[#1] Unofficial CD32 Ports
Jest sobie taka stronka, jak w tytule wątku. Zgodnie z tym powinien tam być także Slam Tilt ale wydaje się że został usunięty czy coś. Czy ktoś z Was zdążył może pobrać i może się podzielić obrazem?
[#2] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #1

priv
[#3] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #1

Fajna stronka. Dlaczego usunęli Slam Tilta?
[#4] Re: Unofficial CD32 Ports

@Duracel, post #3

Sam chciałbym wiedzieć. Na EAB w wątku o tym było dużo wiecej tytułów.
[#5] Re: Unofficial CD32 Ports

@Duracel, post #3

Gdyż:
31.05.2017
Due to infringement claims on some CD32.co.uk releases, the blog's Mega account has been suspended, and as such every single release is offline. Such an outcome was disappointing but not particularly surprising due to the nature of projects like this.

I think it might be a good opportunity to start over with patched and enhanced re-releases, and maybe the occasional new one, possibly each Saturday. I don't intend to re-release every project (certainly not the ones that triggered takedown notices!) but the more popular and substantial ones will receive a re-release.

It's kind of sad but kind of exciting too - and I look forward to the future of the blog.
[#6] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #5

Jest na Grandisie.
[#7] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #4

Poszlo po wypaleniu ?
[#8] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #7

Dopiero będę wypalał. Wstałem właśnie po nocce a muszę jeszcze kupić płyty bo wczoraj wypaliłem resztę. Nagrałem z tej strony Heart of the Alien i Inherit. Idą bez problemu. Pozostałe puszczałem pod WinUAE i też chodzą. Kupię płyty to wypale resztę.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:36:37 przez nostrum666
[#9] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #8

Właśnie sprawdziłem (pod WinUAE) też Slam Tilt`a i chodzi ale wiesza się jak dam pamięć FAST. Z samym CHIP chodzi. Zobaczymy jak to będzie na CD32.
[#10] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #9

Dzisiaj wypaliłem Sobie wszystko co było na tej stronie i wszystko chodzi pięknie jak ta lala. Jedynie Time Gal nie chce mi się wgrać ale to chyba będzie wina lasera, bo mieli i mieli i nie może wczytać. Przy okazji przeszedłem Moonstone`a, jedna z moich ulubionych gier ale pierwszy raz przeszedłem ją na CD32 za pomocą pada
Ogólnie rzecz biorąc polecam.
[#11] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #10

Jedynie Time Gal nie chce mi się wgrać


Jeśli TimeGal masz w wersji ECS to może być kwestia lasera.
Jeśli masz wersję AGA to napęd CD32 jest za wolny dla tej wersji ok, racja
[#12] Re: Unofficial CD32 Ports

@BULI, post #11

Według strony wymaga OCS czyli może być wina lasera a może zbyt duża prędkość wypalania. Niestety nie mam jak wypalić wolniej niż x16.
[#13] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #12

To może być przyczyną.
3 rzeczy mają wplyw, płyta, kondycja lasera i prędkość nagrywania.
[#14] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #13

Do nagrywania używam płyt SONY, sprawdzone i dobre, laser raczej jeszcze daje radę, ogólnie nie mam z nim problemów, czasami coś tam przymuli ale to raczej wina właśnie prędkości nagrywania. Mam starego laptopa, na którym mogę nagrywać z prędkością X8 ale jest to loteria z racji tego że ten napęd ma humory i bywa tak że zamiast wypalić płytę po prostu ja psuje, dlatego już go nie używam. Inna sprawa że płyty, które udało mi się swojego czasu na nim wypalić wcale nie chodziły lepiej niż te wypalane na kompie z prędkością x24. Planuje tak czy inaczej zakupić laser do CD32 i wtedy się zobaczy czy będzie lepiej czy nie. W razie czego będzie na zapas.
[#15] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #14

Ciężko trafić oryginał, a podróbki pozostawiają do życzenia.
[#16] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #15

To chyba jest oryginał.
[#17] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #16

Tak, kiedyś mieli pełny mechanizm.
[#18] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #17

Kupowałeś może tam?
Wogole czy ktoś wie może jaka jest różnica pomiędzy KSS-210A a KSS-210B? Wiem że w CD32 był montowany 210A ale u mnie siedzi 210B, nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał czy tak było fabrycznie.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 09:31:29 przez nostrum666
[#19] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #18

Tak kupowałem z całym mechanizmem bo stary laser zmielił mi zębatki.
Jaka różnica jest między A i B to nie wiem ale z tego co pamiętam to są zgodne.
Ten konkretny który ja od nich kupiłem to kss 212 i tez jest w 100% kompatybilny.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 09:56:59 przez mikecios
[#20] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #19

W sumie to i u mnie zdarza się że zębatki zagrają ale rzadko, z reguły jak coś się wczytuje z samego krańca płyty.
[#21] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #20

Ja też kupowałem tam cały mechanizm bo ktoś u mnie chyba stanął i oska od talerzyka sie wykrzywiła i było bicie. pozatym obudowa połamana
.Ja wsadziłem Tf328 i kartę CF. Wczoraj nawet grałem sobie slamtilta
[#22] Re: Unofficial CD32 Ports

@nekroskop, post #21

Taa TF z CF bądź SD w CD32 to super sprawa :)

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 17:17:20 przez RokiS
[#23] Re: Unofficial CD32 Ports

@RokiS, post #22

Mam i ja mechanizm z laserem oraz sam laser na zapasOK, też kupiłem w impelu. Mechanizmów już nie będą mieć.
[#24] Re: Unofficial CD32 Ports

@RokiS, post #22

A co to jest TF?
[#25] Re: Unofficial CD32 Ports

@ZbyniuR, post #24

TerribleFire...
[#26] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #16

Laser zamówiony. Teraz czekam na przesyłkę i można wymieniać. Zamówiłem 210A choć jak pisałem obecnie mam 210B, mam nadzieję że będzie ok.
[#27] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #26

Dzisiaj odebrałem laser. Pełen entuzjazmu zabrałem się za wymianę. Wszystko poszło OK, włączam a tu nic... Słyszę jak oko lasera pracuje próbując coś czytać ale nic poza tym, tylko "cyk, cyk, cyk" i tak w kółko a płyta się nawet nie zakręci. O co chodzi? Ktoś może coś doradzić?
[#28] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #27

Zworka technologiczna zdjeta lutownica ?
[#29] Re: Unofficial CD32 Ports

@mikecios, post #28

Tak, zdjęta.
[#30] Re: Unofficial CD32 Ports

@nostrum666, post #29

Jak nie zakręci to pewnie zbyt mała moc.
Ale najpierw- sprawdź czy po naciśnięciu czujnika widzić w oczku promień.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem