kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] przejście gry Curse of Enchantia
Mam problem z przejściem tego fragmentu gry

https://zapodaj.net/15fe08d56a1e3.jpg.html




Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 20:25:05 przez mkdevil666
[#2] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@mkdevil666, post #1

Stoisz w zasadzie przy przycisku, który trzeba nacisnąć. Zdaje się że w prawym dolnym albo lewym dolnym rogu, za filarem, też coś jest (użyj "oka" żeby zobaczyć). Otworzy to drogę do dalszej części jaskini, gdzie musisz zasadniczo przynieść łupiącemu kamienie dodatkowy materiał (ileś dużych/średnich/malych). W jednej z lokacji za kamieniem jest złota moneta, którą musisz wrzucić do studni.
[#3] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@madman15, post #2

dzięki zatrybiło :)
[#4] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@mkdevil666, post #3

Dla mnie najlepsza gra przygodowa na Amigę jaka wyszła. Żadna gra mi się tak nie podobała jak ta. Grafika, dźwięki, fabuła, pomysłowość. Przechodziłem 3 razy. Ma swój klimat. Aż się przykro robi jak się gra kończy. Różne lokacje, wciąż coś nowego. Dla tej gry zapragnąłem mieć Amigę. Miałem Amstrada CPC i jak zobaczyłem w telewizji tę grę, to od razu wiedziałem że będę Amigowcem ( była prezentowana chyba w programie JoyStick na TVP albo w jakimś innym ). Dla mnie największym problemem był cmentarz, gdzie trzeba było wampira przewrócić oraz marz po uskoku skalnym gdzie na końcu krzyczało się Open Sesame. Fajnie, że ktoś też gra w tę grę.
[#5] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@AmmigaCDTV, post #4

A ja się na niej poddałem zdaje się w miejscu gdzie się szło po klifie i chowało we wnęki. Sterowanie fatalne.
[#6] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@mailman, post #5

Curse of Enchantia jest świetna, ale ... grą przygodową iście doskonałą (głównie pod względem grafiki i muzyki) jest gra Universe!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 22:26:19 przez Hexmage960
[#7] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@Hexmage960, post #6

Universe jakoś nie dałem rady. Nie przepadam za przygodówkami gdzie można zginąć.
[#8] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@madman15, post #7

w Curse of Enchantia grałem za łebka z chłopakami czytając Secret Service i szukając rozwiązania. Pamiętam, że w połowie gra się skończyła bo dyskietka była uwalona - to taki powrót do przeszłości :)
[#9] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@mailman, post #5

No dokładnie o tym pisałem. Urwisko skalne i na końcu trzeba krzycznąć Open Sesame i chyba w ogóle w trakcie trzeba było łapać kamienie w kask :D
[#10] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@AmmigaCDTV, post #9

Aż normalnie nabrałem chęci na tę przygodówkę. Nigdy w nią nie grałem, a tu taki rodzynek.
[#11] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@chicago, post #10

No, ja przeszedłem kilka razy, ale może strzelę na SACP jakiegoś speedruna. Jak się zna grę to przejście to chyba ze 2 godziny.
Nawet na YT widzę że niecała godzinka.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:26:57 przez madman15
[#12] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@madman15, post #11

Chciałem przejść ale kursor rusza się jak mucha w smole... Czy ktoś miał też ten problem?
[#13] Re: przejście gry Curse of Enchantia

@chicago, post #10

gra jest kwasowa a zapis you tube polecam używać jak najrzadziej :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem