[#1] Lemonamiga.com nie działa
Witam serdecznie! Mój pierwszy temat i mam nadzieję, że dobrą kategorię dobrałem. Mam problem z otwarciem świetnej strony lemonamiga.com z całą masą screen'ów z gier i odnośnikami. Dodam, że z niej często korzystam. Ktoś wie, bo kilka dni temu jeszcze działała - dziś już nie. Chyba nikt nie pisał o tym problemie. Pozdrawiam.
[#2] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #1

"We hope the site is back tomorrow. " super OK!
[#3] Re: Lemonamiga.com nie działa

@selur, post #2

właśnie wyczytałem na fanpage lemonamiga, że strona ma zmienić się w nowy styl HTML5, nie wiem ile w tym prawdy, ale mam nadzieję, że jednak tak nie będzie, strona działa nawet pod AmigaOS. Zobaczymy jutro.
[#4] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #1

Strona miała włamanie na serwer niestety, nie do uwierzenia.
Na szczęście znów działa szeroki uśmiech

link
[#5] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #4

Smutne, ale dobrze że działa. Często tam zaglądam.
[#6] Re: Lemonamiga.com nie działa

@Grzegorz_P, post #5

Też się cieszę, ale niestety teraz padło na lemon64.com też prawdopodobnie włamanie. Po co takie strony hobbystyczne hakować tego nie rozumiem.

''dziwny jest ten świat''

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 00:52:38 przez piotr94

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 00:52:56 przez piotr94
[#7] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #6

Podejrzeni są miłośnicy JIL
[#8] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #6

To wszystkie strony lemona czy jest jakaś następna w kolejce?
[wyróżniony] [#9] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #6

Bo zawarte tam dane użytkowników (loginy, hasła etc) już nie są hobbistyczne tylko nieraz bardzo realne ... a to ma swoja wartość (w bitcoinach) na stronach warezowych ...
Porada w sumie dla każdego, sprawdźcie sobie swoje maile czy gdzieś nie wyciekły: https://haveibeenpwned.com/
... i używajcie całkiem inne niepowtarzalne hasła do ważnych stron typu gmail, konta bankowe.
Pozatym jeśli jeszcze nie macie, ustawcie sobie odzyskiwanie dostępu do konta poprzez nr telefonu, dodatkowy email (może być kogoś zaufanego) etc. I warto mieć ustawioną 2FA (Two Factor Authentication) jak tylko macie taką możliwość na koncie email.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 08:46:08 przez Rafael/ARMO
[#10] Re: Lemonamiga.com nie działa

@amikoksu, post #8

Oby skończyło się na tych stronach i by wróciły do życia i można było bezpiecznie korzystać. Widocznie słabe zabezpieczenia miała strona, ktoś to wykorzystał. Nikt pewnie nie zdawał sobie sprawy, że ktoś może się włamać na taką stronkę. Takie czasy.
[#11] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #10

Odmrażam temat, bo spotkała mnie dzisiaj niemiła niespodzianka. Server lemonamiga.com wymaga autoryzacji, już w momencie wejścia na stronę. W zeszłym tygodniu działało jeszcze po staremu, ale nie doczytałem, czy planowane są tego typu zmiany. Ktoś coś wie w tym temacie, jak uzyskać dostęp do zasobów? Z pewnością ma to związek z ostatnimi włamaniami na server...
[#12] Re: Lemonamiga.com nie działa

@Michciu, post #11

ooo jakie nowe ladne lemonamiga :) fajnie, ze nie odbiegli od caloksztaltu podnoszac phpbb na trojke, niezla robota :)
[#13] Re: Lemonamiga.com nie działa

@Michciu, post #11

Niema żadnego problemu z dostępem do serwisu i linkow jakie zamieszcza.
[#14] Re: Lemonamiga.com nie działa

@juen, post #12

Fajnie, że odświeżona stronka, ale na Amidze już nie działa prawidłowo lub w ogóle nie wczytuje się w przeglądarkach Worbench a działała. Kilka dni temu hulała jeszcze stara stronka. Ale dobrze, że się rozwija stronka. OK
[#15] Re: Lemonamiga.com nie działa

@piotr94, post #14

No to sorry za zamieszanie, faktycznie musialem trafić w moment, kiedy stronkę uruchamiali. Wszystko na nowo działa.
[#16] Re: Lemonamiga.com nie działa

@Michciu, post #15

W porządku najwidoczniej podłączali nowe strony i chwilowo mogło brakować dostępu. Dobrze wiedzieć o nowej odsłonie strony. Wszelkie zmiany podali w poście na stronie głównej lemonamiga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem