[#1] Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie
zauważyłem że "Flight of the Amazon Queen" działa na Amidze 500 (512k Chip + 512k Slow) ale już pod Kickromem 2.x Amiga 500+ / 600 (1MB Chip) wywala komunikat: not enough memory, reguires 870K.

Ten problem jest też na innym Forum:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=74025

Jest jakaś możliwość ten problem ominąć bez kupowania extra Pamięci? Może coś zmienić w strartup-sequence?
[#2] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #1

A jak uruchomisz komputer bez startup-sequence (w boot menu) i uruchomisz grę z CLI?
[#3] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #1

Używaj tylko jednej stacji dyskietek (żadnego HDD)
Dodatkowe urządzenie zabierają pamiec na bufory.
Do wyciśnięcia trochę pamieci służą programy add21k, add36k, add44k.

Mozliwe że gra jest tak napisana że jeśli zauważy więcej pamięci chip, próbuje z tego wykorzystać i wgrać więcej danych do niej.
W przypadku tylko 512kb chip tych danych jest mniej i zostaje więcej miejsca na inne pliki.

Możliwe że jest programik który z chip "robi" fast dla a500 podobnie jak Fakemem dla A1200.
[#4] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@Norbert, post #3

Tak jak pisali poprzednicy sam kickstart 2.0 zabiera wiecej po odpaleni cli niz 1.3
Roznica to ok z tego co pamietam 80 kb mniej
Dodatkowe napedy jeszcze te pamiec konsumuja
[#5] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@Norbert, post #3

Jednak jest kilka takich programów i to na Aminecie.
Nie sprawdzałem ich link
[#6] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #1

Zalezy ile pamieci brakuje, wpisz c:avail po uruchomieniu Workbencha bez s-s i zobacz.
Byc moze zadziala ktores z addXXk.
Lepszy niz addXXk byl by bootblock dodajacy pamiec, ale nie wiem czy go znajdziesz.
No i mozesz zainstalowac sobie kicka 1.3 z przelacznikiem.
[#7] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@recedent, post #2

bez startup-sequence też nie działa (1MB Chip). Dziwi mnie to trochę bo gra jest 1995 roku (ECS / OCS) i jest napisane: Amiga 500/600 with 1 Megabyte of RAM.

Tylko szkoda że nie napisali: Amiga 500 with 1 Megabyte of RAM , Amiga 500+/600 with 2 Megabyte of RAM.
[#8] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #7

Pewnie z dyskietek pójdzie.
[#9] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@Don_Adan, post #6

"addXXk" nic nie dało w tym przypadku.
[#10] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #1

A ty to odpalasz z hdd, czy z dyskietki?
[#11] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #10

z dyskietki.
[#12] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #11

Ciekawe czy oryginał działa na KS2.0.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 21:00:34 przez WyciorX
[#13] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #12

.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 21:36:40 przez WyciorX
[wyróżniony] [#14] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #13

Musisz załatwić sobie programik endrun, jest na dyskietce Flashback, wrzucić na dyskietkę i zmodyfikować startup-sequence, by wyglądał tak:

patch
endrun queen

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 21:37:06 przez WyciorX
[#15] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #14

dzięki działa!!

Oryginał nie działa na KS 2.0 tylko dzięki endrun zadziałał. Jeden minusik jest nie obsługuje DF1 ale najważniejsze jest że działa na 1 MB Chip Ram
[#16] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #15

U ciebie jest ten plik patch na dyskietce? Na mojej wersji on wypluwa jakieś informacje o poprawkach związanych z 1MB Chip i coś o stacjach dysków, bez uruchomienia pliku patch u mnie gra przestaje się ładować i staje na czarnym ekranie.
[#17] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #16

Nie na oryginalnej dyskietce. Patch jest tylko w wersji hakowanej i przez to możesz grac z dwoma stacjami dysków. Ale tylko na Amidze 500 Kick 1.3. Na innych Amigach wywala zamało pamięci. Ale nie dzięki endrun.

Grę możesz LEGALNIE tutaj pobrać:

https://www.amigafuture.de/app.php/dlext/index?cat=48&sort_by=0&order=ASC&start=20
[#18] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #17

PS: tam jest też wersja oryginalna tej gry (IPF).
[#19] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #18

W tym linku, który podałeś są dwie wersje, scrackowana i oryginalna, scrackowana ma plik patch, a oryginalna nie.

W wersji oryginalnej samo dorzucenie endrun u mnie na Winuae nie pomogło (zawieszka na czarnym ekranie).

Musiałem dodatkowo dopisać na początku echo "jakiś tekst", żeby otworzył się ekran AmigaDOS

Czyli:

echo "LOADING..."
endrun queen

żeby zadziałało to na k1.3, to trzeba dorzucić polecenie echo z dyskietki WB1.3 (w KS2.0+ jest ono wbudowane)

Na scrackowanej wersji ekran AmigaDOS otwiera plik patch po prostu wypluwając tekst z informacjami.

Obrazów IPF raczej nie nagrasz sobie na dyskietki, więc musisz mieć wersję scrackowaną z patchem i zaraz po bootowaniu powinien być widoczny taki napis: "Patched for 1MB & 2 drives"
Jeśli nie, to dopisz patch przed "endrun queen".

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:02:17 przez WyciorX
[#20] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #19

Ale przecież „Flight of the Amazon Queen” działa bezproblemowo na na Amidze 500 (512k Chip + 512k Slow) i nie trzeba nic podmieniać.

Endrun zadziałał u mnie na Kickromie 2.x (Amiga 600) 1MB Chip bo bez tego wywala mi „za mało pamięci”.

Jeszcze raz „dzięki” za twoje starania.
[#21] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #20

Jesli miales druga stacje df1: sproboj ja odlaczyc w bootstartsequence lub fizycznie wypiac.
Tak jak pisalem kick 1.3 i CLI zabiera po uruchomieniu mniej pamieci jest dostepne cos ok 988kb kick 2.0 ma Shell i jest dostepne ok 878 kb
[#22] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #20

Już koledzy przecież napisali, że KS2.0 zużywa więcej pamięci, jego funkcjonalność jest bardziej rozbudowana, niż KS1.3, a jak widać ta gra wykorzystuje na styk wolnej pamięci i na KS2.0 już jej nie starcza. Zapytaj się tego, kto pisał tę grę, czemu tak jest, ja mogę tylko domniemać, że sprawdzali tę grę tylko na Amidze 500 z 1MB (mogli mieć takie założenia, że ma działać na ks1.3 1MB)) i nie byli świadomi, że może zabraknąć pamięci na wyższych KS.

O jakiej podmianie mówisz?
[#23] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #22

O tej co mi pisałeś w poście #13:

„Musisz załatwić sobie programik endrun, jest na dyskietce Flashback, wrzucić na dyskietkę i zmodyfikować startup-sequence, by wyglądał tak:

patch
endrun queen „

Działa na kickromie 2.x i gra startuje.
[#24] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #23

A, o to. To masz ten patch, czy go tam nie masz?
[#25] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #24

Mam i do tego endrun. Bez endrun nie działa.
[#26] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #25

To ok, bo myślałem, że masz tylko "endrun queen".

Czyli w sumie co robi ten patch w kwestii dwóch stacji dyskietek, czy chodzi o to, że ta gra nie działa kiedy są dwie stacje i ten programik wyłącza tą drugą?
[#27] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@WyciorX, post #26

Ten patch robi to że na Amidze Kick 1.3 (512k Chip + 512k Slow) możesz grać grę z dwoma stacjami dysków.

Na Amidze 500+ i 600 Kick 2.x (1MB chip) jest ten patch bezużyteczny bo i tak masz za mało pamięci żeby wystartować grę. A jak jednak da rade wystartować grę dzięki „Endrun” to nadal masz za mało pamięci żeby grać z dwoma stacjami dysków i musisz grac tylko z jedną stacją dysków (DF0).
[#28] Re: Na Amidze 500 działa "Flight of the Amazon Queen" a na Amidze 500 + / 600 już nie

@olafmi, post #27

Rozumiem, ktoś ewidentnie dał ciała podczas tworzenia lub może był pośpieszany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem