kategoria:
[#1] Teenagent TheA500 mini
Cześć, przychodzę z problemem mianowicie chciałbym odpalić na TheA500 mini Teenagenta wersja CD z dialogami i tutaj moje pytanie proszę abyście nie byli na mnie źli bo jestem laikiem jeśli chodzi o WHDLOAD (o ile to jest problemem) domyślam się że trzeba jakoś TeenAgenta przygotować aby TheA500 odpaliło grę, na lemon amiga w dziale WHDownLoad Pre-installed packs nie ma paczki do w/w gry, jak wiecie TheA500 odpala paczki .LHA Czy możecie mi pomóc jakbym mógł przygotować Teenagenta aby zadziałał. Z góry dziękuję.

EDIT: Wydaje mi się że potrzebuje zainstalowanego Teenagenta i spakowanego do .LHA tak mi się wydaje, jest szansa aby ktoś dla mnie to zrobił lub powiedział jak to zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 17:05:56 przez HERBiUSZ
[#2] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #1

Masz już tę paczkę czy dopiero musisz ją zrobić?
1
[#3] Re: Teenagent TheA500 mini

@perinoid, post #2

Mam tą paczkę która jest na ppa czyli TeenAgentCD i teraz ktoś by musiał mi pomóc jakoś to preinstalować z pomocą whdload i spakować do .LHA ale nie jestem pewny czy tak to działa dlatego pytam was
1
[#4] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #3

A500 mini obsługuje gry które wyszły na Amige CD? jak to brzmi , a to wersja aga, teraz patrze

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 17:23:26 przez Amcio

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 17:25:02 przez Amcio
1
[#5] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #1

Teenagent nie ma whdload, a czy a500 mini obsługuje gry zainstalowane na HD a potem włożone do .LHA?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 17:37:10 przez Amcio
1
[#6] Re: Teenagent TheA500 mini

@Amcio, post #5

Jeśli kto mi przygotuje taką paczkę i wsadzi Teenagenta w .LHA to sprawdzę.
[#7] Re: Teenagent TheA500 mini

@Amcio, post #5

Puki co to TheA500 wyjęta z pudełka jest w stanie odpalić gry z WHDLoad (i to tylko w przypadku gdy ta gra jest spakowana do archiwum *.LHA).
Bo sobie pograć w gry-zainstalowane na HD potrzeba trochę zabawy.
Zacytuję tutaj wypowiedź druzil28 skierowaną do mnie w równoległym wątku:
post #61

kazdy z was moze sprawdzic sam, korzystam z tego hacka.
HDF Running
OK, here my small tutorial to get your HDF hardfile running on your A500.
The HDF hardfile will be read & write so Workbench works.
The cropped screen was fixed, thanks Perifractic for the tips.
Let's go...
1. Put the THEA500 WHDLoad package on your USB stick (use the version from Retrogames, because that has the info of the bonusgame in the whdload_db.xml).
2. Put the Bonus USB games pack with Citadel on your USB stick.
3. Put your hardfile on the USB stick. You can create one with WinUAE on your PC.
4. Download my UAE config file from https://t.ly/AGsf
5. Copy my UAE config file to your USB stick. The *_ol.uae needs to be in the directory together with the Citadel_v1.3.lha game.
5. Load the game in you A500, the Amiberry configuration menu will now show.
6. Go to Hard drives/CD and delete every device (use a USB keyboard to navigate).
7. Choose Add Hardfile and change the path to mnt (this is your USB stick) and navigate to your hardfile.
8. Press OK and the chosen hardfile will become DH0:
8a. If you wish you can make a folder on your USB stick with Amiga software and add it. This will become DH1:
9. Press Esc on your USB keyboard to run the hardfile.
10. Press Home on your joypad and make a savepoint.
11. Now you can use the savepoint to start your hardfile. The Amiberry configuration menu will show up everytime, but just press Esc on your USB keyboard.
If you would like to enter the Amiberry configuration when you are in emulation press F12.
Please feel free to comment if you have issues or when you have additions or inventions.
1
[#8] Re: Teenagent TheA500 mini

@PWS, post #7

To działa, potwierdzam. Konieczna jest do tego klawiatura, inaczej nie da się poustawiać opcji. Myślę, że to tylko kwestia czasu nim ktoś to uprości ponieważ obraz dyskubglownegontaknstartujacej Amigi jest w zwykłym archiwum ZIP na pendrive i można go sobie spokojnie zmienić. W zasadzie to jak się przygotuję taki obraz to można odpalić cokolwiek z tego obrazu bez żadnej gimnastyki.
1
[#9] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #6

Można spróbować przy użyciu Generic.Slave dla OS3.1 odpalić grę.
Sam bym to spróbował, ale nie mam A500 mini.

Albo pozostaje konfiguracja Amiberry z obsługą CD,
1
[#10] Re: Teenagent TheA500 mini

@Norbert, post #9

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, potestuje.
[#11] Re: Teenagent TheA500 mini

@Norbert, post #9

Jest prościej. Można zgrać zawartość CD do katalogu a potem z poziomu tego tajemniczego GUI emulatora zamapować ten katalog jako główny file system i z niego odpalić emulację. To powinno zadziałać. Ja tak odpalałem sobie WB 2.1 i 3.1.
1
[#12] Re: Teenagent TheA500 mini

@perinoid, post #11

Tak też można.
Dysk/katalog o nazwie CD0 czy inny dowolny ?
1
[#13] Re: Teenagent TheA500 mini

@Norbert, post #12

Myślę, że ważniejsza jest nazwa woluminu, żeby była taka jakiej gra szuka. Ale jaka - nie mam pojęcia.
1
[#14] Re: Teenagent TheA500 mini

@PWS, post #7

A znasz sposób aby odpalić Teenagenta bez kombinowania i wersję HD teenagenta spakować do .LHA myślisz że odpali ?
[#15] Re: Teenagent TheA500 mini

@PWS, post #7

A znasz sposób aby odpalić Teenagenta bez kombinowania i wersję HD teenagenta spakować do .LHA myślisz że odpali ?
[#16] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #15

A to nie jest tak, że musi być pierwsza dyskietka w napędzie żeby odpalić teenagenta? W ogóle wersja WHDLoad by się przydała, bo tego na prockach 040 i 060 nie idzie odpalić. Znaczy działa, ale jak się wejdzie do menu to już koniec.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 14:56:00 przez Jield
[#17] Re: Teenagent TheA500 mini

@Jield, post #16

Swoją drogą to mały skandal, że taka porządna produkcja dostępna także w języku ang. nie ma jeszcze swojego installera, a mnóstwo bzdurnych pchełek owszem

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 15:12:28 przez Jacques
[#18] Re: Teenagent TheA500 mini

@Jield, post #16

Na 040/060/RTG możesz odpalić grę pod ScummVM.
[#19] Re: Teenagent TheA500 mini

@recedent, post #18

Ale wersję PC czy Amigową?
[#20] Re: Teenagent TheA500 mini

@Jield, post #19

Niestety, tylko DOS (VGA).

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 15:35:13 przez recedent
[#21] Re: Teenagent TheA500 mini

@Jacques, post #17

Panowie a to jakiś skomplikowany problem żeby zrobić instaler dla Teenagenta?
[#22] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #21

A ja się spytam inaczej - czyżby wersja dla HD z działu "Rodzynki" (https://www.ppa.pl/rodzynki/teenagent.html) nie działała?
[#23] Re: Teenagent TheA500 mini

@perinoid, post #22

Ta wersja działa tylko że ja potrzebuję wersję whdload i spakowane do .LHA
[#24] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #23

Ale z tego co widzę to nie ma instalki WHDLoad dla tej gry.
[#25] Re: Teenagent TheA500 mini

@nostrum666, post #24

No właśnie chyba nie ma, a kto by musiał stworzyć taką instalkę?
[#26] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #25

Pozostaje użycie generic.slave z kick1.3 lub 3.1 i sprawdzenie czy gra zadziała.
Grę należy spakować do katalogu DATA.
I testować.
Jeśli zadziała, to pakowanie całości do LHA próba na A500mini.
[#27] Re: Teenagent TheA500 mini

@Norbert, post #26

Rozumiem, tylko problem w tym że nie mam jak tego zrobić (sposób który opisujesz) więc liczę że poprostu ktoś mi to tutaj zrobi 🙂
[#28] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #27

nie masz Amigi, nie masz PC czy nie masz WINUAE? Tego nikt za Ciebie nie zrobi.
[#29] Re: Teenagent TheA500 mini

@Stoopi, post #28

Amigi nie mam, pc mam ale bym musiał odpalić winuae ale nie mam takiej wiedzy aby zrobić sposobem poprzednika który opisywał, no jeśli to problem to będę musiał to sam ogarnąć - dzięki za dotychczasową pomoc.
[#30] Re: Teenagent TheA500 mini

@HERBiUSZ, post #29

Najprosciej to zdobadz shakowana wersje systemu dla A500 mini, taka gdzie da sie odpalac programy jak na Amidze z ikonki z HD-ka. Bo standardowa A500 mini jest troche dziwna. W zasadzie to jest cos na ksztalt konsoli a nie komputera, i przez to sa problemy. A nowi uzytkownicy mysla, ze pliki .LHA to taki Amigowy standard .EXE. A to jest tylko archiwum, w ktorym moga byc dowolne dane/pliki cos jak .ZIP czy .RAR. Z tego co czytalem to A500 mini ma tez zablokowany zapis na HD (dh2: ?) wiec nawet jak by ktos zrobil wersje .LHA TeenAgenta to bys raczej nie mogl zapisywac stanu gry. Czyli w przypadku przygodowki to byloby dosc upierdliwe bo musialbys gre skonczyc bez zapisywania stanu gry. Choc da sie TeenAgenta skonczyc w kilka godzin z solucja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem