[#1] Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"
Czesc,
tak mnie naszlo na przypominanie sobie co skonczylem sam a co nie.
Zaczalem ostatnio pogrywac w Legends of Kyrandia bo bylem swiecie przekonany, ze nie dokonczylem tej gdy ze wzgledu na blad w pirackiej wersji (zwis przy wstawianiu kropli do drzewa) ale jestem juz przy koncu gry i wszystko wyglada znajomo - hmmm...

OK, ukonczone bez zadnego opisu:
- indiana jones and the last crusade
- indiana jones and the fate of atlantis
- teenagent
- beneath a steel sky (na amidze byl blad i nie bylo kolesia w jednym miejscu, ale ukonczylem na PC)
- rise of the dragon (wogole nie znajac angielskiego - tylko slownik i szukanie slow jak IS, HE itd hehe, to byl hardcore)
- Flight of the Amazon Queen (na 99% chyba bez opisu)

zagladajac raz do "pomocy":
- lure of the temptress (nie wiedzialem ze trzeba zajrzec przez okno by podsluchac rozmowe)

gra, ktora "reklamowalem" u lokalnego sprzedawcy piratow :)
- universe - tam trzeba bylo lomem drzwi potraktowac gdy pokazywal sie zamek na kod - myslalem ze to zabezpieczenie, hehe

nie skonczylem do teraz (nie korzystalem z opisow):
-monkey island (obie)
-simon the sorcerer
-heart of china (zaczne grac niedlugo)
-kajko i kokosz (chyba mnie znudzila)

i pytanie do tych co tez siedzieli w point&click: czy "cruise for the corpse" mona wogole ukkonczyc bez opisu??? wydaje mi sie ze nie...


edit:
przypomnialem sobie ze indiana jones 3 to przechodzilem ze znajomym (ale bez opisu)

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 11:48:06 przez peceha
[#2] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #1

Przejdź "Woodruffa" (działa na klasyku pod ScummVM) nie zaglądając do solucji to będziesz "mastah pecehah".
[#3] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@recedent, post #2

Wnioskujac po tytule jakiego sie dorobie po ukonczeniu tej gry :) to bedzie pewnie "motyka i slonce" ale mimo to sprawdze, moze mnie wciagnie.
[#4] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #1

Gratuluje samozaparcia, mnie sie nie udalo nawet z solucja ukonczyc ani jednej :)
Ale nad Monkey Island stracilem kupe czasu.
[#5] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@selur, post #4

Mokey Island mnie za cholere nie wciagnela - jakos tak...

Duzo czasu to mi zeszlo na Gabriel Knight: Sins of the Fathers (ale to PC) - ta gra mnie doslownie powalila :) ale musialem skorzystac z solucji -padlem na znakach na cmentarzu.

Tak samo Dark Seed - drugiego dnia nie odebralem paczki od listonosza i "po ptokach"
Dark Seed 2 gralem na PC ale nie wiem z jakiej durnej przyczyny nie robilem sejwow i szedlem za jednym podejsciem. Gdy bylem juz dosc dalejo to mnie zabilo cos gdzies tam - wiecej juz w te gre nie zagralem he

Hook, jesli sie nie myle mial zepsutego kraka i cos bylo z kubkami nie tak wiec tez poddalem.
[#6] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #5

Szanuję za Teenagenta - w te wakacje próbowałem i wymiękłem - trochę paranoicznie paradoksalne zagadki tam były.
Ale wg mnie najtrudniejszy PnC to Książe i Tchórz? Mało w sumie przeszedłem takich gier, kilka podołałem, ale większość i tak z solucją. Także podziwiam naprawdę.
[#7] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@WojT_GL, post #6

Nie pamietam juz dokladnie jak "kosmiczne" zagatki mial Teenagent (a pewnie bylo tak jak mowisz) ale wiem , ze rywalizowalem z kolesiem z bloku obok, no i chcialem wygrac oczywiscie :)

a o "Książę i Tchórz" to nie slyszalem...

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 16:01:07 przez peceha
[#8] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #1

czy "cruise for the corpse" mona wogole ukkonczyc bez opisu??? wydaje mi sie ze nie...


A dlaczego nie? To jest trochę podobnie jak "Colonel's Bequest".
[#9] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@mailman, post #8

Nie znalem tej gry ale juz widze, ze to nie dla mnie - tam trzeba wpisywac komendy.

Do Cruise For The Corpse podchodzilem dawno temu ale zawsze konczylo sie to fiaskiem, i wczoraj sobie o niej przypomnialem. Tam chyba uplywa czas niezaleznie od moich poczynan dlatego zapamietalem te gre jako trudna.
Mam juz ja na kompie - chyba dopisze do listy oczekujacych
[#10] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #9

Na pewno nie jest na jedno posiedzenie, bo trzeba robić notatki odnośnie wydarzeń i czasu.
[#11] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #1

Nie dam sobie ręki uciąć, ale wydaje mi się, że Goblins 3 przeszedłem całe bez opisu, przeszedłbym też Eksperyment Delfin, gdyby nie to, że jedna z kluczowych informacji, czyli data, była napisana czerwonymi literami, co przez artefakty sygnału composite było nieczytelne na moim TV.
[#12] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@mailman, post #10

Wlasnie mnie zacheciles do tej gry.

@sanjyuubi
Golbinsow nie skonczylem - gralem w 1 i 2 ale nie skonczylem zadnej
Eksperyment Delfin nie znam ale sam bym tak latwo nie poddal, hehe
[#13] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #12

To ja polecę jeszcze The Curse of Monkey Island (powinno ruszyć pod ScummVM) - gra jest bardzo dobra, zarówno graficznie, muzycznie jak i grywalnościowo. Mi przypadła do gustu dużo bardziej niż TSoMI1 i 2. No i masz dwa "poziomy trudności" do wyboru.
[#14] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@recedent, post #13

Mnie taka grafika wlasnie nie podchodzi, psuje nastroj, ze tak powiem - co oczywiscie nie przekresla gry a jedynie przesuwa date premiery na moim komputerze :)

ale..
patrzac na YT to wyglada sympatycznie, kurcze..

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 12:31:30 przez peceha
[#15] Re: Gry point&click ukonczone bez pomocy "z zewnatrz"

@peceha, post #14

Polecam Nippon Safes Inc. dobry szpil z 3 grywalnymi postaciami OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem