[#1] ADF - Problem z odczytywaniem (niektórych) dyskietek
Cześć,

Mam pewien problem dotyczący uruchamiania niektórych gier (ADF) po zgraniu ich przez kabel null-modem. Otóż wygląda to w ten sposób, że niektóre ADFy wchodzą bez problemu, uruchamiają się i działają jak trzeba. Część jednak po nagraniu zyskuje dziwne nazwy typu "x", "l" a po wystartowaniu z dyskietki odpala się puste pole CLI i kursor lub też dostaje komunikat, że dysk nie jest zwalidowany. Za cholerę nie wiem jak to ugryźć i nie mogę znaleźć podobnego wątku na forum.

Kilka detali co i na czym robię:

- A500 + 0,5 MB, Kick 1.3
- Transfer ADF przez transWarp/transdisk
- Po stronie PC: ADF sender
- Kabel null-modem z USB
- Ustawienia transferu "standardowe" 19200/4096 (sprawdzałem transfer na niższych przepustowościach i buforze, jest to bez różnicy)

Przykładowe gry które nagrywają się w ten sposób: Wings, SWOS 96-97 (przetestowałem chyba wszystkie wersje z plenetemu.net)

Z góry dzięki za pomoc.
[#2] Re: ADF - Problem z odczytywaniem (niektórych) dyskietek

@Pszonka, post #1

Nie wszystkie gry są dosowe.
Niektóre NDOS zgłaszają się jako dosowe, ale mają dziwne nazwy i brak plików.

Jeśli gry działają, to tak ma być.
[#3] Re: ADF - Problem z odczytywaniem (niektórych) dyskietek

@Norbert, post #2

Mówimy o przypadku kiedy nie działają.. .gdyby działaly to nie zakładałabym tego wątku:)
[#4] Re: ADF - Problem z odczytywaniem (niektórych) dyskietek

@Pszonka, post #3

No tak
Ale czy te adfy działają pod emulatorem i dopiero psują się po przegraniu .
[#5] Re: ADF - Problem z odczytywaniem (niektórych) dyskietek

@Norbert, post #4

Nie mam u siebie Winuae więc nie sprawdzę. Zakładam jednak że są ok. Inaczej środowisko amigowe podniosło by gromki lament a coś takiego miejsca nie miało. W końcu Swos to gra pierwszej potrzeby :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem