kategoria: Pomoc w przejściu gry
[#1] Deuteros - budowa bazy na planecie
Gram sobie w "Deuteros" i chciałem założyć bazę na powierzchni Księżyca. Wyprodukowałem dwie R Frame, przewiozłem je promem z orbity na powierzchnię i nic się nie dzieje. W opisie przeczytałem, że R Frame trzeba aktywować. Jak to zrobić?
Prom posiada załogę, która jest rzekomo potrzebna do budowy bazy.
[#2] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@PopoCop, post #1

Może tam można postawić tylko stacje wydobywczą? Na niektórych planetach można budować bazy, a na innych tylko kopalnie. Coś mi się kojarzy, że tam bazy się nie da.
Może ewentualnie trzeba ją aktywować z okna planety? Niestety nie mam na razie Amigi by to dokładniej sprawdzić, a już dawno w to nie grałem.
Choć tam chyba baz się nie budowało tylko kopalnie, a surowce na ziemię ściągało.. Ustalało się harmonogram lotu i potem flota ściągała je do bazy.
Może poniższy film coś wyjaśni, bo mogłem pomylić gry jak tak patrzę teraz. Dluuugi czas w to nie grałem ale do niej wrócę jak Amigę naprawią.
link

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 15:57:55 przez Rafał A-3000
[#3] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@Rafał A-3000, post #2

Chodzi mi o stację wydobywczą składającą się z dwóch R Frame.
[#4] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@PopoCop, post #3

Zerknąłem na film i jest tam pokazane jak aktywować R Frame. U mnie ten sposób nie działa. W ogóle dziwnie to wygląda, bo jak pierwszy raz wylądowałem na Księżycu, to pokazała się ikona z lądowiskiem dla promów oraz ikony wydobywanych surowców i magazynu, przy czym te dwie ostatnie przekreślone i nieaktywne.
Czyli założyła się samoistnie taka niekompletna baza na Księżycu? Nie używałem wcześniej R Frame i teraz też nie mogę ich użyć. Mogę natomiast przewozić towary z orbity na powierzchnię Księżyca, tylko po co jeśli nie można ich użyć?
[#5] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@PopoCop, post #4

Może masz jakąś źle scracowaną wersję gry i ma błędy. Coś Ci wysłałem na e-mail.
[#6] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@Rafał A-3000, post #5

Mam wersję zainstalowaną pod WHDLoad i nie wygląda na crack.
[#7] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@PopoCop, post #6

Już wiem o co chodzi. "Deuteros" to sequel "Millennium 2.2", a w tej ostatniej istniała baza na Księżycu. Baza jest zniszczona i dlatego pokazywały się dwie nieaktywne/przekreślone ikony. Wystarczy użyć Bandaid i baza wraca do funkcjonalności.
[#8] Re: Deuteros - budowa bazy na planecie

@PopoCop, post #7

Kolejna sprawa dotycząca "Deuteros".

Wyprodukowałem pierwszy statek kosmiczny mogący latać do innych układów słonecznych. Wskazałem najbliższy układ i okazuje się, że dotarcie tam zajmuje lata (oczywiście lata w czasie gry, a nie rzeczywiste szeroki uśmiech ). W takim tempie kolonizacja innych układów słonecznych potrwa strasznie długo. Tak ma być czy jest jakiś sposób przyspieszenia tej podróży?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem