[#31] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Hexmage960, post #30

udało się, niestety, ale jest impossible to repair
podpowiedzcie co można zrobić z tą dyskietką?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 17:01:08 przez Czapa
[#32] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #29

Wciśnij prawy przycisk myszy o będzie miał górne menu.
Szukaj w FILES
[#33] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Norbert, post #32

impossible to repair
[#34] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #31

Dyskietkę możesz sformatować i nagrać pierwsza dyskietkę fify z netu.
Masz oryginał, wiec wszystko bedzie ok.


Albo jeszcze inaczej.
Jeśli faktycznie whdload nic nie zmienia w plikach gier które są za jego pomocą instalowane, to można wykorzystać je do nagrania ich na pierwszą dyskietkę i nadal posiadać oryginał.

FIFA z whdload można znaleźć na sieci.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 17:42:55 przez Norbert
[#35] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Norbert, post #34

a ten virus? on pozostanie? czy tak czy siak dyskietkę muszę sformatować? pomógłbyś mi przygotować taką dyskietkę? bo z nagraniem z neta bym sobie poradził, ale fajnie byłoby mieć oryginał jednak
i drugie pytanie czy gotek mógł zostać zainfekowany tym wirusem?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 18:06:37 przez Czapa
[#36] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #35

Jeśli nie ma na tej grze fikuśnych zabezpieczeń to skopiowanie obrazu z neta na oryginalną dyskietkę da stan jak ze sklepu. Tyle tylko że będziesz wiedział kto ją nagrał. Jak nikomu nie powiesz to nikt się nie dowie
[#37] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@snifferman, post #36

no dobra to formatuje tą dyskietkę i nagrywam obraz z neta. sprawa zamknięta. Proszę jedynie podpowiedzieć czy gotek w jakikolwiek sposób mógł zostać zainfekowany tym wirusem? pozostałe dyskietki sprawdziłem bootx i są w porządku
[#38] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #35

bo z nagraniem z neta bym sobie poradził, ale fajnie byłoby mieć oryginał jednak

Moim zdaniem zachowaj oryginalne dyskietki i skontaktuj się z Software Preservation Society. Jeśli mają obrazy IPF tej gry, to je Ci prześlą. Ponieważ gra jest DOS-owa będziesz mógł użyć Amigi do nagrania oryginalnego obrazu na dyskietkę.
[#39] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Hexmage960, post #38

już się trochę z tym pogubiłem szczerze mówiąc :) nie wiem teraz co zrobić...
[#40] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #39

Według mnie przede wszystkim nagraj obraz pierwszej dyskietki (ściągniętą z netu) na dowolną czystą dyskietkę. Nie nadpisuj tej z oryginalnym nadrukiem.

Później możesz, tak jak rozmawialiśmy na priv, skontaktować się z SPS i przesłać im zdjęcie swojego oryginału gry z pudełkiem i oryginalnymi dyskietkami.

A, i ważne - zrób kopię bezpieczeństwa drugiej i trzeciej dyskietki! Ja zawsze robię taką kopię.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 18:24:23 przez Hexmage960
[#41] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #39

Nagrywaj z netu orginal z whdload i po sprawie.
[#42] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Jaro2k , post #41

tylko właśnie nie za bardzo wiem jak to zrobić. sorry, ale dopiero uczę się świata Amigi :)
[#43] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #42

To proszę, kilka wskazówek:

O WHDLoad możesz poczytać na tej stronie: http://www.whdload.de. Ten pakiet służy do nagrywania oryginalnych gier na twardy dysk, które nie mają własnego instalatora. Pakiet jest darmowy.

Możesz ściągnąć wersję piracką gry, albo tzw. instalkę WHDLoad, ale jako, że jednak posiadasz oryginalną grę FIFA International Soccer, ja dopiąłbym nagranie prawidłowej oryginalnej dyskietki na ostatni guzik. Dzięki temu Twoja oryginalna FIFA będzie kompletna.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 18:44:38 przez Hexmage960
[#44] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Hexmage960, post #43

ok, skontaktuję się z SPS o tego IPFa i będę prosił o dalszą pomoc.
Poki co proszę tylko dać znać czy ten wirus mógł jakoś zainfekować goteka, jeśli tak to przeflashuje mu bootloader.
[#45] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #44

Nie mógł zainfekować samego goteka. Jedynie obrazy dyskietek które były używane.
[wyróżniony] [#46] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #1

Witam,
tak sie akkurat sklada ze jestem posiadaczem originalu tej gry. Jezeli moje dyskietki jeszcze dzialajä to moge zrobic ADF i wyslac Ci go na meila. I po sprawie.

@Robert: Mozesz mi powiedziec jakim sposobem chcesz nagrac obraz IPF na dyskietke? Do tego potrzebna jest KryoFlux inaczej sie nieda tego zrobic.
[#47] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Irek´72, post #46

@Robert: Mozesz mi powiedziec jakim sposobem chcesz nagrac obraz IPF na dyskietke? Do tego potrzebna jest KryoFlux inaczej sie nieda tego zrobic.

KryoFlux jest potrzebne tylko w przypadku, gdy dyskietki mają specjalne zabezpieczenia.

W przypadku dyskietek zwyczajnych obraz IPF można nagrać na dyskietkę za pomocą stacji w Amidze.

A tutaj jest jeszcze lepiej, bo są to dyskietki DOS. Można zatem zamontować obraz IPF dyskietki za pomocą tego pakietu, a następnie skopiować pliki.

Ale dyskietki NDOS bez zabezpieczeń też się da. Myślę, że jestem w stanie nawet napisać program do nagrywania takich obrazów IPF na dyskietkę używając capsimage.device, które udostępnia SPS tutaj.

Bawiłem się tym trochę jakiś czas temu.
[#48] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Hexmage960, post #47

@Irek´72 wysłałem Ci PW. W sumie to by było najprostsze rozwiązanie
[#49] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #48

tak się złożyło że dostałem adf od Irek´72 za co bardzo dziękuję oraz IPFa od SPS praktycznie w tym samym czasie. Moje pytanie brzmi czy będzie jakaś różnica pomiędzy nagraniem adf a ipf ? oprócz tego że ipf będzie ciężej nagrać...
[#50] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #49

Żadna różnica ...jeśli szukasz orginaly w boxie mam 3 FiFy na Amige
[#51] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #49

W przypadku tej gry nie ma to znaczenia.
Dyskietka jest dosowa bez zabezpieczeń
Użyj ADF.
[#52] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #49

Gratuluję. OK

Rzeczywiście chyba nie ma znaczenia, czy nagrasz ADF, czy IPF, skoro oba to oryginały. Warto jednak posiadać obrazy w obu formatach.

Grunt to sobie pomagać!
Czekam na relacje z uruchomienia gry.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 20:16:31 przez Hexmage960
[#53] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Norbert, post #51

dzięki, jutro spróbuję ją nagrać.
@HOŁDYS mam oryginał w boxie właśnie.
dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro jeszcze finalnie dam znać czy mi się udało :)
[#54] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Czapa, post #53

Ja bym tez sobie tym IPF glowy niezawracal. Zformatuj dyskietke i nagraj np. tym programem mojego ADF. Jezeli twoja dyskietka nie jest uszkodzona fizycznie powinno wszystko dzialac bez problemowo.
[#55] Re: fifa international soccer - problem z uruchomieniem

@Irek´72, post #54

pełen sukces. dyskietka nagrana, wszystko działa. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem