kategoria: Szukam gry
[#1] Gry w stylu Gem'X
Skończyłem niedawno Gem'X i ciekawi mnie, czy są jeszcze inne gry oparte na tej samej zasadzie, tzn. przemianie elementów w inne.
Mówiąc krótko, czy istnieją dla Amigi klony Gem'X?
[#2] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #1

Z tego co pamiętam to w Diamond Caves albo Emerald Mines są różne rodzaje diamentów i chyba się jakoś je zamieniało.

P.S. Nie grałem nigdy w Gem'X. Jeśli to PD to czy mógłbyś podać namiary?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:50:21 przez Hexmage960
[#3] Re: Gry w stylu Gem'X

@Hexmage960, post #2

Gem'X to gra komercyjna.
Nie ma ona nic wspólnego z Boulder Dashem ani z podanymi przez ciebie grami.
[#4] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #1

Mi się przypomina taka gra, to była konwersja z C64, nie mogę sobie przypomnieć tytułu, zdaje się Don Adan kiedyś ją podrzucał bodajże na EAB. Pogrzebię dzisiaj mocniej zarówno na EAB jak i na dysku moim. Dam znać wieczorem.
[#5] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #3

W porządku. Takie było moje pierwsze skojarzenie.

Po obejrzeniu zrzutów ekranu tego Gem'X nasuwa mi się od razu skojarzenie z Outfall:

Jest to bardzo dobra gra na bazie Tetrisa, gdzie trzeba łączyć kulki o tych samych kolorach.

http://hol.abime.net/4559

Widzę, że Gem'X jest też grą logiczną i są kryształki, które się zamienia. Zasady gry są więc inne od Tetrisa, ale może ta gra również Cię zainteresuje.

Znam też grę Hit Puzzle o podobnych zasadach. Więcej gier logicznych o zbliżonych zasadach chyba nie znam, ale mam nadzieję że trochę pomogłem.

P.S. A, mógłbyś poszperać po grach logicznych Charlesa N. Jacoba. Jestem pewien, że znajdziesz tam interesującą pozycję, bo ten pan pisze same gry logiczne pod WB.

Przypomniało mi się coś. Robert Krajcarz jest autorem gry "Change It". Jest jeszcze gra "AmiJeweled". Ale one chyba wymagają karty RTG.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 17:24:23 przez Hexmage960
[#6] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #1

[#7] Re: Gry w stylu Gem'X

@asman, post #4

Pogrzebałem i nic nie znalazłem ani sobie nie przypomniałem. Może Don Adan będzie przeglądał ten wątek to może pomoże.
[#8] Re: Gry w stylu Gem'X

@asman, post #7

Byla taka wloska (?) gra Gem Z, chyba shareware lub PD. Moze o nia chodzi, ale juz nie pamietam dokladnie, chyba byla wzorowana na Gem X.
[#9] Re: Gry w stylu Gem'X

@Don_Adan, post #8

Gem Z to była kontynuacja Gem X, która oficjalnie nigdy nie została wydana. Została spiracona przed premierą i wydawca wycofał tytuł z oferty. Kopie są do pobrania z netu.
[#10] Re: Gry w stylu Gem'X

@mailman, post #9

Nie, nie chodzi mi o Super Gem Z Kaiko. Ale o gre shareware/PD o podobnym tytule. Pewnie dlatego jest tak malo znana. Zdarzalo sie, ze na Amige byly rozne gry o tym samym tytule, np. Overdrive. Jedna gra byla bardzo dobrze znana, druga prawie nie znana. Pozniej to sie troche zmienilo.

Ok. To chyba to jest:
https://www.youtube.com/watch?v=UT1Wxebd9eg


Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 05:51:45 przez Don_Adan
[#11] Re: Gry w stylu Gem'X

@Hexmage960, post #5

Wygląda spoko, jeszcze było Dizzy diamonds
[#12] Re: Gry w stylu Gem'X

@QUAD, post #11

Z podanych gier poszukam Astatin i Gem Z. Fruit'Y niestety odpada, bo wymaga OS 4.
[#13] Re: Gry w stylu Gem'X

@Don_Adan, post #8

No właśnie nie, kojarzę że to była konwersja z c64 i to była gra logiczna z takimi kostkami (czerwonymi i niebieskimi chyba), na pewno to nie była komercyjna gra i być może robiła ją jakaś grupa (polaków ??? ) - to był jeden plik o wielkości bodajże 300kb. Tak mi się kojarzy.
[#14] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #12

Hej, znalazłem grę dokładnie w stylu Gem'X dla WB na Aminecie.

Gem'x alike game for WB.

----
Poza tym może zainteresuje Cię gra z "Gem" w tytule od Charlesa N. Jacoba, np. ta: (ale tu nie gwarantuję, że to gra w tym stylu)

Play with some gems!
[#15] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #12

Jako że Fruity wyszło z pod mojej ręki i jest za darmoszkę ;) proponuję wersję Pc lub Android ;)
Swego czasu bardzo ubolewałem, że nie było wer 68k Grafikę zrobiłem specjalnie w 16 kolorach 320 x 256
[#16] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #1

Minskies Furball

Super Foul Egg

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 10:40:20 przez charliefrown
[#17] Re: Gry w stylu Gem'X

@charliefrown, post #16

Minskies Furball

Super Foul Egg


To są klony Tetrisa, które nie mają nic wspólnego z Gem'X.
[#18] Re: Gry w stylu Gem'X

@PopoCop, post #17

To są klony Puyo-Puyo a nie Tetrisa, zasady są inne - grupujesz po 4+ w jednym kolorze a nie ustawiasz linie. To tak gwoli wyjaśnienia żeby nie siać dezinformacji. ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem