kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Mapy do Hero Quest
Czy spotkał się ktoś z mapami do Hero Quest?
Znalazlem kilka opisów i mapę ale nie ma na niej żadnych namiarów na specjalne przedmioty typu Spirit Blade czy Borins Armor.
https://maps.speccy.cz/map.php?id=HeroQuest1&sort=5&part=3&ath=

Te dwie rzeczy jakoś znalazlem ale wedlug opisu jest ich znacznie więcej. Ja mimo przejścia prawie wszystkich plansz mam tylko te dwie. A może Amigowa wersja ma tylko te dwie?
[#2] Re: Mapy do Hero Quest

@Rafał A-3000, post #1

Hero Quest powinno byc dokładnym przeniesieniem gry planszowej.
tutaj masz materiały. Main Quest book Cię interesuje. Witch Lord jeśli grasz z mission packiem.
[#3] Re: Mapy do Hero Quest

@softiron, post #2

Sprawdzę.
Okazuje się, że mam jeszcze Talizman i Laskę. Szukałem Spirit Blade w misji w której powinien być i go nie znalazłem. Chyba się starzeję, Hehe.

Edit: Widzę, że mapy się różnią trochę ale może artefakty będą się zgadzać.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 22:45:42 przez Rafał A-3000
[#4] Re: Mapy do Hero Quest

@softiron, post #2

Niestety się sporo różni. Są zupełnie inne mapy. Pewnie i artefakty mogą być inaczej rozrzucone. Może usiądę i sam je namaluję jak za dawnych lat. Będą ,dla potomnych'. Same mapy gdzieś widziałem nawet ale nie ma na nich położenia artefaktów.

Biorę się także za dodatkowe mapy tylko muszę mały fix z grafiką zrobić bo coś siada po ich wgraniu.
[#5] Re: Mapy do Hero Quest

@Rafał A-3000, post #4

Być może z czymś mylę, ale zdaje się że rozmieszczenie artefaktów jest w tej grze losowana, tzn ilość miejsc w jakich się pokazują jest ograniczona i niewiele większa od ilości przedmiotów, ale to które gdzie się trafią to loteria, przez to czasem łatwiej a czasem trudniej tą grę przejść.

Chyba najbardziej obszerna zbieranina map do tak starych gier jest na worldofspectrum.org choć wyglądem nie dorównują grafice z innych platform.
[#6] Re: Mapy do Hero Quest

@ZbyniuR, post #5

Rzeczywiście wszystkie znaleziska są losowe ale w niektórych planszach są bonusy typu Spirit Blade, Borins Armor, Amulet of Lorhin (jak dobrze pamiętam).
Lokalizacja tych szczególnych artefaktów jest niezmienna, bo Borins Armor dałem dwóm postaciom i za każdym razem była w tej samej komnacie.
Mam te mapy. Są najlepsze! Poza Spirit Blade brak jest jednak lokalizacji pozostałych artefaktów.

Edit: Miałem jedną zbiorczą ale jest tam i ch więcej. Dziękuję.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 17:45:33 przez Rafał A-3000
[#7] Re: Mapy do Hero Quest

@Rafał A-3000, post #6

Dziwna sytuacja - w planszy Bastion of Chaos pod (3) jest w opisie Orc's Bane, tymczasem ja mam w tym miejscu np. różne napoje (przy przeszukiwaniu). Samo zabicie wrogów daje tylko pieniądze zgodnie z opisem przygody. Czyżby w Amigowej wersji tego artefaktu nie było?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem