[#1] Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.
Chciałbym się dowiedzieć jakie wymagania mają te gry? Posiadam Amigę 500 z rozszerzeniem RAM'u (niedawno zaopatrzyłem się). Wszystkie gry które wymagają 1 MB RAM'u chodzą bardzo dobrze podczas gdy Ishar 2 informuje mnie, że ma mało pamięci i żeby odłączyć zewnętrzny dysk (nie posiadam takiego!) a Ishar 3 informuje mnie że potrzeba minimum 1 MB RAM'u pamięci. Próbowałem różne wersje obydwu gier. Wszystkie gry chodzą na 1 MB za wyjątkiem tych Ishar'ów. Ma może ktoś pomysł gdzie jest pies pogrzebany ?
[#2] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #1

Ishar 3 wymaga 1MB chip, a Ishar 2 1MB, tylko musisz miec wersje ktora ma wszystkie pliki ok. A o taka wersje bylo trudno, a czy dalej jest to nie wiem.
[#3] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #1

Może masz 0.5MB chip i 0.5MB slow (płyta główna w starej wersji). Dlatego Ishar nie chce ruszyć, bo za mało chip pomimo posiadania 1MB pamięci ogólnie. Jaki masz kickstart?
Każde odłączyć dodatkową stację, ponieważ system automatycznie rezerwuje bufor w pamięci dla stacji. Nie jest to dużo ale zawsze. Czym więcej stacji, tym więcej pamięci zjedzonej.
[#4] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #1

Troszecze offtopujac, z Ishar 3 to zadna strata, bo gra jest zabugowana i po prostu kiepska. O ile dobrze pamieram to ISHAR 2 biegal na mojej A600, wiec moze to wina kickstartu? Moze poeksperymentuj na uae i znajdziesz rozwiazanie?
[#5] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #1

1MB ram'u a 1MB CHIP ram'u to ogromna roznica.
Nie masz go wystarczajaco duzo, jak w tej piosence Wes Alane

"Ala nie dala mu Ramu...normalnie
nie ma pan czipa, nie ma pan Ram'a
nie moze pan grac"
[#6] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@selur, post #5

Zobacz czy nie masz przez przypadek ISHAR 2 w wersji AGA. Na A500 i A600 jest taka reakcja w przypadku wersji AGA.
[#7] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@BATSZAMAN, post #6

Szczerze powiem ze nie wiem jaki mam kickstart i czy pamiec ram 0,5 mam fast czy slow. Mam taki ram montowany pod klapka. Wersje AGA wykluczylem. Jak sprawdzic kickstart?
[#8] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #7

Szczerze powiem ze nie wiem jaki mam kickstart


1.x to biały ekran z dyskietką w ręce, 2.x to animacja dyskietki wsuwanej do stacji dysków.

i czy pamiec ram 0,5 mam fast czy slow


Raczej chodzi o to czy masz 1MB CHIP, czy 0.5 MB CHIP + 0.5 MB SLOW.
Jak pod WB sprawdzić to nie wiem, ale np. pod FileMasterem jest pokazane na dole ekranu.
[#9] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #7

Ishar 3 jaki posiadam wymaga 1mb pamięci Chip, jeśli masz oryginalny box to zacytuj co ram jest wymagane.
Ps. Przeczytaj temat magicy lutownicy i daj do zwiększenia pamięć chip to zawsze się przyda.
[#10] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@morph123, post #8

W takim razie mam kickstart 1.x i RAM 0,5 MB CHIP + 0,5 MB SLOW. Czy na czymś takim pójdzie Ishar 2 czy mogę zapomnieć?
Co do Ishar 3 to wiem teraz już że nie (więc pozostanie WinUAE).

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 15:41:18 przez kurfursten
[#11] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #10

Wystarczy kupić płytę główną z Amigi 500 Plus tam jest 1mb chip lub dolutowac na tej co masz.
[#12] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #10

[#13] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #10

Ishar 2 pojdzie, tylko musisz nieuszkodzona wersje znalezc.
[#14] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@Don_Adan, post #13

Czy ktos z Was bylby tak dobry i podeslalby mi na priva nazwe sprawdzonego sprawnego adf'a do Ishar 2 (w wersji 3 dyskowej bez AGA)
[#15] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@kurfursten, post #14

Przeglądam dostępne wersje i niektóre mają wirusa, niektóre mają błędy na dyskietce/obrazach.
Podziałam i zobaczę co da się zrobić



Znalazłem tez grę w formacie .ipf, ale to tylko do grania na winuae. Wgranie tego ponownie na dyskietkę wymaga odpowiedniego drogiego sprzetu.
[#16] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@Norbert, post #15

A nie da się zrobić kopii w x-copy, na winuae?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 21:27:49 przez SuperBuster
[wyróżniony] [#17] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@SuperBuster, post #16

W sumie myślę ze tę grę dałoby się wgrać. Jest dosowa.
Nie wiem jakie inne zabezpieczenia antypirackie są wprowadzone.
Czy przypadkiem nie jest potrzebna instrukcja do gry, czy tabela kodów.

#kurfursten
Właśnie spawdzilem na uae4arm grę znaleziona w sieci która poszła na takiej ilosci pamięci jaką masz w Amidze.
Gra działa.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 21:40:25 przez Norbert
[#18] Re: Ishar 2 i 3 - kwestia wymagań sprzętowych.

@Norbert, post #17

Wielkie, wielkie dzieki za starania ktore poczyniles Norbercie. Moglbys mi na priva wyslac adres strony gdzie jest ta dobra wersja?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem