kategoria: Szukam gry
[#1] Duke Nukem 3D
Czy jest gdzieś w sieci dostępna paczka z Amigową wersją gry Duke 3D?
[#2] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #1

jeśli chodzi Ci o port, to jest ich kilka na muminecie. Oczywiście potrzebujesz do tego pliczek WAD + ewentualnie inne z pełnej wersji, jakichś specjalnych wydań amigowych tu chyba nie ma...
[#3] Re: Duke Nukem 3D

@snajper, post #2

Chyba opanowałem, wystarczyło to:
link
i plik Duke3d.grp z oryginalnej gry w wersji atomic... gra się odpala i działa właśnie testuję :D
[#4] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #3

no, właśnie, chodziło mi o grp, bo wady to były w dumach. :)
[#5] Re: Duke Nukem 3D

@snajper, post #4

Gra śmiga, odpalam na A1200 Apollo 060@80.
Tylko pytanko.. dlaczego gra odpalana z karty CF przez przelotkę PCMCIA działa bez problemu a skopiowana na hdd szarpie i klatkuje. Czy trzeba dokonać jakiejś konfiguracji?
[#6] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #5

Odpalić natywnie ... na PC
[#7] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #5

a hdd to jaki jest ,cf czy talerzowy ?
[#8] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #3

mi podczas ładowania gierki wyskakuje błąd:
Checking sound inits.
Sound Source playback failed.


Jakaś sugestia odnośnie brakującego pliku?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:55:23 przez mkdevil666
[#9] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #5

Dodaj bufory do partycji z grą. Tak z 1000
[#10] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #5

A ile FPS wyciąga Ci Duke na tym Apollo, bo mam takie samo?
[#11] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #5

pytanie jaki FS masz, dużo zależy od tego w grach tego typu (rozmiar i potrzeba wczytywania danych na bieżąco). Można się też ratować dodaniem buforów do partycji gdzie znajduje się gra.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 13:51:01 przez Solo Kazuki
[#12] Re: Duke Nukem 3D

@Norbert, post #9

Dzięki,
w cli dałem : addbufers <partycja z grą>: 2048 (default na tej partycji był 30).

Duke uruchamia się szybciutko, nic nie haczy, FPS w demku przed włączeniem gry około 10, podczas gry 8 w porywach do 20 da się grać.
Czy da się jakoś dopisać np w tooltypie ikony gry żeby przy starcie gry dodało do partycji bufórów?

Przejrzałem też skrypty Adoom i DoomAttack, tam widać podczas ładowania gry, że są dodawane bufory ale nie znalazłem miejsca w którym jest to wpisane.

PS Duke działa na 32MB RAM :)
[#13] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #12

jak dla mnie to płynniej chodzi port Duke3d v0.3 link z BlazeWCP link
[#14] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #12

Czy da się jakoś dopisać np w tooltypie ikony gry żeby przy starcie gry dodało do partycji bufórów?


Da się zrobić trochę inaczej, ściągnij SuperfrogaHD.lzx z innego tematu o grach z CD32 na A1200 i zobacz jak to jest zrobione.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 17:50:58 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#15] Re: Duke Nukem 3D

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Chodzi o "Stack" w tooltypie? niestety nie działa.
[#16] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #12

Dopisz sobie addbuffers do user-startup.
Dodanie 1000 buforów to tylko 512kb pamięci.
Przyda się nie tylko do tej gry, ale innych programów które operują na dużych plikach (plikopartycjach)
[#17] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #15

nie chodzi o stos

przez iconx
[#18] Re: Duke Nukem 3D

@Norbert, post #16

Nie chciałem tego robić ale jeśli nie znajdę lepszego rozwiązania dla tej gry to tak zrobię.
[#19] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #18

Jak juz to zrobisz przez skrypt odpalany z iconx, pamiętaj aby odjąć bufory poprzez
addbuffers partycja: -1000
[#20] Re: Duke Nukem 3D

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Odpuściłem Iconx.. Duke nie chciał się uruchamiać.

Używam ClassicWB, tam jest zainstalowany BlazeWPC, wystarczyło go włączyć... przeczytałem w końcu manual :)
Dodałem odpowiednie wpisy w User-Startup - to dla mnie wystarczy.
Duke śmiga, idę grać...
Dziękuję wszystkim za naprowadzenie mnie na osiągnięcie celu ;).
[#21] Re: Duke Nukem 3D

@mkdevil666, post #8

ja miałem to samo na winuae jak odpalałem, ale jak przegrałem na A1200 to uruchomiłem bez problemów z dźwiękiem
a jest wiecej tego typu gierek 3d? tz przeniesionych z pc na amigę?

odpliłem właśnie Adooma
ale nie mogę odpalić AmiWolfa3D - co tam prakuje jaki plik z originalnej gry ?
a doom2 i doom3 też da radę odpalić na A1200?
a AmiQuake widzę że coś na aminecie leży a jak to odpalić?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 22:37:00 przez JacK_Swidnik
[#22] Re: Duke Nukem 3D

@JacK_Swidnik, post #21

Hexen (wymaga przynajmniej 040), Heretic 3D , AmiQuake wymaga plików z oryginalnego Quake'a, ale trzeba mieć 060/100MHz najlepiej. Jest też Quake 2, ale nawet 060/100MHz jest trochę za wolna.
Jest jeszcze Strife, ale nigdy nie grałem.
[#23] Re: Duke Nukem 3D

@JacK_Swidnik, post #21

Pod Shapershifterem/Fusion możesz też odpalić gierki 3d z Maka. Przeważnie chodzą lepiej niż porty na Amigę no i masz dodatkowo DarkForces, Marathon, Marathon2.
[#24] Re: Duke Nukem 3D

@JacK_Swidnik, post #21

a doom2 i doom3 też da radę odpalić na A1200?


ZTCW to tak - wystarczy skorzystać z odpowiedniego pliku .WAD.

EDIT: Oczywiście chodzi o "Final Doom", a nie o "Doom 3"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 09:57:02 przez recedent
[#25] Re: Duke Nukem 3D

@JacK_Swidnik, post #21

doom3 też da radę odpalić na A1200?


Sorry za mały OT, ale jak na razie jest to dla mnie główny kandydat do miana najbardziej odlotowego pytania roku na PPA szeroki uśmiech
[#26] Re: Duke Nukem 3D

@MUFA-amigaone-pl, post #25

odpali tego dooma3 link
[#27] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #20

Duke3d ma domyślnie ustawione startowanie przez iconx, czyli nawet się nie wysiliłeś, żeby pobrać lepszy port tej gry spod mojego linka.

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 10:05:46 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#28] Re: Duke Nukem 3D

@MUFA-amigaone-pl, post #25

Skoro Q3 mozna uruchomić to pewnie i Doom3 dałoby rade, z tym, że przez brak shaderów nie wyglądałby zachęcająco.
[#29] Re: Duke Nukem 3D

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Spokojnie... to było pierwsze co zrobiłem i sprawdziłem podany przez Ciebie link, nie udało mi się uruchomić Duka w satysfakcjonującej prędkości. Czy ten port jest lepszy to każdy sam sobie oceni.
Na dzień dzisiejszy zmieniłem system plików partycji z grami 3d czyli doom, quake 1 i 2 , duke z FFS na PFS3. Wszystkie problemy ustąpiły, nie trzeba dodawać żadnych buforów, gry ładują się normalnie, da się bez większego stresu grać.
[#30] Re: Duke Nukem 3D

@Arturo, post #29

Na dzień dzisiejszy zmieniłem system plików partycji z grami 3d czyli doom, quake 1 i 2 , duke z FFS na PFS3. Wszystkie problemy ustąpiły, nie trzeba dodawać żadnych buforów, gry ładują się normalnie, da się bez większego stresu grać.


Dlatego się pytałem jaki masz FS. Granie na FFS w tego typu gry skazane jest na porażkę, gdyż FFS "wymięka" przy dostępie do dużych plików.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem