[#1] DOOM CD32
Wie ktoś czy da się to jeszcze gdzieś zdobyć? Na EAB już nie ma, chyba że ja nie umiem znaleźć.
[#2] Re: DOOM CD32

@nostrum666, post #1

to jest DoomAttack, znajdziesz na Aminecie.
[wyróżniony] [#3] Re: DOOM CD32

@nostrum666, post #1

Rzeczywiście, przeszukałem teraz EAB ftp i nie znalazłem iso w miejscu, w którym był. Jeżeli interesuje Cię ww. pozycja - napisz na priv. - dam Ci dostęp do zasobu.
[#4] Re: DOOM CD32

@zzielinski, post #3

Na prawdziwej CD32 nie ma sensu tego odpalać z płyty CD, raz długo się ładuje, dwa nie można włączyć muzyki audio w trakcie gry.
[#5] Re: DOOM CD32

@nostrum666, post #1

Nie było wydania na cd dla Amigi.
Ja mam takie wydanie. ( pełna wersja )


Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 16:19:10 przez Dorian3d
[#6] Re: DOOM CD32

@nostrum666, post #1

[#7] Re: DOOM CD32

@Dorian3d, post #5

Nie było oficjalnego wydania. Na EAB kiedyś można było pobrać nieoficjalne wydanie ale niestety już gdzieś zaginęło.
[#8] Re: DOOM CD32

@nostrum666, post #7

Mam tą nieoficjalną wersję na CD32+Fast, kto chce niech pisze PM.
[#9] Re: DOOM CD32

@waldiamiga, post #8

Tez mam ale nie mam jak odpalic ;) na jednej golej cd32 bez fast nie pojdzie, a na drugiej cd32 sx32 pro tez nie pojdzie bo gra chodzi na akiko a sx32pro "odpina" akiko.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 19:01:39 przez mikecios
[#10] Re: DOOM CD32

@mikecios, post #9

a na drugiej cd32 sx32 pro tez nie pojdzie

Pewnie pomogła by zmiana c2p z Akiko na cpu. Z tym że Ty sobie możesz sobie odpalić ADooma czy Doom Attacka z dysku twardego.
[#11] Re: DOOM CD32

@waldiamiga, post #10

Tak tez robie ;) ale ciekaw jestem jaka predkosc rozwija na akiko samym fastem.
[#12] Re: DOOM CD32

@mikecios, post #11

[#13] Re: DOOM CD32

@mikecios, post #9

Jakie tam "odpina". Wyłącz datacache.
[#14] Re: DOOM CD32

@cholok, post #13

Nołp, nic nie daje.
[#15] Re: DOOM CD32

@mikecios, post #11

Akikko nie jest zbyt wydajne ..gunship Aga chodzil Tak samo szybko na golej CD32 jak na mojej A1200 4MB fast...

Szybszy jest blazewcp fblit na 030/50 niz sprzetowe akkiko
[#16] Re: DOOM CD32

@HOŁDYS, post #15

Gunship chodzi na CD32 z fastem całkiem fajnie. Jest tylko problem, poruszany zresztą nawet tutaj na forum, nie tyle z celnością rakiet ale z ich dosieganiem celu. Miałem przypadek że wystrzelilem wszystkie Hellfire jakie miałem (12) w wyrzutnie rakiet, stojąc około 3 km od niej, patrząc ciągle na nią i ani jedna nie weszła w cel. Próbowałem patchowac płytę z grą ale niestety po zabiegu się nie chce bootowac. Czy ktoś przerabiał to na CD32 i czy udało się to rozwiązać?
[#17] Re: DOOM CD32

@HOŁDYS, post #15

Szybszy jest blazewcp fblit na 030/50 niz sprzetowe akkiko


tylko że bez Akiko na 030 idzie 20% mocy procesora na konwersje c2p, która mogła by być przeznaczona na dodatkowe klatki...
[#18] Re: DOOM CD32

@HOŁDYS, post #15

Uruchom sobie WingCommandera AGA dla CD32 i później odpal WC na A1200 z Fastem.- Zobaczysz gołym okiem dużą różnicę-> tutaj akurat Akiko ładnie daje radę ok, racja
[#19] Re: DOOM CD32

@HOŁDYS, post #15

A gunship wykorzystuje w ogóle c2p? Przecież to tylko wektorówka jest.
[#20] Re: DOOM CD32

@BULI, post #18

A skąd pewność że na 1200 wogóle korzysta z fastu?
[#21] Re: DOOM CD32

@ZbyniuR, post #20

A skąd pewność że na 1200 wogóle korzysta z fastu?


A stąd, że A1200 z FASTEM jest po-prostu szybszym kompem, no i różnicę widać gołym okiem

#cholok

Osobiście nie wydaje mi się, żeby Gunship korzystał z Akiko.
Ja przynajmniej, nie zauważyłem różnicy pomiędzy gołą A1200 a gołą CD32 w przypadku tego tytułu ok, racja
Oczywiście mogę się mylić, to są tylko moje spostrzeżenia
[#22] Re: DOOM CD32

@BULI, post #21

Nie chodzi mi o to czy jest szybszym kompem, tylko o to czy ta gra WingCommander potrafi korzystać z fastu?

Trzeba by porównać jak chodzi z nim i bez niego, bo jeśli potrafi to także na CD32 z fastem powinna być jeszcze płynniejsza niż bez niego.

A jeśli nie, to znaczy że obecność fastu nie ma wpływu, jedynie Akiko ma.
[#23] Re: DOOM CD32

@ZbyniuR, post #22

W jakimś kursie programowania czytałem iż system amigowy tak jest skonstruowany, że jeśli pamięć FAST występuje, to ma pierwszeństwo. Chyba że programista wymusi używania tylko CHIP RAMu.
[#24] Re: DOOM CD32

@morph123, post #23

Tak, w Amidze pamięci mają swoje proiorytety i o ile programista nie odwoła się do konkretnej pamięci, to system wybierze tę o najwyższym priorytecie- z regóły fast ("prawdziwy fast"), ma najwyższy priorytet.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 11:42:13 przez BULI
[#25] Re: DOOM CD32

@ZbyniuR, post #22

Myślałem, że pytałeś o GS2000.
Co do WC AGA, to owszem, może być tak, że gra nie korzysta z FASTu, tylko pamieci CHIP (do sprawdzenia).
Jednak wersja spatchowana dla maszyn NonAkoko z Fastu korzysta.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 11:49:47 przez BULI
[#26] Re: DOOM CD32

@ZbyniuR, post #22

Kiedyś zrobiłem sobie taką kompilację wszystkich wersji Wing Commandera w jednym katalogu. Zawiera: Wing_v6.81E, Wing_v6.83E, Wing_v6.86G oraz wersję AGA Wing_vCD1.16E. Wszystkie potrzebne pliki dla każdej wersji znajdują się wewnątrz i można odpalać je naprzemiennie bez żadnych kombinacji.

Przed chwilą sprawdziłem i wersja AGA korzysta z Fastu. Jest szybciej, płynniej i bardziej komfortowo.

[#27] Re: DOOM CD32

@Umpal, post #26

Na płycie z WC, którą akurat ja posiadam, jest plik patchwc.info, w którym jest napisane że ta wersja może być uruchamiana na Amidze bez AKIKO i korzysta z pamięci FAST.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 13:30:58 przez nostrum666
[#28] Re: DOOM CD32

@nostrum666, post #27

Też mam ten wpis w WCPatch_Eng.Guide:

First, the game works without Akiko and with FastRAM, before the
patch (Nick Pelling was used to blit in a buffer which allocation he didn't
force to ChipRAM.) The second error was a sharp (#) he forgot in his source
destroying the palette.

And second, we replaced its C2P with our brand new one, resulting in
an acceleration about ×1.5 to ×5, depending on your CPU.
[#29] Re: DOOM CD32

@Umpal, post #28

Racja, WCPatch_Eng.Guide a nie patchwc.info, ale właśnie o to chodzi.
[#30] Re: DOOM CD32

@Umpal, post #28

Dokładnie.
Porównałem (organoleptycznie), przed wyjściem z domu do pracy, wersję AGA (z uruchomionym patchem) na A1200 z FAStem, oraz wersję "oryginalną" na gołej CD32.

I co? I nie się nie zmieniło. Wersja na gołej CD32 jest płynniejsza- Akiko rządzi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem