kategoria: WHDLoad
[#1] WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown
Hej,
Mam pytanie odnośnie whdload i wpływu tego no emulatora? na wydajność a1200 z kartą turbo. Czy odpalając dla przykładu ufo enemy unknown z dyskietek (niestety nie mam-czekam na dostawę) wydajność będzie lepsza niż przez whd load ? Już nie wspominając o tym że na whd load gra podczas zapisu się wysypuje. Mozliwe że jest wersja 1.1 która ten problem z save naprawia , ale zarówno wersja AGA czy CD32 chodzi średnio - zwłaszcza widok Ziemi . To co by było gdyby był sam ram bez cpu 30 @33MHz.
Ja pamiętam że na 600 jakoś się grało. Może ktoś badał wersję dyskietka vs whdload?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 13:31:13 przez majstermsi
[#2] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

Nie kombinuj z WHD tylko zainstaluj z instalki na hdd.
Aaa to było na przykładzieOK...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 13:56:07 przez AD99
[#3] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

WHDLOAD to emulator amigi na amidze. Odpalaj z dyskietek lub hdd jak kolega wspomniał
[#4] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

Szkoda ze nie powiedziałeś wcześniej.
Podrzucilbym Ci jeszcze dyskietki razem z monitorem
[#5] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

w marcu coś slave poprawiali
[#6] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

wysłałem wiadomość na priv
[#7] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

Ja gdzie mogę korzystam z wersji dyskietkowej gier jak gra nie posiada swojego installera na HD. Z WHDLoad tylko do jakichś starszych gier, których nie odpalę na swojej Amidze.

Tym bardziej, że dźwięk dyskietki jest po prostu boski ;)
[#8] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@Jield, post #7

Też mi jakoś nie przeszkadza korzystanie z dyskietek. Może po za Mortal Kombat II w A500 i 1MB CHIP i jedną stacją dysków gdzie można zostać mistrzem żonglowania. Mój syn ćwiczy cierpliwość czekając na załadowanie z dyskietki
[#9] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@majstermsi, post #1

WHDload to zawsze jest jakieś hakowanie, zawsze to jakaś wirtualna maszyna która odpala zmodyfikowaną amigową grę, nigdy nie wiadomo co tam kto zepsuł przy okazji robienia wersji pod WHDload.
No i czy w takim wypadku nie lepiej uruchomić emulator.
Tylko dyskietka a właściwie Gotek. Wygoda, uruchamia się grę bez modyfikacji, taką jaka ona zawsze była.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 11:16:58 przez swinkamor12
[#10] Re: WHDload vs dyskietka na przykładzie ufo enemy unknown

@Norbert, post #4

Spoko. Zamówiłem na allegro 20 dyskietek precision znanych mi 25 lat temu :). To sobie klasyki ponagrywam , kupiłbym oryginał ufo ale to pewnie już nie działa... A i ceny kosmos.
Przydałaby się wersja AGA w taką nie grałem.


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 12:11:02 przez majstermsi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem