[#1] Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!
Po dwóch dniach ciężkich bojów udało mi się w końcu wszystko ogarnąć. Dzięki Recedent, Madman, Skiba i Jenot za poratowanie mnie niezbędnymi plikami.

Wykonałem 2 testy.

Heroes2 na A1200 AGA 060/80MHz na emulatorze Fusion:


I teraz najlepsze: Heroes2 na prawdziwej A1200 AGA 060/80HMz bez emulatora:


To drugie elegancko zasuwa i bez problemu można już tak grać i zaczynać całą kampanie
Przejście Heroesow2 na Amidze to może być fajne doznanie :)
[#2] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #1

To drugie elegancko zasuwa i bez problemu można już tak grać i zaczynać całą kampanie


Naprawdę da się grać w kampanie Czy może jednak tylko pojedyncze misje
[#3] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #1

Calkiem fajnie to dziala. Troche boli brak muzyki. Dobrze ze chociaz dzwieki w samej grze sa obecne. Ktos testowal to na wolniejszych procach? Interesuje mnie jaka jest dolna granica akceptowalnosci... 040? 030 to chyba za slabo bedzie.
[#4] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #1

Super OK czy będzie możliwość ściągnięcia ?
[#5] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Amigo-A1200-040, post #4

Legalnie? Pewnie nigdy.
1
[#6] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #5

A juz myślałem, że zagram w Heroes2 na Amidze.
[#7] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Amigo-A1200-040, post #6

Zagrasz. Tylko że nie na publicznym linku
[#8] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #5

A jest możliwe granie w Settlers 2 na Amidze(oczywiście nie na 500)? Sorry poważnie się pytam, jakoś się tym wcześniej nie interesowałem. Ale skoro Heroes of Might and Magic 2 działa, to może ten tytuł też(?).

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 10:09:57 przez AD99
[#9] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@AD99, post #8

Settlers II na Amidze to chyba tylko przez emu wersji MACowej. Dla Morphosa jest tez Return to the Roots - czyli nieoficjalny remake Settlers II.
[#10] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Axi0maT, post #3

Uruchomiłem grę na 020 28Mhz i gra jest daleka od płynności, ruch po mapie to skoki w tempie około jednego pola na 2 sekundy (może ciut szybciej ale niewiele). Walka idzie już dużo lepiej ale nie znaczy to że jest szybko, powiedziałbym że nie najgorzej.
[#11] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@nostrum666, post #10

A nie pomoże ustawienie prędkości ruchu na max w opcjach (tak zrobił Sordan)?
[#12] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #11

Sordan gra na 060/80
[#13] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #1

OK
1
[#14] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Mariodj, post #12

Niemniej i tak ustawił ruch skokowy. Może więc na 020/28 jeden "krok" potrwa zamiast dwóch sekund jedną?
[#15] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@MUFA-amigaone-pl, post #2

MUFA-amigaone-pl: tak, naprawdę:

Port wymaga wszystkich plikow z katalogu anim, ktore trzeba bylo dogrywac z plyty CD wiec wszystkie animacje i teksty podczas kampani sa dostepne (w tym przypadku po polsku). Gra w calosci zajmuje 223MB.

AD99: Settlersy2 tylko na emulatorze maca, ale tam chodza tez tak ze mozna spokojnie grac.

Dobrze recedent zauwazyl, ze do poruszania sie na mapie dalem "jump", a w czasie walki na "very fast", zeby po prostu sie gralo sprawniej i szybciej. Jak gralem w lidze Heroes3 1 na 1 to tam sa nawet osobne latki zeby jeszcze bardziej przyspieszyc walke, wtedy potwory przemieszczaja sie w trybie natychmiastowym, zeby drugi gracz czekajacy na swoj ruch czekal krocej.

Jesli ktos chetny na test u siebie to zapraszam na priv. Ci co sie juz odezwali na priv to zaraz odpisze co i jak.
[#16] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #15

Hmm... To spolszczenie jest mocno takie sobie
[#17] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #16

Szczerze powiedziawszy nawet sam nie wiedziałem, że instaluje polską wersję. Można oczywiście sobie podmienić na angielską wersję.
[#18] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #17

Chodziło mi głównie o ten wstęp do misji:

Na
nocy
trzy wrogie zamki
je w
Rolanda, prawowitego
la!
1
[#19] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #18

Tak, jest to skaszanione, podczs gry jest mix polski z angielskim i często pojawiają sie właśnie takie bezsensowne teksty :)
[#20] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #15

Dzięki Sordan za pomoc, już wiem w co będę grał na weekendzie OK
[#21] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #1

Super właśnie gram !
OKOKOK
[#22] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #11

Prędkość w opcjach mam na MAX. To nie kwestia ustawień a wydajności procesora.
[#23] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #11

Pomogła by Karta graficzna
[#24] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Dorian3d, post #23

Nie bardzo. Ten port ZTCW jest napisany pod AGA i próbuje otworzyć ekran w PALu.
[#25] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #24

Mnie chodziło jak gramy na Fusion.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 14:26:29 przez Dorian3d
[#26] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@Dorian3d, post #25

No, na 020/28 to Fusiona i HoMaMII nie polecam zupełnie.
[#27] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #26

To chyba na 68020 28 MHz Ninetails (9t)
?
[#28] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@recedent, post #26

Bo Amiga to albo 020 z fastem do grania w starocie pod Whdload albo coś >= 040 do grania w cokolwiek co wyszło na Amigę.
[#29] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@sordan, post #15

Jesli ktos chetny na test u siebie to zapraszam na priv. Ci co sie juz odezwali na priv to zaraz odpisze co i jak.


A to wymaga Agaty czy działa pod systemem? Bo jeśli to drugie to z przyjemnością potestuję. Akurat w lipcu podczas urlopu męczyłem na Amidze pod DOSBoxem The Price of Loyalty czyli jedyny oficjalny dodatek do dwójki, który ma w sobie sporo rozwiązań, co to potem zostały zaimplementowane w trójce. Niestety brak czasu nie pozwolił mi ukończyć nawet jednej z czterech dostępnych kampanii.

Zostawiłem sobie to do skończenia na kiedyś jak w robocie będzie luźniej. Niemniej HoM&M II, nawet na takim PPC, co emuluje peceta szybciej niż G5 2.7GHz, chodzi tak sobie, więc gdyby ten port dla 68K miał chodzić żwawiej niż emulowany X86, to chętnie bym to rozszerzenie potestował.
[#30] Re: Heroes of Might and Magic 2 na Amidze!

@MUFA-amigaone-pl, post #29

Tak, port wymaga AGA, najlepiej dopalony razem z blazewcp.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem