kategoria: Instalacja gier
[#1] Jak zainstalować gry dyskietkowe?
Co można zrobić, jeśli gra nie ma instalatora whdload, i jest dystrybuowana tylko w adf? Chodzi mi o nowsze gry, jak Trap Runner, Power Glove czy Duckstroma.
[#2] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Ralpheeck, post #1

Pierwsza gra ma instalke whdload.
Dwie kolejny powinny pójść na Generic.slave whdload.
Inna metoda to, jeśli gry są dosowe.
Wystarczy przenieść pliki na HDD i uruchomić grę.
[#3] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Norbert, post #2

Tylko przy tych dosowych trzeba jeszcze pamiętać o assignach. Tak sobie zrobiłem np. Civilization.
2
[#4] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Rafał A-3000, post #3

Taaa, te słabiej napisane mogą wymagać przypisań nazw dyskietek do miejsca skopiowania plików na dysku twardym.
[#5] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Ralpheeck, post #1

Jak to ma byc dorazne i szybkie sprawdzenie produkcji to mozna tez zamontowac dysk RAD wielkosci dyskietki, rozpakowac do niego ADF i po resecie z niego zbootowac.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 23:10:22 przez kempy
[#6] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@kempy, post #5

Owszem. Dosowe można tak zrobić - użyć rad:
[#7] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Rafał A-3000, post #3

Witam, może ktoś mi pomoże. Zainstalowałem na karcie pamięci grę Cyvilization z dyskietek był tam instalator. Podczas uruchamiania gra i tak prosi o dyskietki. Można to jakoś rozwiązać?
[#8] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Kaktus, post #7

Assign nazwa_dyskietki: nazwa_dysku:scieżka/do/katalogu/z/grą
2
[#9] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Kaktus, post #7

Czasem w sekwencji startowej jest dodany pliczek z krakerskim intrem lub nieśmiertelnościami, który nie jest kopiowany przez standardowe instalery, stąd to domaganie sie dyskietki.
Można go skopiować samodzielnie, lub usunąć jego nazwę ze sekwencji startowej.

A co do assignów, to był jakiś sposób by w pliku startowym gry dodać go w taki sposób aby dopisywał sie do katalogu z którego ten pliczek startowy został odpalony, i nie trzeba tego modyfikować w razie przeniesienia gry do innego katalogu, zamiast dopisywać całą ścieżkę dostępu którą trzeba po takich przenosinach modyfikować. Niestety nie pamiętam jak to sie robiło. :)
[#10] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Kaktus, post #7

Może jest tam gdzieś na tej dyskietce instrukcja jak to uruchomić, np. skrypt zamiast głównego programu.
[#11] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@san_u, post #10

Ja tworzę skrypt DOS i podklejam do niego ikonę z IconX.
Wstawiam wymagane assigny by były ścieżki do dyskietek, po nich kopiuję sekwencję startową i całkiem fajnie mi to działa. Intra itp. wyrzucałem.
1
[#12] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@ZbyniuR, post #9

A co do assignów, to był jakiś sposób by w pliku startowym gry dodać go w taki sposób aby dopisywał sie do katalogu z którego ten pliczek startowy został odpalony, i nie trzeba tego modyfikować w razie przeniesienia gry do innego katalogu, zamiast dopisywać całą ścieżkę dostępu którą trzeba po takich przenosinach modyfikować. Niestety nie pamiętam jak to sie robiło. :)


Assign TOTAGRA1: ""
Assign TOTAGRA2: ""
1
[#13] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Norbert, post #12

Jak zrobić skrypt assign'owy na amidze potrzebny tylko na uruchomienie konkretnej gry ? Kiedyś pisałem trochę w Amosie i wszytko do załadowania było na DF0. Nie ma chyba sensu assignowanie DF0 przy startup-sequence bo przestanie dyskietki czytać.
[#14] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@ryshard, post #13

Dopisanie assignów w s-s nie ,wyłączy' stacji dyskietek ale jeśli będą assigny i dyskietki w stacji to system może zgłupieć.

Dlatego lepiej zrobić oddzielne skrypty dla każdej gry i je uruchamiać z poziomu Shell (po zmianie atrybutu s) lub przykleić do ikony z IconX.

Treść skryptu:
Assign nazwadyskietki: linkdosciezki:...
Ścieżka:nazwaplikuuruchamiającegogrę

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 11:33:03 przez Rafał A-3000
[#15] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Rafał A-3000, post #3

Civilization

Civilization ma swój intaller, także powinno było się obejść
bez assignów.
[#16] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@mmarcin2741, post #15

U mnie nie chciało działać bez assignów. Nie pamiętam czy wersja AGA czy zwykła. Nie bawilem sie i grałem na WHDLoad.
Sprawdzałem chyba nawet na org dyskietkach.
[#17] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@snifferman, post #16

Civilization mam właśnie skrypt..

assign civ1: system:alha/gry/civilization
assign civ2: system:alha/gry/civilization
assign civ3: system:alha/gry/civilization
assign civ4: system:alha/gry/civilization
cd civ1:
game
[#18] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Rafał A-3000, post #17

100 lat temu instalowałem. Chyba ten installer dodaje właśnie takie
assigny do startu.
[#19] Re: Jak zainstalować gry dyskietkowe?

@Rafał A-3000, post #17

Jeśli skrypt jest w katalogu z grą to wystarczy
assign civ1: ""
assign civ2: ""
assign civ3: ""
assign civ4: ""
cd civ1:
game
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem