kategorie: Instalacja gier, Szukam gry, WHDLoad
[#1] Dungeon Master 2 textury VGA update?
Jak w temacie. Czy istnieje jakaś paczka textur do DM2 aby były one w 256 kolorach jak na pc? Coś podopnego jak zrobili do Eye of the Beholder?
[#2] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@Bon3r, post #1

[#3] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@Bon3r, post #1

Przeciez Dungeon Master 2 jest tez w wersji AGA
[#4] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@selur, post #3

A kiedy taką wersję wydano?
[#5] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@selur, post #3

chyba tylko ECS wymagania ma 2mb i porcek 020 dlatego pytałem o textury
[#6] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@mailman, post #4

Z tego co pamiętam DM2 był reklamowany w gazetkach jako gra wymagająca AGA. Tak też wiki twierdzi:
the Amiga version, while marked as an AGA game, is actually running in 32 color ECS mode (evident by the fact that it runs on Amiga 600 computers with 2MB RAM) colors



Sam myślałem, że gra wymaga AGA aż do dzisiaj, ale zawsze wydawało mi się, że wygląda "biednie" vs wersja DOS

chyba tylko ECS wymagania ma 2mb i porcek 020 dlatego pytałem o textury


Wiki twierdzi, że działa na A600, więc czy 020 jest wymagane?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 19:35:58 przez snifferman
[#7] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@snifferman, post #6

ale suchar...


Mam "ripoff" calej grafiki z Dungeon Master II i to bylo podpisane jako "Amiga version", nie pamietam skad to sciagnalem ale sprobuje poszukac tych wersji amigowych.
[#8] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@snifferman, post #6



siedzi, pije i chrupki





Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 20:00:10 przez snajper
[#9] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@snajper, post #8

i tu jest błąd nie AGA a to jest ECS
[#10] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@Bon3r, post #9

kieyś chyba tak było że jak gra wymagała ramu 2mb + to i procka 020 to już z automatu deweloperzy wstawiali AGA
[#11] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@snajper, post #8

Wszystko jasne. "Amiga 1200 or higher" to dla wydawcy oznaczało Amigę 1200, 2000, 2500, 3000 i 4000. OmegaLUL
1
[#12] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@recedent, post #11

i tak być powinno. Prosta i logiczna numeracja - a nie że najpierw 2000, później 300, później 2400 i 850, a równolegle jeszcze kilka numerków pomiędzy, które należą do zupełnie innej gałęzi. Choć to jeszcze pikuś, numeracja modeli kart graficznych - to dopiero jest poj@bane. I weź później dochodź, czy lepszy będzie Radeon GTX27890, czy CKM5722.
1
[#13] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@Bon3r, post #10

No niestety ale faktycznie ktos tam walnal niezla scieme z ta wersja AGA.

Wszedzie jest podpisane "AGA version" a po odpaleniu widac jedynie 32 kolory.
Lipa !
1
[#14] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@Bon3r, post #1

Kiedyś trochu badałem temat i wersja Amigowa wydaje mi się, że jest konwersją z Segi Mega Drive. Świadczy o tym wygląd potworów, które są takie same na Sedze. W wersji PC niektóre potwory są inne. Tak samo sprzedawcy. Grałem w wersję na Sedze i jest tak samo powolna jak na Amidze. Wydaje mi się, że najlepiej na Amidze zagrać w wersję Macową, która graficznie prezentuje się jak PC. Sam nie sprawdzałem, ale widziałem jak ktoś ogrywał na wampirze. Tutaj są potwory z wersji PC i Amigi to można sobie sprawdzić.

Z takich zagwozdek dla mnie to nie wiem jak to z kolorami jest. Sega miała chyba ok 64 kolory (choć DM2 mógł tego nie wykorzystywać) i nie wiem czy na Amidze zredukowali to jeszcze do 32 czy ECS wyświetla 64 na ekranie. Jestem mało techniczny i nie wiem.
[#15] Re: Dungeon Master 2 textury VGA update?

@Jield, post #14

ECS (jak i większość poza pierwszymi OCS) wyświetla 32, ale da się uzyskać w trybie EHB dodatkowe 32 kolory o zmniejszonej o połowę jasności. Jak wspomniałem może ten tryb nie działać w najstarszych modelach A1000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem