kategoria: Szukam gry
[#1] TORNADO instrukcja
Witam szanownych forumowiczów. Cieszę się, że dołączyłem do społeczności miłośników marki Amiga i ludzi dzięki którym te wspaniałe maszyny żyją i mają się świetnie! Panowie i Panie kłaniam się w pas:)
Swoją przygodę na forum rozpoczynam pytaniem i prośbą do posiadaczy polskiej wersji symulatora Tornado ze stajni DI. Otóż kupiłem niedawno oryginalny box z tą grą w wersji na AGA z polskiej dystrybucji MarkSoft bo takowej szukałem... i jakież było moje rozczarowanie gdy okazało się, że w komplecie nie ma polskiej wersji instrukcji. Jak się okazało trafiłem na dystrybucje z przekreślonym napisem "instrukcja w języku polskim" i się dopiero wtedy skapłem, że do wersji AGA nie wiedzieć czemu dystrybutorowi już się polskiego tłumaczenia tej wypaśnej instrukcji dorzucić już nie chciało:( Różnica tylko w tym przekreślonym napisie na który nie zwróciłem uwagi ale tak jest faktycznie. Czy ktoś z Was byłby tak uprzejmy i w jakiejkolwiek formie udostępnił mi ten polski manual? Jestem nawet gotów sobie całe te kilkaset stron przepisać, zeskanować lub odkupić jak komuś niekoniecznie potrzebny. Pisałem do MarkSoftu w tej sprawie. Odpowiedzieli, że poszukają w archiwum czy nie ma tego w jakiejś elektronicznej wersji. Jak nie znajdą to nie odpiszą i to będzie oznaczać, że to źródło odpada. No i nie odpisali. Cała nadzieja w Was.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
[#2] Re: TORNADO instrukcja

@egdar72, post #1

Niby 72, a nie wie że klawiszologię w symulatorach to sie obczajało samemu ?
[#3] Re: TORNADO instrukcja

@egdar72, post #1

Tak przy okazji komuś ta gierka chodziła płynnie? U mnie na 060 skacze na ok 10 fps.
[#4] Re: TORNADO instrukcja

@ingenic, post #2

Od 86 roku gdy dostałem pierwsze atari a jakże by inaczej obczajało się samemu bo przez lata o czymś takim jak instrukcja do bardziej rozbudowanych gierc nikt nawet nie śnił - radziliśmy sobie:). Instrukcja do Tornado to nie tylko klawiszologia ale masa ciekawych informacji i porad przydatnych w rozgrywce. Ponad 300 stron. Dziś się już takich nie robi:( Można tłumaczyć ale dużo tego i w dodatku terminologia lotnicza. Szukam cierpliwie albo samej instrukcji albo jeszcze raz całej gry w komplecie.
Gdyby ktoś zechciał dać info to podaje również maila mikrotik@wp.pl
[#5] Re: TORNADO instrukcja

@egdar72, post #4

Watpie, zeby istniala polska instrukcja do tej gry na Amige. Szczegolnie jesli oryginal ma okolo 300 stron, to by za duzo kosztowalo jej przetlumaczenie na jezyk polski i wydrukowanie, zeby to bylo oplacalne dla MarkSoftu w czasach duzego piratowania oprogramowania. Podejrzewam, ze do polskiej wersji PC-towej tez jej nie dodawali, z tych samych powodow. Ale mozesz poszukac, moze szanse beda wiecej niz 1%. Ogolnie w sieci jest info o manualu w wersji angielskiej, niemieckiej i francuskiej.
[#6] Re: TORNADO instrukcja

@Don_Adan, post #5

W sieci jest wersja angielska w formacie PDF. Mozesz sprobowac ja przetlumaczyc jakims Google.
[#7] Re: TORNADO instrukcja

@Don_Adan, post #5

Proszę bardzo.
https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2F9.allegroimg.com%2Fs1024%2F0cafa5%2F963b59bc44f893dc0680084c08e9&imgrefurl=https%3A%2F%2Farchiwum.allegro.pl%2Foferta%2Ftornado-oryginalna-gra-amiga-i7384211446.html&tbnid=-Ed9g0k2UrefRM&vet=10CE8QMyiIAWoXChMIuLuXgsWb7AIVAAAAAB0AAAAAEAI..i&docid=QBwqGL31sLtmSM&w=1024&h=576&itg=1&q=tornado%20amiga&client=opera&ved=0CE8QMyiIAWoXChMIuLuXgsWb7AIVAAAAAB0AAAAAEAI
[#8] Re: TORNADO instrukcja

@egdar72, post #4

przez lata o czymś takim jak instrukcja do bardziej rozbudowanych gier nikt nawet nie śnił - radziliśmy sobie :)

I nadal można sobie radzić samemu np. tak: link

Sporo da się zrozumieć.
[#9] Re: TORNADO instrukcja

@Don_Adan, post #5

Sorry za gigant link. Jak widać jest i to nawet na kredowym papierze:) Po prostu trzeba upolować tyle tylko, że to gra z 93 roku i nie ma tego już za wiele. Dlatego tu zapytałem bo może ktoś z Was to ma i się jakoś dogadamy.
[#10] Re: TORNADO instrukcja

@AmiClassic, post #8

Owszem da się ale wolałbym iść na łatwizne i popytać może ktoś ma. Chętnie zapłace za użyczenie lub odsprzedanie.
[#11] Re: TORNADO instrukcja

@egdar72, post #7

No to sie mylilem.
[#12] Re: TORNADO instrukcja

@egdar72, post #10

no moja wersja Tornado tez jest bez wkladki PL
jest gruba kniga z obszernym zarysem historycznym i technika pilotazu
[#13] Re: TORNADO instrukcja

@Don_Adan, post #5

wiesz co z tego co pamiętam (jak przez mgłę) to miałem do mojej wersji instrukcje - pamiętam opis trybów bombardowania np. "pod górkę" albo poradnik jak planować misje itp ale grało się hmmm ciężko
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem