[#1] Chicken Coop
Nowa gra
[#2] Re: Zapowiedzi nowych gier
Skończyłem. Grę można pobrać stąd - http://aminet.net/game/jump/ChickenCoop.lha



[#3] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

A tutaj jest mały gameplay, fajnie się gra:
[#4] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #3

Fajnie, fajnie, ciekawa gra :) dwa pytania:

- czy dzwięki są z Wormsow?
- czy po wyjsciu nowej wesji enginu redpill, bedziesz updatowal exe ? Dziś wyszła wersja ze sporymi zmianami jeśli chodzi o płynność:

v0.7.17
-The frame control system has been redone, now it is faster and smoother.
-In Audio screen, after playing a sound the duration in seconds of the sound
is displayed.
-FIX: After deleting an object in the level, there was a freeze.
-FIX: games using sound effect were suffering slowdowns
[#5] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4

Świetnie i szybko Czorny. Na filmie chyba wyszedł bug z życiami?:)
[#6] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #4

Prawie wszystkie dźwięki nagrałem sam. Dokładnie mówiąc to byłem ja, moja żona i dzieci. Jakieś 3 czy cztery sample są z freesound.org. Nie widzę problemu żeby to wyekaportowac z nowego Redpilla. Jak będę miał chwile to sprawdzę temat.
[#7] Re: Zapowiedzi nowych gier

@juen, post #5

Dzięki. Podpowiedź dokładnie o co chodzi z życiami.
[#8] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #6

super, jeszcze ta grafika. Marzy mi się druga część Magazyniera w takiej właśnie oprawie!
[#9] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #7

A ja bym proponował poprawioną wersję (jeżeli będzie) wrzucić do tematu "Nowe Gry" a nie zapowiedzi...
[#10] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #6

OK, to gratulacje, dzwieki sa super, dlatego ze brzmia tak pro, myslalem ze z Wormsow wziales !
[#11] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #6

Za kilka dni obada to moj smyk. Cos czuje, ze mu przypadnie do gustu... teraz bedzie rysowal liski zamiast zab szeroki uśmiech
[#12] Re: Zapowiedzi nowych gier

@arturB, post #11

Dla najmłodszych jest tryb gdzie jest 100 żyć więc każdy powinien dać radę :)
[#13] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #12

Wygląda super, gratulacje! =)

@Tfardy: i co, nie tęsknisz za RKGDCompo? ;)
[#14] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sachy, post #13

Zapijam właśnie tęsknotę.
[#15] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

I o to chodzi!
Po prostu zrobił grę OK OK OK
[#16] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #15

No tak, ale zabawę maja tylko ci co zagrali, lub zagrają.A przy Magazynie całe forum się bawi już 2 rok.
[#17] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #16

explicite :))
[#18] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #15

Będzie w co ciupać nowwgo na Decrunch
[#19] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

Łeeee, co to za gra bez porządnego edytora poziomów z GUI współpracującym z systemem. Lipa po prostu, lipa. Radzę wrócić do korzeni i najpierw wydać edytor a potem grę
[#20] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

Super !
A Będzie wersja box ?
[#21] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #12

Nie wiem czy bedziesz robil jeszcze jakies poprawki, ale chociazby przy okazji kompilacji z nowym redpilem, tak na szybko:

- ESC powinien dac wybor: restart mapy, powrot do menu, wyjscie z gry
- zebranie ostatniego elementu dobrze jakby byl jeszcze jakis maly delay zamiast blyskawicznego wygaszenia ekranu
- powiekszylbym adres paypal, ktos moze sie bac, ze nie odczyta go poprawnie i nie rzuci groszem :(
[#22] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

Jakie są wymagania tej gry ?
U mnie na A600 z 2MB chip (1,6MB wolnego) nie uruchamia się pod systemem.
[#23] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TomcioPaluszek, post #22

Wydaje mi się, że potrzeba będzie minimum 020 i trochę fastu.
[#24] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

Fajna produkcja. Nie mam do czego się przyczepić, chyba tylko do braku muzyki. Jakiś wesoły chiptune bardzo by tu pasował.

Jak oceniasz RedPill? Trudno coś w nim wyklikać? Bo mi ciężko szło z obsługą tego programu.
Próbowałeś AMOSa?
[#25] Re: Zapowiedzi nowych gier

@forge, post #24

Dzięki. To był mój pierwszy kontakt z tym programem i z robieniem gry zresztą też. Więc chyba nie jest tak trudno. Prawie wszystko nauczyłem się metodą prób i błędów bo żadnych kursów po angielsku nie znalazłem. Amosa próbowałem ale chyba do programowania się nie nadaję. Będę próbował coś stworzyć jeżeli chodzi o muzyczkę przy następnym growym projekcie ale tego też nigdy wcześniej nie robiłem więc zobaczymy co z tego wyjdzie.
[#26] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #20

Jeżeli tylko się zdecyduję i wszystko się uda będziesz pierwszy który się o tym dowie :) Chociaż bardzo wątpię, że ilość chętnych byłaby > 5 :)
[#27] Re: Zapowiedzi nowych gier

@czorny, post #2

Dzisiaj zaciągam, ładnie to wygląda, gratuluję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem