawdzić poprawności działania stacji dyskietek. No i fajnie by było prezent wręczyć mu z przynajmniej kilkoma grami, szczególnie marzy mi się North & South, bo to również moja ulubiona gra :).

Z góry dziękuję za wszystkie informacje, pozdrawiam, Konrad.
[#2] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #1

Witaj.
Proponuje zajrzeć tu
albo poszukaj tu
a najlepiej kup stację Gotek i zapomnij o dyskietkach., ni no żartuje, nic nie zastąpi prawdziwej 880-tki.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 08:42:34 przez don_rafito
[#3] Re: Gry Amiga 500

@don_rafito, post #2

Miałem gotka w swojej poprzedniej amidze, ale to nie to samo, jak zresztą sam stwierdziłeś :). Zależy mi, żeby to był oryginał, kupiłem amigę w tak pięknym stanie jak nówka ( z plombami, nigdy nie była czyszczona, wybielana itp.). Żal by było w coś w niej ingerować, dlatego szukam gier na dyskietkach.

Dzięki za linki, allegro już przejrzałem, a w związku z tym, że zależy mi dosłownie na kilku tytułach "startowych" dla brata, jakoś szkoda mi wydawać 100 zł. na pakiet dyskietek z nie wiadomo jakimi grami/programami. Ale oczywiście bardzo dziękuję za pomoc i odzew.

PS. na OLX znalazłem kilku sprzedawców oferujących sprzedaż gier na dyskietkach, zaraz do nich napiszę i może coś się uda kupić. Choć nie ukrywam, że wolałbym kupić od forumowicza niż handlarza.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:07:49 przez pikkier
[#4] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #3

To do tej Amigi z gotekiem kup sobie zewnętrznego flopa lub interfejs do niego i x-copym se ponagrywasz co potrzebujesz. Jako że jestem niegotekowy to jeszcze fajnie byłoby, żeby ktoś potwierdził że tak można, ale przeszkód w sumie nie widzę.
[#5] Re: Gry Amiga 500

@teh_KaiN, post #4

Da się bez najmniejszego problemu.
[#6] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #3

Jeżeli nie uda Ci się zdobyć ulubionych gier na dyskietkach, polecam aukcje z oryginałami.

Łatwo znaleźć oferty od sprawdzonych i rzetelnych sprzedawców.

Przykłady: Cannon Fodder 2 dla Amigi 1MB testowany i działający

Cannon Fodder 2 - pełny zestaw w dobrym stanie

Troszkę to kosztuje (ok. 100 PLN za grę), ale uważam to za wspaniały i wymarzony prezent dla brata razem z Amigą 500.
[#7] Re: Gry Amiga 500

@MariuszK, post #5

Panowie powiem szczerze,że jestem "zielony" w temacie, kompletnie się nie znam. Kiedyś kupiłem amige już przerobioną z gotekiem, miałem nawet poważny problemy z jego "uruchomieniem" i pomoc otrzymałem właśnie na tym forum. Tak więc zaznaczam, że jestem "noga" w tych tematach.

A może podpowiecie mi jak to jest z nagrywaniem gier na dyskietki (mam z roboty nowiutką paczkę dyskietek TDK MF-2HD, czy to dobre dyskietki ? Pliki z grami muszą mieć rozszerzenie .adf ? Trzeba mieć jakiś specjalistyczny program itp. itd ?
[#8] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #7

Dyskietki powinny być DD, a nie HD. Z HD mogą być problemy.
[#9] Re: Gry Amiga 500

@Hexmage960, post #6

Gdyby ktoś miał oryginalny North & South to chyba jedyna gra na którą bym się "szarpnął", niestety ograniczenia budżetowe nie pozwalają mi na zakupy oryginałów.
[#10] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #9

OK. Chętnie nagrałbym Ci gry na dyskietki i przesłał, ale w tej chwili nie dysponuję czystymi dyskietkami.

Od dawna noszę się z zamiarem kupna nowych dyskietek DD do Amigi.

Mam nadzieję, że znajdzie się "dobra dusza" i Ci udostępni gry! OK

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:42:17 przez Hexmage960
[#11] Re: Gry Amiga 500

@Hexmage960, post #10

To bardzo miło z Twojej strony, te dyskietki TDK, które posiadam nie nadają się ? Chętnie bym Ci je wręczył, jakby się nie nadawały to oddam w prezencie :).
[#12] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #11

Jeżeli to są dyskietki HD to niestety nie nadają się. Amiga czyta bezproblemowo dyskietki DD. Myślę, że znajdziesz w Internecie nowe dyskietki DD.

Poszukaj w sklepach:
http://www.amigakit.eu
http://www.vesalia.de
https://amigastore.eu/en/

Tutaj masz np. dyskietki z nagranym Workbenchem 1.3. Na pewno się przydadzą!
http://amigastore.eu/en/391-workbench-13-disk-set-cloanto-edition.html

Znalazłem! Tutaj kupisz paczkę 10 dyskietek DD.
http://www.vesalia.de/e_floppydisks.htm

Ja sobie je wkrótce kupię.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:55:53 przez Hexmage960
[#13] Re: Gry Amiga 500

@Hexmage960, post #8

Kiedyś jak powróciłem do Amigi po kilku latach przerwy, zacząłem nagrywać gry, w które gralem w dzieciństwie, na dyskietki HD właśnie. Z nowymi nie było problemu (trzeba tylko okienko zakleić), ale z używanymi już tak. Tak samo jak z dyskietkami DD. Ale w okolicach 2003 roku można było jeszcze kupić dobre jakościowo dyskietki.
[#14] Re: Gry Amiga 500

@SuperBuster, post #13

Mam takie dyskietki, znalazłem je sprzątając biuro i nie mam co z nimi zrobić:


W takim razie poszukam tych DD.
[#15] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #14

Zaklejasz oczko HD w dyskietce "szkotem" = czarna taśma i działa jak DD. Mam ich kilkadziesiąt i problemów nie stwierdziłem. Tak jak pisze SuperBuster z nowymi nie ma problemu, w przypadku gdyby coś na nich było to na wstępie trzeba sformatować je najlepiej w komputerze PC jako HD, potem w Amidze też działają poprawnie. Ten problem z zapisem przez Amigę używanych dyskietek z PC wydaje mi się, że występuje tylko na oryginalnych starych stacjach amigowych, czy na przerobionych PC-towych też?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 10:20:20 przez Adinfo
[#16] Re: Gry Amiga 500

@Adinfo, post #15

A podjąłby się ktoś nagrania mi kilku gier na te moje dyskietki ? W podzięce chętnie prześlę jakąś butelkę whisky (no chyba, że ktoś jest abstynentem) to coś innego :).

A tak z innej beczki, jak stwierdzić po samych fotkach jaki ma się model amigi ? Może po numerze seryjnym? Bo ja jako "laik" widzę tylko różnicę w emblemacie tzn. nie ma napisu Commodore A-500 tylko C=.
[#17] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #16

Po numerze seryjnym raczej do tego nie dojdziesz. Mógłbyś sprawdzić jaką wersję płyty głównej masz np. rev 6a, 8a.1 itp. Jeżeli są plomby i nie chcesz ich ruszać to może być trudne bo nawet kamerą inspekcyjną między ekranem możesz się nie zmieścić aby odczytać rev płyty głównej, albo napisy z Fat Agnusa. Mam akurat w szafie taką kamerę, tylko nie wiem obiektyw tej kamery pozwoli na ostry obraz z tak małej odległości. Przez boczny port z latarką może dało by się stwierdzić jaka płyta siedzi w Twojej Ami. Jeżeli jednak zerwiesz plomby to bez problemu dowiesz się jaką wersję płyty masz. Jeszcze programem SysInfo sprawdzić czy masz kości ECS czy OCS i jakiego Fat Agnusa (np. 2MB) - bez otwierania Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 11:06:44 przez Adinfo
[#18] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #14

Na HD też da radę nagrać gry, trzeba tylko zakleić jeden otwór. Mam dużo starych gier na dyskietkach HD, które nagrywane były 20 lat temu i 90% działa. Te 10% uszkodzonych, to z mojej winy, źle były przechowywane. Obecnie mam kilka paczek dyskietek HD, które na "świerzo" nagrywałem i nie ma na nich żadnego błędu.
[#19] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #16

Jeżeli chcesz to mogę Ci pomóc w nagraniu dyskietek. Zapraszam na PRIV.
[#20] Re: Gry Amiga 500

@pikkier, post #16

W grupie amigowcy na faceebooku jeden Pan nagrywa gry z klimatycznymi naklejkami na dyskietkach - fotoman amigafan
[#21] Re: Gry Amiga 500

@yarosf, post #20

Ostatnio dostalem od kolezanki okolo 300 szt moge ci troche oddac jak mocno potrzebujesz. Uzywam wylacznie gotek wiec sa mi zbedne... podbij na priv :)
[#22] Re: Gry Amiga 500

@Macintosh, post #21

.....

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 19:54:11 przez pikkier
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem