[#1] onEscapee problem z intrem
Siemanko
Chciałem ostatnio zagrać w onEscape i jest problem z intrem. Gra odpala się normalnie, pokazują się dwie plansze z logo studia, intro natomiast odpala się czasem na 1sek a czasem na 5sek a trwa przecież 5min. Tak samo z filmikiem po intrze onEscapee. Leci przez 1 do 5 sęk i koniec. W czym jest problem?
Zrobiłem nawet partycje startowa aby gra uruchamiała się od razu po resecie Amigi. Bez zmian. Czyżby to była wina KS3.1.4?
Uruchamiałem to grę już wcześniej ale na 3.1 ale nie pamietam czy z Blizardem
Moja Amiga to:
A1200 z KS 3.1.4 na kościach
Dysk twardy DOM 32GB PFS3
Blizzard 030 IV z FPU 64Mb

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:57:52 przez Shredi80
[#2] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #1

Grałem w onEscapee na Blizzardzie 1230 i problemów nie było - więc to nie wina karty.
1
[#3] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #1

Czy widzisz całe intro jak wybierzesz z menu gry WPROWADZENIE
[#4] Re: onEscapee problem z intrem

@Norbert, post #3

Jak wybiorę Intro z Menu to czasem poleci chwile dłużej do 10sek max i się wyłącza. Podobnie jest jak wybieram opcje sterowania. Plansza pojawia się, a czasem tylko błyśnie i znika.
Poza tym gra chodzi normalnie. Przynajmniej do zejścia do jakimi.
[#5] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #1

Moze za malo ilosc wolnego chip ramu? kick 3.1.4 alokuje niepotrzebnie 28KB chip ramu wiecej. Mozesz sprobowac uzyc tego programu z Aminetu, ktory niby przywraca te 28KB chip ramu. W ktoryms watku o kicku 3.1.4 byl link do tego programu.
[#6] Re: onEscapee problem z intrem

@Don_Adan, post #5

Ok poszukam i sprawdzę ale wątpię by 28kb robiło różnice.
Uruchamiałem grę z WB, z bootowalnej partycji nawet zrobiłem dyskietkę startowa i nadal rezultat jest taki sam.
Może to przez system plików ze mam partycje na PFS3 sformatowaną.
Wsadzę kości z 3.1 i zrobię test
[#7] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #6

To niby ten program:
link

Sa gry i dema, ktore do maksimum wykorzystuja pamiec chip, niektore nawet tworza w tym celu specjalne bootujace RAD-y. Jesli to nie jest problem ilosci pamieci chip, to ewentualnie cos zwiazanego z MMU (nielegalny odczyt/zapis), albo jakis bug w grze lub w kicku 3.1.4.
[#8] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #6

Uruchomiłem grę z tym programem zwalniającym 28kb „movelow” bez zmian.
Pobrałem kilka wersji gry z różnych źródeł i we wszystkich jest tak samo. Gra na UEA Z KICK3.1.4 chodzi dobrze.
Kości mam z legalnego źródła wiec raczej powinny być ok. Można jakoś to sprawdzić ??
Co i gdzie dopisać aby gra uruchomiła się po polsku?
Jak zmienić język gry ??

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 23:08:49 przez Shredi80
[#9] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #8

Jezyk jest wybierany przez locale.

link
[#10] Re: onEscapee problem z intrem

@Don_Adan, post #9

Ok ale to przy uruchamianiu przez WB. To wyczytałem z pliku tekstowego w grze. Ale jak odpalić grę w innym języku bootujac ja z partycji lub z dyskietki ??
[#11] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #10

Ok tajemnica rozwiązana.
Wyciągnąłem Blizzarda i wsadziłem zwykle 8Mb faktu- bez zmian, wymieniłem kości kickstart na 3.1 na 3.0, nawet wsadziłem stary twardy dysk i sprawdzałem w rożnej konfiguracji i dalej ten sam problem. Intro przerywało po kilku sekundach.
Ok do sedna
Okazało się ze sprawca tego stanu rzeczy jest RYŚ MKII przejściówka USB do myszki. Normalnie niewierze. A z głupa odłączyłem bo już mi się pomysły skończyły. Takie proste ale kto by pomyślał.
Z drugim RYSiem gra działa normalnie. Ten musi być uszkodzony. Da się w Rysiu aktualizować oprogramowanie ??

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 22:18:37 przez Shredi80
[#12] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #11

Z tego wynika że RYŚ wysyła coś co Amiga interpretuje jako wciśniecie klawisza.
[#13] Re: onEscapee problem z intrem

@Norbert, post #12

Na to wychodzi ale z innym RYSiem wszystko działa normalnie. Jakaś wadliwa sztuka
[#14] Re: onEscapee problem z intrem

@Shredi80, post #13

A u mnie trzeba było wyłączyć sterowniki Picasso96 poprzez przytrzymanie PPM podczas S-s, bo się krzaczyło wszystko pomimo uruchamiania z trybu AGA spod WB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem