[#31] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #19

Zwijanie kabli od padów i myszek w ten sposób
(okręcanie dookoła) może spowodować uszko-
dzenie kabla.
Nie od razu, ale jak się chce mieć pada
przez następone 30 lat, to lepiej tak
nie robić szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 08:46:10 przez mmarcin2741
[#32] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ZbyniuR, post #25

Oczywiście że są. Proponuję przejrzeć odpowiedni wątek w dziale Strefa Gier, w którym sam się udzieliłeś, więc wiesz o który chodzi.
[#33] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mmarcin2741, post #30

2 niezależne guziki powodowałyby niekompatybilności na różnych systemach.

Dokładnie tak jest. O ile pierwszy przycisk jest raczej w większości "sprzętów retro" tak samo, o tyle z drugim (oraz trzecim) bywa różnie. Dlatego też zamawiając ArcadeR podaje się także rodzaj sprzetu do którego będzie stosowany właśnie z tego powodu.

Dla zainteresowanych jak to działa na bardziej popularnych "retro sprzetach" informacje można znaleźć tutaj.

Ja bym powiedział, że większość nawet nie widziała, że są takie kontrolery.

Owszem, nawet się przyznam że przez przypadek trafiłem na joya z dwoma niezależnymi przyciskami. Wtedy się zacząłem interesować jakie gry to wykorzystają i trafiłem na obie R-Type, Street Fighter II czy Apidya. Zapewne gdyby nie ten przypadek to też bym nie wiedział.
[#34] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #33

Owszem był kiedyś wątek o grach dla CD32 które działają także na A1200 w tym także obsługiwane padem od CD32. Oraz inny wątek o dwu-fajerowych grach na Amigę w tym większość także na A500.
Ale tym razem pytałem o gry 3-4-fajerowe na A500, a że nie słyszałem o takich joyach do żadnego z komputerów domowych, stąd moje przypuszczenie że mogłyby one albo korzystać z pada od CD32, albo z pilota do CDTV, choć nie wiem czy czytnik A570 do A500 widzi sygnały z takiego pilota.

Tak na marginesie, mimo braku takich joyów Amstrady CPC potrafią obsługiwać 3 przyciski Fire. Jedynym urządzeniem który z tego korzystał była dedykowana 3-przyciskowa myszka AMX, sprzedawana w pakiecie z programami do DTP i CAD, które potrafiły robić z tego użytek.

Fajny link podałeś, z tą tabelką do pinologii w DB9, mam taką tabelkę zrobioną po długim szperaniu po wielu stronkach a tu bach. Wyczytałem tam jedną nową i zdumiewająca dla mnie rzecz: że drugi przycisk w myszce w Atari ST to ten sam pin co Fire1 w drugim porcie. Słyszałem o przejściówkach które tak dorabiają 2gi przycisk w myszce lub w joyu w Spectrumiach oraz w C+4, ale w 16bitach to trochę słabe, bo 2óch graczy na raz na 2Fajery już sobie na tym nie popyka. Choć z drugiej strony ile jest takich gier na maszynach które takich problemów z przyciskami nie mają?
[#35] Re: Zapowiedzi nowych gier

@san_u, post #3

Ale przecież w opcjach idzie wybrać ilu przyciskowy mamy kontroler. Nic nie stoi na przeszkodzie by grać na takim z dwoma przyciskami.
[#36] Re: Zapowiedzi nowych gier

@ZbyniuR, post #34

Owszem był kiedyś wątek o grach dla CD32 które działają także na A1200 w tym także obsługiwane padem od CD32. Oraz inny wątek o dwu-fajerowych grach na Amigę w tym większość także na A500.


Nie, chodzi mi o ten wątek z listą (prawie) wszystkich gier z obsługą dwóch lub więcej przycisków, znajdziesz tam też gry działające na OCS które obsługują pad od CD32. Dla przypomnienia wątek jest tutaj.

Edit: Chciałbym też wspomnieć że dzięki moderacji jest teraz podpięty u góry w dziale Strefa Gier i się rozwija. Zapraszam do zajrzenia na niego od czasu do czasu, bo pojawiają się na liście w miarę na bieżąco gry (głównie pod WHDLoad) z obsługą wielu przycisków.

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 14:41:44 przez Solo Kazuki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem