kategoria: WHDLoad
[#1] WHDLoad powolność działania na kartach turbo
Witam,
Panowie pytanie na temat ustawień tooltipów w WHDLOAD pod karte turbo - konkretnie Vampire.
Chodzi o powolność działania.

Odpalam grę Fears AGA. Pod WHDLOAD mam 5 FPS (kombinowałem z tooltipem CACHE, DCACHE bez różnicy). Ta sama gra odpalona z dyskietki śmiga 50fps.
Odpalam grę Breathless. Pod WHDLOAD mam 5 FPS (kombinowałem z tooltipem CACHE, DCACHE bez różnicy). Ta sama gra odpalona z dyskietki śmiga 20fps.

Pytanko czy trzeba coś extra ustawiać w tooltipach albo jakoś specjalnie odpalać gierki aby uzyskać max mocy akceleratora?
Przegrzebałem możliwe tooltipy ale nic mi się w oczy nie rzuciło co mogłoby pomóc.
[#2] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@Maffi, post #1

Wedlug mnie to raczej konfiguracje Vampire poprobuj zmieniac i wylaczenie tego trybu Turtle Mode itp rzeczy.
[#3] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@Maffi, post #1

Włącz w whdload.prefs expert mode i przy uruchamianiu gry w tym trybie włącz tylko cache resztę opcji wyłącz jeżeli są załączone.
[#4] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@Alex, post #3

Już wiem o co chodzi. Miałem za starą wersje whdload.
Po temacie, teraz wszystko śmiga bajka :)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 21:02:59 przez Maffi
[#5] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@Maffi, post #4

Podepnę się pod temat.
Na A4000 060 żadna gra pod WHDLoad nie ruszy jeśli uruchomiona jest sieć (Roadshow uruchamiam razem z systemem). Rusza dopiero po zatrzymaniu połączenia. Próbowałem ustawiać w tooltipach NONETWORK (piszę z pamięci) i nie pomaga.
Czy jest jakiś inny sposób niż wyłączanie Roadshow za każdym razem?
[#6] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@gerul, post #5

Wśród skryptów dołączonych do pakietu WHDLoad są odpowiedzialne za zatrzymanie i ponowne uruchomienie stosu TCPIP. Wymagają poprawnej konfiguracji w zależności od zainstalowanego stosu.
S.
[#7] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@gerul, post #5

W folderze S masz trzy pliki: WHDLOAD.prefs , Whdload-Startup i Whdload-Cleanup. W Whdload.prefs odhaczasz pozycje ExecuteStartup=Execute S:Whdload-Startup i ExecuteCleanup=Execute S:Whdload-Startup. W plikach Whdload-Startup masz pozycje Stop Roadshow, Stop Wireless Connection etc. wybierasz co potrzebujesz. W pliku Whdload-Startup jest analogicznie Start Roadshow itp. Whdload wyłączy Roadshow przy starcie gry i włączy po wyjściu z niej.
[#8] Re: WHDLoad powolność działania na kartach turbo

@JakubH_, post #7

Dzięki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem