kategoria: Szukam gry
[#1] Abuse
Czy jest gdzieś dostępna wersja gry Abuse, która działa z amigowym portem z Aminetu? Powinna to być wersja 2.0.
[#2] Re: Abuse

@PopoCop, post #1

Ja mam oryginał na cd
[#3] Re: Abuse

@PopoCop, post #1

👉 👉 http://abuse.zoy.org/wiki/download 👈👈

na dole masz linki, abuse-data-2.00.tar.gz to są pliki danych z pełnej wersji 2.0. Teoretycznie powinno działać, u mnie wykrzacza się podczas ładowania abuse.lsp (konkretnie gdzieś między ant.lsp a people.lsp):


- zarówno pod WinUAE, jak i na wompierzu.
[#4] Re: Abuse

@PopoCop, post #1

o ile pamietam mozna tez grac na macosie pod SS/Fusionem
[#5] Re: Abuse

@snajper, post #3

Napisz do autorów
[#6] Re: Abuse

@PopoCop, post #1

Właśnie przeglądałem EAB, w Zone jest demowersja Abuse puszczona przez Zippera. Wiem że to nie full, ale...
[#7] Re: Abuse

@michal_zukowski, post #4

a no tak. Najciemniej pod latarnią. Człowiek nawet nie wie, jakie gry ma na swojej Amidze.



Eh, ten Gunnar to jest jednak gościu.

Nikt nie zrobił dla Amigi tyle dobrego, co Gunnar. Niestety jest to osobistość przez wiele zawistników deprecjonowana.
[#8] Re: Abuse

@snajper, post #3

Zwieksz stos do 100000 albo i miliona, skoro to port z Unixa.
[#9] Re: Abuse

@Don_Adan, post #8

Abuse na 68k wymaga ixemul w wersji 48.x , na 63.x nie pójdzie.
[#10] Re: Abuse

@Artur Jarosik, post #9

Jak bardzo zjebany musi być 63.x skoro nie jest kompatybilny z najbardziej popularną wersją?
[#11] Re: Abuse

@michal_zukowski, post #10

Ogólnie działa lepiej ale dlaczego nie jest kompatybilny to nie wiem.
Zresztą dawno już go nie używam.
[#12] Re: Abuse

@snajper, post #3

Wypróbowałem tą wersję i działa, ale tylko na pierwszym poziomie. Ładowanie drugiego poziomu kończy się błędem "block corrupted" czy coś w tym stylu.

A ta wersja, o której pisałem na początku okazała się wersją 2.0, ale w menu, po najechaniu na dowolną ikonę z opcjami pokazywał się w rogu ekranu napis "missing language". Po kliknięciu w start gry poziom się ładował, ale zaraz pokazywało się okienko z informacją, że nie można ustalić pozycji gracza, czy jakoś tak i można było tylko wyjść do WB.
[#13] Re: Abuse

@PopoCop, post #12

Dzisiaj wieczorem ci prześlę swoją wersję Abuse w którą grałem na swoim poprzednim klasyku. Nie wiem czy działa dobrze cała, ale przeszedłem w niej kilka czy kilkanaście poziomów i wszystko działało.
[#14] Re: Abuse

@Solo Kazuki, post #13

A ile miejsca powinien zajmować katalog data dla wersji shareware? Ja trzymam w X1000 sporo rzeczy, których używałem jeszcze w czasach A1200, bo zawsze mam w zwyczaju że jak zmieniam HDD czy komputer, to kopiuję wszysto ze starego dysku na nowy. Tak że mam jakąś wersję, w ktorą grałem w Abuse 20 lat temu na A1200, z portu, który najpewniej ukazał się jeszcze na plytce ACSu.

Nie pamiętam skąd zdobyłem wtedy dane, możliwe że jest to wersja shareware, ale coś mi się mocno wydaje że to jednak wersja full. Mimo że w readme czytam że to Abuse 2.0, to katalog data zajmuje mi 17.2MB, podczas gdy katalog data po ropakowaniu z tego oficjalnego linka zajmuje 21MB.

Dodam że pod najnowszą wersją Abuse dla AmigaOS 4, ta stara wersja z klasyka nie działa i musiałem pobrać wersję z oficjalnego linka. Ale być może w przypadku ostatniej wersji dla 68k, jest dokładnie odwrotnie. W każdym bądź razie z całą pewnością działało to u mnie 20 lat temu na A1200 na 040 33MHz z grafiką BVision pod kontrolą AmigaOS 3.9.

Tak że jeśli wersja od Solo Kazuki nie zadziała, to napisz do mnie na priv.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem