[#1] Czy ktoś pamięta takie gry?
Ostatnio na jednym radiu rozmawiałem z kolegę dawnym amigowcem - twórcą grafiki do jednej z amigowych gier wydanych w PL. Przypomniałem mu , ze powstała gra typu 3D i do tego chodząca na A500 (podobnie jak "Za żelazną bramą") i do tego działająca w palecie HAM6. Nie pamietałam tylko tytułu: Zna ktoś?

Były też inne gry używające np trybu Lores Laced lub nawet wyższych miast standardowego 320x256 32 kol. Jeśli ktoś pamięta jakieś tytuły bardzo proszę o wpisy pod spodem.
[#2] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #1

Może zdzisław bohater galaktyki. Tylko nie wiem czy to można było nazwać grą bo to krótkie było.
[#3] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #1

Skarb Templariuszy ?
Miasto Śmierci



Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 16:39:02 przez Dorian3d
[#4] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #1

HAM6 i 3D na A500? To Ubek
[#5] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #1

.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 16:52:15 przez juen
[#6] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #2

A, Amiga 500. Zdzisiek chyba na AGA tylko działa.
[#7] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #6

Kurcze chyba macie racje to był nie HAM a HAM8.

A pamiętacie lub istnieje jakaś kompletna lista gier Wolf3D podobnych działających na niedopalonej A500 / 600 2MB?

z góry dzięki.
[#8] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #7

W sensie na gołej A500 czy chociaż z 1 MB?
[#9] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #7

Na Lemons Amiga jest zaawansowana wyszukiwarka gier, ale amigowe "doomy" to sama kashanka

Jedyna nadzieja to śledzić postępy tego faceta:
[#10] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #7

Może "Cytadela" ?
[#11] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #9

Śmiem stwierdzić, że to coś co pokazałeś nie przebije tej gry z 1996 roku.


Lub tej.
[#12] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #11

Czytaj wątek ze zrozumieniem, tu jest mowa o grze na A500/A600, a nie o tych co potrzebowały kilkukrotnie droższej Amigi.
[#13] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #11

A ruszą te gry na A500 z 1MB ? Śmiem twierdzić, że nie.
Tak na marginesie to w tej dolnej to gdzie jest dzierżona broń ?
[#14] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #13

ale amigowe "doomy" to sama kashanka

Nic nie wspomniałeś o Amidze 500. Jesteś nieprecyzyjny.
[#15] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #13

No nie ma broni, ale po co ma być, żeby zasłaniać fajną grafikę:)?
[#16] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #14

A czytałeś pierwszy post autora wątku ?
[#17] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@fazior, post #15

Tak, czasami brak widocznej broni jest na plus hihi.
[#18] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #17

Tak sobie można żartobliwie tłumaczyć niedobory/braki, ale nie zmienia to oczywistego faktu, że rozgrywka traci na atrakcyjności. Wyobrażacie sobie Dooma czy Quake w którym strzela się kolorowymi kulkami ? :)
Lista amigowych kashan 3D ma więcej takich pozycji bez widoku broni z której się naparza wrogów. Poza Breathless, to nie ma tego elementu w Cytadeli, chyba w pierwszym Gloomie też nie ma, ani w Za Żelazną Bramą. Ciekawe dlaczego ? Kilka FPS więcej czy jak ? :)
[#19] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #18

Poniekąd te z pozoru braki w niektórych grach wychodzą na plus. W grze Alien Breed 3D II The Killing Ground bronie są widoczne i w tej grze akurat minusem byłoby gdyby były niewidoczne.
[#20] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #18

To nie jest żartobliwe tłumaczenie, jestem wielkim fanem Breathless, raz na parę lat sobie przechodzę całość. Żałuję tylko że nie spełniła się zapowiedź z outrowego obrazka "to be continued…".
[#21] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@fazior, post #20

Żałuję tylko że nie spełniła się zapowiedź z outrowego obrazka "to be continued…".


Witaj w klubie marzycieli
[#22] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@fazior, post #20

Mnie Breathless nie podszedł. Napaliłem się na tę grę po recenzji w ŚGK, a dedykacja dla autorów gry dla Jaya Minera autentycznie mnie wzruszyła. Mogłem się chwalić pośród znajomych pececiarzy, że Amiga ma lepszą grę niż ich Doom choć na żywo nie mogłem jej odpalić na swojej Amidze 500. Dopiero po kilku latach pod emulatorem uruchomiłem i... przyszło srogie rozczarowanie. Grywalność bardzo słaba, przeciwnicy ruszają się jak paralitycy bez składu i ładu i ginie się bardzo szybko. W dodatku ten nieszczęsny brak widoku dzierżonej spluwy dopełnił czaru goryczy. Z amigowych "doomów" to przeszedłem tylko pierwszego AB3D, ale niestety nijak się ma do Dooma z 1993.
Killing Grounds też pograłem i choć technicznie to jest absolutny majstersztyk, to grywalność też taka sobie. Montonny, powtrzające się tekstury, słabe potworki.. w ogóle te Alien Breedy w 3D to mają tylko zbieżną nazwę i trochę efektów dźwiękowych ze strzelankami 2D.
[#23] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #22

De facto Doom to nie jest gra 3D.
[#24] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #23

Nie ma to najmniejszego znaczenia. Doom stanowi kamień milowy w grach FPS, niezależnie czy to prawdziwe 3D czy udawane.
[#25] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@ingenic, post #24

Słuchajcie , powiem Wam o co kaman.... w tym i drugim temacie o piłkach nożnych. mam pomysł na pewien kanał, nie wiem czy to będzie YT czy coś innego czy stronka. Kiedyś już robiłem tu projekt AmiTV i AmiPUB - pierwsze to taka TV amigowa , drugie wideo czat room. Niestety miałem wrażenie , że spotkało sie to z mizernym zainteresowaniem, szczególnie wielu było narzekających po co cos takiego skoro nie działa na Amidze (jakbym to ja pisał przeglądarki nie dające kompletnie opcji tego typu) - trochę mnie zniechęciło. Ale znowu ssie mnie na coś społecznościowego , ale tym razem chce zrobić to bardziej aktywnie by było więcej live lub spotkań live. Ważne by była jakaś grupka podzielająca zainteresowania ktore tym razem podzile na bloki tematyczna, np. piłki nożne, nie tylko amiga bo np. emulator ZX itd. gru 3D... Co się tylko da na retro sprzęcie (również moim laptopie Compaq Aero 486 sx 33) , czy takich cudach jak nokia Communicator 9210, 9300 lub Motorola A925 (grał ktoś np. w Staregic Assault pod symbian UIQ - toć jak Dune 2) - muszę tylko wymleć jak z tych dziwnych dzis urządzeń puścić stream. Tym razem nie będę się patrzeć na opinie innych , tylko doprowadze projekt do realizacji jako swoje hobby na rzecz retro wspomnień. Oczywiście wszelkie techniczne i rzeczowe uwagi potraktuję z wdzięcznością , czy podpowiedzi. Tyle ode mnie, biorę się do roboty by obczaić co się da a co nie....

Pozdrawiam i dużo zdrówka życzy
Xtro
[#26] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #25

Jak będzie wszystkiego po trochu to zwiastuję niewypał. Chyba że masz oryginalny pomysł na jakąś nową formułę. Jednak nawet gdy nie będziesz mieć widowni, zainteresowania (oprócz kilku stałych fanatyków) to w ramach swojego hobby się nie zniechęcaj. Powodzenia.
[#27] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #26

Pewnie masz rację, będę modyfikował w locie :)

A czy pamięta ktoś jakieś gry na Ami (najlepiej A600 2 MB) w "nietypowych dla gier" trybach Hires , Lores Laced lub Hires Laced.

Ba może super hires???

Albo jakiś soft na obecny w ustawieniach w WB 1.3 tryb bodaj A2024 o ile pamiętam (dedykowany pod jakis monitor CAD czy coś).

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 16:35:05 przez xtro
[#28] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #27

W HiResie to chodziły np. produkcje Frey United: PSV Eindhoven i Santa Monica FS.
W HiRes Laced chodził Napalm, Evil's Doom jak również Big Red Adventure.
[#29] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@xtro, post #27

Obadaj ten link
hires
[#30] Re: Czy ktoś pamięta takie gry?

@amikoksu, post #29

Nie wszystko tutaj jest a niektóre gry mają np w Hi-res tylko menu

Na EAB jest wątek o grach w wyższej rozdzielczości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem