kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Diggers CD32 instrukcja
Dawno dawno temu, a może całkiem niedawno.... miałem oryginalny krążek z tą grą.
Z biegiem czasu powędrowała w świat a mnie zachciało się wrócić do kopania przy udziale niepowtarzalnej ścieżki audio ;)
Szukalem necie instrukcji dla przypomnienia, głównie chodzi mi o dostępne na ekranie ikonki ale jakoś nic nie znalazłem.
Nie wiem czy dobrze pamiętam że w opakowaniu z oryginałem była taka instrukcja ?
Chwilowo lecę na "kopii" ale przymierzam się do ponownego zakupu oryginału z czystego sentymentu.

Poratuje ktoś manualem ?
[#2] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #1

Uwielbiam wersję na cd 32, że względu na muzykę, mam nawet zripowane audio, a jak chodzi o ikonki to wystarczy chwilę zagrać i wszystko sobie przypomnisz bo gra jest prosta i obsługa również 😁
[#3] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #1

Ja mam oryginalną płytę Oscar/Diggers, ale we wkładce jest tylko opis funkcji przycisków na gamepadzie do Amigi CD32.

Przyciski ruchu - ruch kursorem po ekranie.
Przyciski przewijania do tyłu i do przodu - wybór menu.
Przycisk pauzy - pauza i wznowienie gry.
Przycisk czerwony - wybór opcji lub obiektu.
Przycisk niebieski - wyświetlenie menu dla bieżącego obiektu.
Przycisk żółty - zatrzymanie bieżącego kopacza.
[#4] Re: Diggers CD32 instrukcja

@QUAD, post #2

Nie ma to nie ma ;) tak czy siak zasiadam dzisiaj z rzutnikiem ;)
[#5] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #4

Gra jest prześliczna. Ale jeszcze poważnie do niej nie zasiadłem.

Co do instrukcji - w sumie masz ją w grze na bieżąco. Mam nadzieję, że moja informacja się przydała.
[#6] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #1

Mam oryginał, ale ja tu nic nie widzę.

[#7] Re: Diggers CD32 instrukcja

@Dorian3d, post #6

Pierwszy etap ukończony ;) Rewelacyjny klimat :>>>>>>> moja pierwsza gra na cd32 faktycznie manual zbędny :)
[#8] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #7

No i ew są filmiki na youtubiez przejściem
[#9] Re: Diggers CD32 instrukcja

@Mikrobi, post #8

No nieeeeee, aż tak mnie nie uwstecznilo ;) Chciałem tylko na start mieć już rozpracowane wszystkoe ikonki ale po chwili gry już wiem co chciałem wiedzieć ;)
[#10] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #7

Diggers to też moja pierwsza gra na CD32. Była po prostu w zestawie z Oscar'em, a że w tamtych czasach nagrywarki CD nie były w ogóle dostępne w sklepach, to kupowało się oryginały i nie miało się ich za dużo ( ja miałem chyba 8 czy 10 tytułów ). Gra mi się bardzo podobała. Z racji małej ilości gier posiadanych przeze mnie ukończyłem ją bez żadnych trick'ów ( co na grach w A600 mi się nie zdarzało - miałem tyle gier na dyskietkach że nie chciało mi się aż tak starać dla jednej gry i przechodziłem każdą po trochu ).

Nie zgodzę się natomiast, że muzyka w tej grze jest fajna. Ona jest dołująca. Takie smuty lecą, że aż się grać nie chce. Tym bardziej pamiętam zimowe wieczory przy tej grze i tę melancholijną muzykę z wiatrem w tle.

Co innego muzyka w Kid Chaos CD32, aż normalnie słuchałem jej osobno na wieży ( wieża to taka obecna stacja dokująca z głośnikami akceptująca płyty CD jako źródło muzyki ).
[#11] Re: Diggers CD32 instrukcja

@AmmigaCDTV, post #10

Może i smuty, ale fajnie oddawały klimat i tajemniczość przy wykopkach :)
Ostatnio zarwałem pół nocy grając w Super Motherload. Po uruchomieniu pierwsze skojarzenie klimatu to właśnie Diggers :)

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 16:51:37 przez Duracel
[#12] Re: Diggers CD32 instrukcja

@Duracel, post #11

Świetny tytuł, zaliczony ponad 20 lat temu. Pamiętam jak grałem a w tle puszczałem sobie dodatkowo muzykę Jarre ........ Piękne wspomnienia
[#13] Re: Diggers CD32 instrukcja

@Duracel, post #11

Dla mnie ścieżka audio to 70% miodnosci tej gry.
Klimat jest niepowtarzalny, przy wygaszonym świetle wieczorową porą nastrój jest odpowiedni :)
Gram bezprzewodową mychą, rozwalony w fotelu ;) Coś pieknego
Dzisiaj na fali powrotu do Diggersów wypalilem demo Diggers 2 na cd32.
Wielka szkoda że nigdy nie została dokończona na Ami.
Wersja demo bez dźwięków i ścieżki audio, oj czuć różnicę w odbiorze, tym niemniej powtórzę że wielka szkoda że skończyło się na demie.......



Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 00:31:51 przez mikecios
[#14] Re: Diggers CD32 instrukcja

@mikecios, post #13

Ciekawa gra, strasznie podobał mi się pomysł, ale sterowanie mnie skutecznie odpycha od tej gry. Extractots'ów za to przeszedłem od początku do końca, szkoda że w jedynce nie było tak opracowanego sterowania.
[#15] Re: Diggers CD32 instrukcja

@Gżegżółka, post #14

Padem czy myszą Cię odstrasza ? Dla mnie myszą rewelacja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem