[#1] Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom
Wygląda sweet.
Pytanie, czy któryś z amiportów Dooma to ogarnie ?

link
Features

* All 16 maps from the original game converted and adapted. The maps have generally been given additional monsters, tweaked item placement and even some extra shortcuts and surprises, but they are also still close the originals, for better or worse in some cases.

* New textures and visual effects have been added. Dynamic lighting is used on many objects and some areas of the maps now have coloured lighting where appropriate. Additional textures have been added to denote teleporters, and doors that require switches to open (very handy on MAP11!)

* New HUD, designed not to take up most of the screen this time! It now fits into a familiar Doom status bar format, or a fullscreen HUD if you prefer maximum viewage potential.

* All 5 weapons from the original game, including new redrawn graphics and visual effects - also an additional one that didn't make it into the original game, the knife, for when you're out of ammo or you just feel like getting stabby. You can also switch back to the old weapon graphics if you're a fan of the hugest pixels!

* Body Armor and map terminal powerups have been added. Body armor absorbs damage like normal (at a rate of 40%, in-between the Doom blue and green armours.) The map terminals reveal the full automap when activated.

* All the original aliens are present and are angrier than ever. Many of them now have diagonal angle views (the original game only had side, front and back,) some now have death animations where they didn't before, and some have been completely overhauled graphically. The two boss enemies are also back, now with new mechanics! Look out for those in MAP08 and MAP16.

* A few music tracks made by me, remixed from music originally made for the game but was missing in some versions. Also lots of additional sound effects added, some of which I'm actually legally allowed to use!


[#2] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@twardy, post #1

Gram już od pewnego czasu, ale nie wiem czy któryś port Dooma nawet na NG to obsługuje.
Wkrótce powinien pojawić się.... Breathless.

[#3] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@waldiamiga, post #2

Wszystko wygląda fajnie OK

Widzę, że w tym Breathless jest "gun" z AB3D (bo w oryginale w ogóle broni nie było widać) ok, racja
[#4] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@waldiamiga, post #2

Jest jeszcze zGloom https://forum.zdoom.org/viewtopic.php?f=12&t=67283, który z tego całego towarzystwa wydaje mi się najciekawszy i jak zostanie dokończony to chętnie zagram dla przypomnienia. Gloom dla mnie był jedyną z tych amigowych gier 3D, która dostarczała frajdę na solidnym poziomie i chyba przeszedłem go do końca. Breathless na drugim miejscu, ale po pewnym czasie przyjemność z całkiem niezłej grafiki zabijała nuda.
Natomiast port AB3D to dla mnie jest czysta ciekawostka. Tzn. fajnie, że ktoś to zrobił w ramach hobby, ale ta przeróbka jednocześnie zdradza jak słaba to była gra. Projekt pierwszego poziomu to abstrakcja
[#5] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@waldiamiga, post #2

Na amigowym porcie ZDooma nie zadziala ?

http://m68k.aminet.net/package/game/shoot/ZDOOM_RTG
[#6] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@nogorg, post #4

No Gloom to miał klimat :)
[#7] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@waldiamiga, post #2

Breathless, cudowna gra, złamałem palca gdy uciekając od kolorowej kulki lecącej w moją stronę poleciałem z krzesłem tak do tyłu, że podłożyłem kciuka pod upadające krzesło, 97 rok, 4% utraty zdrowia i gips na pare tygodni :)

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 00:09:26 przez michal_zukowski
[#8] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@michal_zukowski, post #7

toz to amigowy horror a nie przyjemnosc
[#9] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@michal_zukowski, post #7

A w karcie rozpoznania jak wpisali? "Pacjent przewrócił się na krześle uciekając przed kolorową kulką"?
[#10] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@michal_zukowski, post #7

OK
[#11] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@nogorg, post #4

Alien Breed 3D-II nie jest słabą grą.

Proszę poczytaj sobie instrukcję do edytora poziomów. Szczególnie:

HOW2CreateGoodLevels

Grałeś w TKG? Poziomy ma zróżnicowane i ciekawe.

http://aminet.net/package/game/edit/TKG-Patch

Mam nawet oryginał tej gry.
[#12] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@michal_zukowski, post #7

[#13] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@Hexmage960, post #11

stopa
[#14] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@Hexmage960, post #11

Wszystkie amigowe "doomowce" to crapy.
[#15] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@Hexmage960, post #11

Alien Breed 3D-II nie jest słabą grą.

Alien Breed 3D-II jest de facto najbardziej zaawansowaną grą FPP na Amigę. Według mnie to najlepsza gra tego rodzaju. Nie biorę pod uwagę portów.

Mam nawet oryginał tej gry.

Gratuluję. To prawdziwy amigowy rodzynek.
[#16] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@amikoksu, post #15

Zaawansowana nie znaczy grywalna.
[#17] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@michal_zukowski, post #7

Breathless, cudowna gra

Tak, Breathless to świetna gra! Dla mnie równie bardzo grywalna na równi z Alien Breed 3D-II. Dwa amigowe hity FPP.

Czy z palcem już jest ok?
[#18] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@michal_zukowski, post #7

podłożyłem kciuka pod upadające krzesło, 97 rok, 4% utraty zdrowia i gips na pare tygodni


4% utraty zdrowia to pikuś,
gorzej, że utrata jednego przeciwstawnego kciuka
to 50% utraty przynależności do gatunku człowiekowatych szeroki uśmiech
[#19] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@rePeter, post #18

Człowiekowate to rodzina, nie gatunek. A tak w ogóle to dawno było i kciuk na pewno już się ładnie wygoił. Czas leczy rany.
[#20] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@recedent, post #19

Człowiekowate to rodzina, nie gatunek.


ale już cżłowiek to gatunek należący do człowiekowatych, w związku z czym sformułowanie przedpiścy jest poprawne. W analogiczny sposób można napisać "rodzina Polaków", mimo że Polacy nie są jedną rodziną, tylko narodem.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 14:31:20 przez snajper
[#21] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@snajper, post #20

No to chyba bracie coś żeś w życiu przegapił, a może już pamięć płata figle...
https://youtu.be/SHtsOzkxCDo?t=15

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 14:58:59 przez amikoksu
[#22] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@amikoksu, post #21

ale zajrzałem i pierwszy koment: "Niestety żeby tak było w rzeczywistości ale to tylko piosenka "
piosenka jako akt twórczy nie musi mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Tym bardziej disco z pola. BTW definicja disco z pola z wiki mówi:
Ścieżką wokalną piosenek tworzonych wyłącznie w języku polskim są najczęściej melodramatyczne teksty o nieszczęśliwej miłości lub teksty o charakterze rubasznym, a także często teksty o charakterze żartobliwym i wakacyjnym.


czy może jednak to powyższe traktuje o nieszczęśliwej miłości, ma charakter rubaszny lub wakacyjny?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 16:16:26 przez snajper
[#23] Re: Re-make Alien Breed 3d na eniginie GZDoom

@snajper, post #22

Ludzie różne rzeczy piszą i mówią. Grunt to pozytywne nastawienie. Weź amiśke pod pachę i zabaluj z nią całą noc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem